Dexter - Série 8

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2013, 10 h 33 min (Minutáž: 48–57 min)

Epizody(12)

Dexter se snaží žít relativně normálně. Sem tam někoho zabije a je v klidu. Za to Debra se ocitne na samém dně poté, co udělala. Odejde od policie a začne pracovat jako lovec lidí. Quinn se snaží přijít na to, co vlastně chce. Mimo to se v Miami objeví nový zabiják. S jeho lapením má pomoc Dr. Vogelová. Ta se ale začne zajímat o Dextera... (Varan)

AndrewNewman

New Blood mám ešte pred sebou, ale tak ôsma séria bola do roku 2021 považovaná za poslednú, takže nedá mi k tomu niečo nenapísať. Nebudem sa vyjadrovať k celkovému seriálu, ale len k tejto sérii. Tá bola síce opäť celkom vypätá, zaujímavá a herecky brilantná. Navyše oceňujem tvorcov už len za obsadenie krásnej Yvonky, ktorá pre mňa ale už navždy bude Sarah Walkerová z Chucka. No a takisto sa Dexterovi nedali vytknúť jeho chúťky na ňu, aj keď vedel, čo je zač. No ale táto séria má zrejme ako jedine hneď niekoľko negatív. Tým prvým je to, že prvých cca 5 dielov je zbytočných. Príbeh naberie grády až niekde v polovici série, čo je škoda. Na čo boli dobré tie kecy o sériovom podpaľačovi, ktorý do celkového príbehu vôbec nezapadal? A ešte dovoliť si niečo také v poslednej sérii? Načo tie kecy o Quinnových vzťahoch? Skutočne toto bolo potrebné riešiť v poslednej sérii? No a celé to divadlo okolo doktorky, nedalo to poňať nejak inak? Celá story okolo tejto psychiatričky by sa dala zhrnúť do dvoch epizód, lenže to by scenáristi museli mať vo vrecku nejaký nápad. Takto to skôr vyzerá, že Dexovi došla šťava a zrejme mnoho divákov by skôr po rokoch a po tejto sérii prijalo, aby Debra v tom kontajneri zabila „toho“ správneho človeka. Tým nechcem povedať, že by celá séria nemala nejakú logiku, skôr sa zdá, že sa to tvorcovia snažili ukončiť hlavne logicky. Stále je to kvalitka, Dexter má opäť celkom zdatného protivníka, aj keď už čelil aj oveľa horším monštrám. No nič, zajtra začínam s New Blood a uvidíme, či to Dexa a jeho príbeh vôbec niekam posunie. ()

Macpac

Dost slabota, překombinovaný, místy až blbý. Jakoby šlo o úplně jiný seriál. Poslední série mě dost zklamala. ()

NikiVai

Finální série je pro mě zklamáním. Doktorka Vogel nesympatická, Zack jakbysmet. Celá ta dějová linie mě nudí a to se u tohoto seriálu nestávalo. Trochu tu vymizelo napětí a drama. Dexter s emocemi mě taky zas až tak nebere. Prima byl snad jen vyostřený vztah sourozenců a hledání cesty, jak se k sobě vrátit. No a poslední díl? Chyběla mu atmosféra, bylo to takové celé hrrrr, ať už je to za námi. ()

Fisik

Za mě super, sice jsem vynechal předchozí 2 série, ale po z nudy jsem dal téhle poslední šanci prvním dílem a celou sérii pak shlédl během 3 dní. Nějak si neuvědomuju, že by mě film nebo jiný seriál, takhle vtáhl. ()

K1K0

8. séria Debra zabije La Guertovu keď si bude musieť zvoliť medzi jej a Dexterovim životom, Hannah sa opäť vráti k Dexterovi a chcú spolu aj s malým Harisonom odletieť do Argentíny, nastanú však rôzne komplikácie ktoré km skrížia cestu, taktiež sa obajavy žena ktorá vie o Dexterovi takmer všetko a bude sa mi snažiť pomôcť a naviezť ho na správnu cestu. všetko naberá rýchly spád, niektoré časti mohli byt lepšie prepracované hlavne posledná, ale inak nemam k tomu žiadne výčitky. ()