Poslední boj

• Hongkong Hei quan (více)

Jen vítěz přežije. Kong měl ambice stát se vrcholovým sportovcem. Pak ale vstoupil do světa ilegálních zápasů, aby si vydělal. Zapletl se tak do špinavých praktik lidí, kteří chtějí co nejvíc využít jeho talent. Ve svůj prospěch, samozřejmě. Kong je vynikající bojovník a vyhrává jeden zápas za druhým. Žádný soupeř pro něj není skutečnou hrozbou. Jednou je ale donucen zápas prohrát. Až v tu chvíli si uvědomí, že cesta zpět k normálnímu životu neexistuje. (oficiální text distributora)

Lacike

Velmi tazko to zhodnotit. Bitky aj ked dost evidentne dratovane su na slusnej urovni - 3*. Samotny pribeh je dost nudny a extremne naivny - 2*. Infantilny koniec - 1*. Vysledok za 2* Ako celok to uz nikdy viac nechcem vidiet, ale niektore bitky si pustim znova rad. ()

Ouwen

Další parádní bojovej nářez s hodně nečekaným koncem. Původně to na plné hodnocení není, ale konec jsem opravdu nečekal a to je ten důvod, proč jsem napařil všechny hvězdičky. // Akční scény, tedy souboje jsou parádní. Výtečná choreografie, plná přehlednost, jediný co mi chybělo, tak je pořádná surovost, ale to je jen detail. Soubojů je tady dost, ale musím pochválit dialogy. Těch je tu o dost víc, ale nejsou zbytečné! Nestává se často, že bych se takhle skvěle bavil u dialogů. Navíc jsou doprovázeny poklidnou atmosférou a mírným humorem, takže fungují skvěle. Samotný příběh je parádní a dost zajímavý. Vsadím se, že nikdo nečekal takovej konec, to jsem koukal normálně s otevřenou hubou. Herecké obsazení skvělé. Jacky Wu má charizma a hlavně jeho postava je úžasná, to chování, přístup a spousta hlášek, dál jeho "přítelkyně" krásná, ten Kapitán, jak tam čaroval sympaťák, zbytek fajn. Chválím aj slušný tempo a i prostředí, resp. arény, kde se mlátilo. // Tak chtělo by to výraznější hudbu. // Doufám, že Wu mně nezklame, mám ještě jeden film, kde hraje hlavní roli a měl by dostávat víc šancí v akčních filmech. A díky nepředvídatelnému příběhu a parádní akcí dávám 9/10. ()

kikuka

Príbehovo jeden z "jednovetových" filmov, ale zato je rukatý, nohatý a prehľadne snímaný a strihaný. I like. ()

kinderman

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že hlavní postavou není přeborník v kung- fu, ale ta dívka, která ho nejprve sbalí, posléze naveze do ilegálních zápasů, tvrdě manažersky vyjednává platové podmínky a jen tak mimochodem ještě stihne pragmaticky radit prostitutce, jak si zařídit život. ()

TomikZlesa

Romeo a Julie na hong kongský způsob ? příběh naprosto pitomoučký a konec tomu všemu nasazuje korunu. Jenže u těhle "ong baků" je to klasika. Otázka je jestli to je dobře nebo špatně, mohlo by se stát že by příběh zastínil akci :). Prostě až budu chtít film s příběhem pustím si nějaké drama atd..Příjemné vidět Jackyho konečně v "kladné" roli, ale upřímě musím říct že role zmrdečků mu sedí mnohem víc. Jako vždy hodnotím akci, na příběh seru, ten se prostě u tohodle žánru nedá hodnotit. ()

Brain-D

Jacky Wu je budoucnost a tady to prostě dokazuje nehorázným způsobem. Sympaťák jako po bojové stránce i psychické. Boji mi to trochu připomělo film "Utržený ze řetězu". Ale tady je to netradiční, je tu jeden boj za druhým jak na běžícím páse. Scénář dělalo, ale malé dítě, tak nečekejte nějaká moudra. ()

VanTom

Trošku ode zdi ke zdi se tu manévruje mezi rozpustilou "kung fu" komedií, traumatizovanou romantickou telenovelou a pomalu sociálním dramatem (obojí velmi neživé, amatérské, papírem šustící). Do toho připočtěme agresivní bitky ilegálních pouličních zápasů, které i přes výpomoc drátů zvládal Jacky Wu velmi schopně (ovšem jinak hrát neumí a celou dobu si vystačil jen s přiblblým úsměvem dobráckého prosťáčka). Zvratový flashback naštěstí dodal pofidérnímu chování jeho přítelkyně smysl; jejž naopak postrádalo přepáleně vyhrocené finále jak z tragické červené knihovny. 5/10, původně 1* ()

system

Wu Jing umi, coz dokazal uz v predchozim Sha Po Lang. Ted dostal sanci utahnout sam svuj "vlastni" film. Ackoliv se mu to docela dari (kolena jsou dnes v mode:-)), nemuzu si pomoct, ale role "badmutherfuckera" v SPL mu sedla proste lepe:-) ()

Puol

Jackyho Wu sa v poslednej dobe ukazuje v honkogských mlátičkách vo veľmi dobrom svetle, tentokrát mu to ale veľmi nevyšlo. Predvídateľný dej (až na ten krvavý záver), trápna romantická linka, no a tie duchaplné dialógy tých dvoch fiflén sú neznesitelné. Fighty sú obstojné, vrcholom je súboj na lodi, vidno v nich ale mizerný rozpočet filmu. ()

drankeryth

Pre mna osobne mile prekvapenie. Krasne bojove sceny v roznych objektoch, kde islo o vsetko. Troska mi vo filme vadil pomalejsi spad deja filmu, comu sa fakt mohli vyhnut a filmu mohli radsej viac dodat bojovych zapasov v arene. Zaverecne finale na uplnom konci filmu ma prekvapilo. Necakal som, ze tento film nebude mat happy end. Celkom aj bola mila pesnicka v zaverecnych titulkach, ktora bola nasiaknuta takym sladkym a posmutnelym nadychom:) ()

zberatel

Wu Jing to tu ma naozaj tazke... Je ako velke decko bez vlastneho rozumu ale zato sa vie dost slusne mlatit. Pribeh bol fajn, pacil sa mi aj ten koniec, len ma mrzi ze tu hra ako pise Djokoma "rain mana kde ten (hlupejsi) neumi pocitat ale bojovat" inak by som dal viac hviezd. ()

Tamten

Vynikající film z prostředí nelegálních zápasů, kam se mladý bojovník dostane díky jedné slečně, která ho k tomu přemluví. Kromě perfektních soubojů v podání Jackyho Wu je zde i solidní příběh, který sice ze začátku vypadá až příliš tuctově, ale ve druhé části filmu z něj vypadne zajímavý kousek. ()

azumi

hezký film o chudém mladíkovi, který vstoupil do nelegálních zápasů, aby si vydělal. Bohužel jak to tak bývá, nevěděl kdy má dost...Tragický a smutný konec, který sem opravdu nečekal, poněvadž jinak to chvílemi připomínalo komedii... ()

Vykuk

Opět rozporuplný snímek, počáteční pohodová naivita na konci vystřídána totální tragédií, což se vidí málo kdy, ten konec byl podle mě naprosto zbytečný, děj plytký, ale zase to zachraňovali pasáže z ústředí hlavní trojice. Co bylo jednoznačně super byly souboje a jejich choreografie. Jacky Wu fakt válel, po dlouhé době pastva pro oči, jen ten konec... ()