Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Phillo

Čo dodať? Marcin s Krausom sú tak špecifickí.. Vždy keď začnú s novým projektom (a že ich už bolo) sú vtipní tak 2 mesiace. Potom sa prepadajú do tých najnižších poschodí trápnosti a humusu. Menovite Susedov sa to týka tak isto. Nebyť talentovanej Viki Rákovej, už by tam boli dávno. Samotné herectvo Marcina s Krausom je na úrovni bábiky Barbie nech si myslí kto chce čo chce. Nuž a čo sa týka slovenského humoru, určite nie je primitívny celkovo (viď aj inteligentnejšie kúsky), ale nájdu sa výnimky. Nechcem zabŕdať, ale český humor typu relacie "Na stojáka" alebo starších kúskov Rychlého s Novotným je jednoducho humus 1. triedy. P.S: A už som zistil, čo ma tak baví na všetkých slovenských seriáloch (cháp ako: "Dokážem sa na ne pozerať a neprepnem"). Je to tými ultrafarebnými interiérmi, ktoré sú tak v rozpore s našimi domácimi, že sa na to dobre pozerá. ()

Beaumont07

Ale no ták, veď tento bol dosť vydarený...ale vážne, v porovnaní s idiotinami ako Kutyl s.r.o a všetkými slovenskými telenovelami bol toto fakt pozerateľný seriál, ktorého epizódky ma väčšinou celkom slušne zabavili a udržali moju pozornosť po celý čas. Neberiem Susedov ako pokračovanie Uragánu, ale ako mimoriadne odľahčený slovenský sitcom, s miestami výborným scenárom a vždy skvelým Marcinom. ()

ethos

Tento druh humoru nechápem a dúfam, že ani nikdy nebudem príde mi to ako trapný humor pre dôchodcov, ktorý si vždy raz do týždňa večer pustia susedov a potom sa na nich zvyšok týždňa tešia. Tak tak fakt nechcem skončiť. A jak tak pozerám na tie kometáre pod tak mám pocit, že český priatelia nás majú tak trochu za debilov a ja sa im ani nečudujem, po vzhlidnutí tejto sračky. Odkazujem im však, že ja mám tiež o veľa radšej čeké humoristické programy a že väčšina Slovákov považuje susedov za sračku. Teda aspoň dúfam. ()

Rex Mundi

Nóó, nie že by to celé bolo za 3, ale niektoré postavičky to vždy zaručene vylepšujú. Andy a Peter sú už starí, známi a trochu ošúchaní, ale Ildikó a suseda Sladká stoja za všetky drobné (na Marte Sládečkovej vidieť, že si tú psinu nehorázne užíva! :-) Je mi ľúto, že to musím povedať, ale mám pocit, že Zuzana Tlučková je najslabším článkom hlavnej zostavy. ()

Junglista

Přiznávám, že tohle je jeden z mála sitcomů, u kterých se místy neubráním záchvatům smíchu (hlavně smích Marty Sládečkové, ten mě nakazí spolehlivě). Dialogy místy brilantní, místy trapné, děti se tam vůbec neměly objevit a celé to mělo skončit po druhé sérii, pak by moje hodnocení bylo o chlup vyšší. ()

• Pri pohľade z obývačky majú László a Ildikó Komárom na dverách kukátko. Pri pohľade na druhú stranu dverí (keď sú dvere otvorené) tam však žiadne kukátko nie je. (ČSFD)
  • Bytovku, v ktorej predstavitelia seriálu v prvých troch sériách bývajú, a môžeme ju vidieť na exteriérových záberoch, nájdeme v Bratislavskej mestskej časti Dúbravka, konkrétne na adrese Hanulova 2. (Onstefano)