Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Triple H

No. Nie som fanúšikom humoru dua Marcin-Kraus. V reále sú to možno fajn ľudia, ale humor robia príliš prvoplánový a prízemný. Skrátka taký, aby oslovil najširšiu masu a všeobecný vkus príliš nedvíhal. Verím tomu, že majú aj na viac, ale zrejme hrajú na istotu. Vtipy založené na zlom slovenskom prízvuku v podaní Maďarov sú niečo tak neskutočne trápne, že môžu smelo súperiť s tými o homosexuáloch a blondínkach. Videl som pár epizód a pozerať sa to síce dá bez väčšej ujmy, ale baviť sa pri tom neviem. Priatelia, Married with Children, Seinfeld, Frasier - to sú dobré sit-comy. U nás sa robiť nevedia. ()

Tomco

marcina som neznasal, ale vcera ma pobavil na udelovani cien slavik 2007 :). styri hviezdy vsak davam dole hlavne za absolutne nesympatickeho krausa, ktoreho mam chut zaskrtit. trapny humor, prehravanie na kazdom centimetri..nuda, shit.. za zmienku stoji asi len vystrih viki rakovej. viac sa bavim pri teleshopingu. ()

Anderton

Ja toto nezvládam. Keď vidím Marcina s Krausom, tak mi začína byť zle od žalúdka a čo potom, keď otvoria ústa a Kraus to vybalí so svojim rádoby vtipným maďarským prízvukom. Markíza je na tento seriál náramne hrdá, čo aj svedčí o jej úrovni. Našťastie Ráková, Tlučková a Sládečková sú znesiteľné, takže nemusím znova pri pôvodnej slovenskej tvorbe tohto storočia dávať odpad. ()

borec999

Po Uragáne a Hurikáne prišli Susedia, ktorí boli ešte väčším úspechom. Dnes síce viacerí pravdu nepriznajú, ale osobne si pamätám že Susedov v čase vysielania sledovali takmer úplne všetci a všetci sa na nich bavili. A podľa mňa zaslúžene. Humor bol jednoduchý( kombinácia slovných skomolenín Lászla a Ildikó a situačného humoru) no funkčný a istým spôsobom sa v ňom veľmi trefne zobrazovala aj povaha všetkých nás a typických kamarátskych/susedských situácií a konfliktov. Navyše, v tej dobe bol žáner sitkom v slovenských televíziách úplne novým pojmom a Susedia dodnes predstavujú to najlepšie čo u nás v tomto žánri vzniklo. Prvé 3 série zostanú u mňa navždy zapísané ako kultová záležitosť na ktorú nedám dopustiť a ani dlho chcený a očakávaný návrat nedopadol podľa mňa zle. Chyba bola jedine v tom, že seriál sa po X dieloch vôbec nikam nepohol a ja osobne som sa opakujúceho sa humoru až prekvapivo rýchlo prejedol.  I tak však 5* z nostalgie a úcty k prvým 3 sériám nechávam. V tých časoch ma František,Žužu,Ildikó,Lászlo a Marta Sladká vedeli zaručene pobaviť. 100% ()

burina

Je to bieda. Marcina a Krausa som mala rada na zaciatku, este v Uragane.Potom to uz slo dolu vodou a zacali sa viacmenej len opakovat. Sitkom Susedia uz neprinasa nic nove iba stale opakovanie tych istych vtipov. Uz to bohuzial nevyznie ani trosku vtipne. A najsmutnejsie je na tom fakt, ze je to najsledovanejsim programom na Slovensku. ()

• V epizodě jsou zmíněni Paris Hilton a literární postava Sherlock Holmes. (Zix.)
  • V seriálu zazní i jména dalších obyvatelů bytovky Hegedüsová a Skotnický. Ve skutečnosti se jedná o jména členů štábu, kteří se na tvorbě seriálu podíleli. (lbos)