Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Rex Mundi

Nóó, nie že by to celé bolo za 3, ale niektoré postavičky to vždy zaručene vylepšujú. Andy a Peter sú už starí, známi a trochu ošúchaní, ale Ildikó a suseda Sladká stoja za všetky drobné (na Marte Sládečkovej vidieť, že si tú psinu nehorázne užíva! :-) Je mi ľúto, že to musím povedať, ale mám pocit, že Zuzana Tlučková je najslabším článkom hlavnej zostavy. ()

Phillo

Čo dodať? Marcin s Krausom sú tak špecifickí.. Vždy keď začnú s novým projektom (a že ich už bolo) sú vtipní tak 2 mesiace. Potom sa prepadajú do tých najnižších poschodí trápnosti a humusu. Menovite Susedov sa to týka tak isto. Nebyť talentovanej Viki Rákovej, už by tam boli dávno. Samotné herectvo Marcina s Krausom je na úrovni bábiky Barbie nech si myslí kto chce čo chce. Nuž a čo sa týka slovenského humoru, určite nie je primitívny celkovo (viď aj inteligentnejšie kúsky), ale nájdu sa výnimky. Nechcem zabŕdať, ale český humor typu relacie "Na stojáka" alebo starších kúskov Rychlého s Novotným je jednoducho humus 1. triedy. P.S: A už som zistil, čo ma tak baví na všetkých slovenských seriáloch (cháp ako: "Dokážem sa na ne pozerať a neprepnem"). Je to tými ultrafarebnými interiérmi, ktoré sú tak v rozpore s našimi domácimi, že sa na to dobre pozerá. ()

trpaslixx

Slovensky sitcom stavici predevsim na manzelskem a slovnim humoru. :-) Myslim, ze srovnavat toto se soucasnymi amrecickymi sitcomy typu Big bang theory a HIMYM neni fer, notabene pouze po jednom shlednutem dilu, prece jen - jiny kraj, jiny mrav, jiny druh humoru. Po shlednuti cele prvni serie, v porovnani s ceskoslovenskou serialovou tvorbou 4*. ()

Tomco

marcina som neznasal, ale vcera ma pobavil na udelovani cien slavik 2007 :). styri hviezdy vsak davam dole hlavne za absolutne nesympatickeho krausa, ktoreho mam chut zaskrtit. trapny humor, prehravanie na kazdom centimetri..nuda, shit.. za zmienku stoji asi len vystrih viki rakovej. viac sa bavim pri teleshopingu. ()

JohnnyD

No na to, že na Slovensku sa skoro nič netočí a tradícia sitcomov prakticky neexistuje, to dopadlo celkom fajn. Marcin a Kraus (hlavné brilantný Andy Kraus) sú skvelým duom a na moje prekvapenie im dosť dobre sekundujú aj ich herecké manželky. Ale Marta Sládečková je strašne otravná a zbytočná. Veľkou slabinou je dejová línia, ktorá je strašne biedna a jednotlivé diely sú len zmesou viac či menej vtipných gagov. Skrátiť jednotlivé diely o 7 minút a o koľko by to bolo lepšie. Po otrasných hurikánoch a uragánoch z posledných 2-3 rokov na Markíze (na STV to ešte šlo) som niečo tak pozerateľné nečakal. Spokojnosť. ()

• Mená všetkých hostí v prvej sérii: Karol Čálik (poručík Fekete), Zuzana Frenglová (Šimčíková), Lucia Vráblicová (Majka), Peter Marcin ml. (poslíček s pizzou a sused Skotnický), Ivan Vojtek (magister Omáčka), Silvia Petöová (Božena), Martin Malachovský (hral sám seba), Tatiana Poláková (Tánička), Helena Vondráčková (hrala samú seba), Ján Kramár (dedko z blázinca), Jana Hospodárová (hrala samú seba), Tomáš Dorňák (gigolo), Laco Konrád (tanečník v bare). (pista_baci7)