Federální agent (R.Gere) před odchodem na odpočinek zaučuje svou nástupkyni (C. Danes) a přitom hledá nezvěstnou dívku. Je přesvědčen, že za její zmizení je odpovědný propuštěný sexuální násilník, kterého vyšetřuje. Přestože ho tlačí čas, rozmotá klubko stop vedoucí k potencionálnímu vrahovi. (oficiální text distributora)

Trisis

Predstavte si film ktorý režírujú dvaja ľudia. Prvý si myslí, že je Fincher, druhý zas Greengrass. Ten prvý dostal od producenta hlavné husle a do toho mu ten druhý neprestajne vrieska: „Teraz by sa to malo triasť, fuj tento záber je statický, ešte aspoň dvakrát to strihni...atď.“. Asi podobný boj musel mať v hlave Andrew Lau Wai-Keung, keď točil The Flock. Už si len pridajte scenár zo slabšieho dielu komisára Rexa a dostanete ďalší filmový potrat roku 2007. ()

kinderman

Mít dceru v "nebezpečném" věku, začal bych se po zhlédnutí tohoto filmu, který je k registrovaným pachatelům sexuálně motivovaných trestných činů opravdu nelítostný, bát. Na druhé straně si vzpomínám na dokument, v němž registrovaní (a našinec by se divil, jak snadno se lze v USA na tento seznam dostat) vypovídali o tom, jak jim zveřejnění osobních údajů zcela zničilo soukromý i profesní život. Je to silné téma a kontroverzní film o člověku pohlceném svou (často nechutnou) prací, v drobné roli se mihne idol "rebelujících" puberťaček A.Lavigne. ()

Kaka

Mnohem více sluší Gereovi drsní klaďasové, než kontroverzní psychouši s horkou hlavou. Režie je naprosto neznámá a je to bohužel na snímku vidět. Rychlé střihy, nervní kamera a brutální filtry aliaz mladší Scott, ovšem vše asi tak o dvě třídy horší a méně promakanější. Gere nemá dost prostoru a Claire Danes to sama nezvládne. Otřesně nudná detektivka s prakticky žádnou akcí. Dvě tři scény stojí za zvýšenou pozornost, ale to mají na svědomí spíše skvělí maskéři a výprava. ()

genetique

To, že Gereovi podobné snímky pristanú minimálne rovnako ako sladké romantické výplody, som sa uistil už dávno, a aj v tomto filme podáva slušný thrillerový výkon. Jeho výkon, podporený kamerou a strihom však brzdí hlavne vlažný scenár a nudná hudba. Počas celého filmu sa len chodí okolo horúcej kaše, občas nejaký náznak zvratu, alebo napätia a nebyť svižnej záverečnej polhodinky, nie je film ani v priemere. Úchylnými fotkami zneužitých dievčat treba vedieť narábať (viď '8MM') a nie ich len sproste hádzať do záberov s cieľom upútať aspoň nejakú pozornosť. A Andrew Lau Wai-Keung nech pekne točí ďalšie pecky, len nie v Hollywoode. 60%. ()

teutates

U mňa osobne tento snímok splnil svoj účel. Maximálne ma znechutil a donútil ma zamyslieť sa nad touto problematikou. V niektorých okamžikoch mi bola Claire Danes nesympatická, ale všetko zachraňoval Richard Gere. Ide o nízkorozpočtový snímok, avšak s myšlienkou a zaujímavým prevedením... Nedostalo sa mi zadosťučinenie, ale aj napriek tomu 6/10 ()