Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

oLí

3/10 Takovouhle sračku nezažijete ani na LDNce. Nač výborní herci, když nemají co hrát ? Nač dobře vypadající kulisy a krásná příroda v pozadí, když se před nimi nic neodehrává ? Tohle přeci němělo vůbec žádněj příběh, nechápu stopáž. Nene tohle bylo utrpení. Renée a její kráčmera, to už bylo moc :D ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $20,211,394Tržby Celosvetovo $27,665,851Tržby za predaj DVD v USA $10,651,040 //počet predaných kusov 621,651║ Ed Harris to zvládol slušne aj herecky aj režisérsky, na film sa mu podarilo získať veľmi dobré zoskupenie hercov, len je škoda že nemohli pre jednoduchší scenár a menšie režisérku skúsenosť Harrisa za kamerou vyniknúť, lebo väčšinu priestoru berie ústredná dvojica(Harris, Mortensen) ktorá je dobrá ale nie vynikajúca. Ak by prestrelky boli o niečo efektnejšie spracované tak sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu, takto to bol pre mňa aspoň príjemný priemer. /65%/ ()

Falko

Ed Harris sa podpisal asi najviac pod tymto filmom, teda nielen ako reziser, ale aj producent, scenarista a herec, pricom sa mu podarilo zohnat do hlavnych uloh par znamych hollywoodskych hviezd vdaka ktorim je tento film zaujimavejsi alebo zabavnejsi, len skoda, ze sa nieco v druhej polovici pokazilo. Mozno to bol prave scenar alebo dialogy, ktore mi nesadli, ale mozno si chcel Ed Harris natocit iba jednoduchy western len tak pre seba a nechcel sa hrat na ziadneho skuseneho velikana, ako sa to napriklad viackrat podarilo Clintovi Eastwoodovi. Takze opät je tu western s hviezdnym obsadenim - Jeremy Irons v ulohe zaporaka je ako vzdy super - len jednoducho netreba nic velke ocakavat. ________ Ed Harris - (Virgil Cole) +++ Viggo Mortensen - (Everett Hitch) +++ Jeremy Irons - (Randall Bragg) +++ Lance Henriksen - (Ring Shelton) +++ Renée Zellweger - (Allison French) +++ James Gammon - (Earl May) +++ Timothy Spall - (Phil Olson) +++ Produkcia: Ed Harris, Toby Emmerich +++ ()

honajz

Ed Harris si splnil dětský sen a jako režisér i hlavní herec natočil western. Škoda, že se mu až tak nepovedl. Zvláště hlavní herečku měl obsadit jinak. FILM Začátek je skvělý. Místní šerif přijede na ranč místního hajzlíka (Jeremy Irons), chce zabásnout dva chlápky, ale rančer šerifa a jeho pomocníky zastřelí. Žádné důkazy nejsou, ale město Appaloosa si pozve dva mstitele zákona, kteří vezmou zákon do svých rukou. A hned při první akci teče krev a rančer má první ztráty na lidech. Napětí by se dalo krájet. Pomalá kamera, střídmá hudba, střízlivé záběry. Super. Jenže pak přijede ona. Nikdo neví, odkud je, proč do města přijela - a ani divák nikdy nezjistí odpovědi na tyto podle mě důležité otázky. Je to skutečně kostelní varhanice, nebo fakt šlapka? Každopádně Renée Zelleweger, která tuhle rádoby osudovou ženskou hraje, není ta pravá na roli osudové ženské. Už od prvních záběrů je něco v nepořádku - pohybuje se jako neohrabaný slon, ačkoliv nový šerif v podání Eda Harrise vidí její ladné pohyby. Má odulý obličej s červenou tváří alkoholika, ale Ed Harris a v podstatě i jeho asistent (Viggo Mortensen) vidí milou tvářičku. Zellwegerové úsměvy vypadají, jako kdyby měla špatné svědomí, že si zrovna prdla, ale... Má cenu pokračovat? Nic proti Renée, ale holka nepochopila, že tohle není Deník Bridget Jonesové na Divokém západě, ale regulérní western, a že její diblíkovské způsoby se sem nehodí - zvlášť když holka vypadá, jako když včera vypadla ze sanatoria pro odvykání alkoholu a přejídání se. S jejím příchodem jde do kytek celý film. Místo jasných westernových pravidel najednou dojde k několika zvratům, které totálně otočí pravidla, takže nakonec to NENÍ o boji hodných pistolníků proti těm zlým. Ostatně, ono v tom westernu ani není moc přestřelek. Je tam hodně přemýšlení, povídání, vtipných dialogů mezi Harrisem a Mortensenem, to jo. Ale na pistole dojde tak čtyřikrát za film, a navíc tak na 15, maximálně dvacet sekund. Jde o to, že hlavní padouch najednou přestane být hlavním padouchem, i když je chycen, odsouzen, vezen na popravu a zdrhne. Prostě to celé přestane fungovat i zde. A když se pak vítězoslavně vrátí do města s glejtem od prezidenta (amerického), vypadá to už spíše jako trapný fór, a ne western. Jakési deus ex machina. Skutečně mne to mrzí, protože hlavní dvojka "hodných" pistolníků má úžasné charisma, i ta kamera ušla (ačkoliv na kouzla kamermanů Sergia Leoneho nemá ani v nejmenším), ale režijně a scenáristicky si můj oblíbenec Harris vzal zbytečně velké sousto a nezkousl ho. DVD Na úvod disku se spustí reklama na Blu-Ray, pak ale hned naskočí menu. Film má formát obrazu 2,35:1 anamorfní, zvuk v DD 5.1 je poněkud tišší a řekl bych bez výšek. Bonusy obstarává komentář Eda Harrise a scenáristy - bez titulků, čtyři krátké dokumenty filmu o filmu - o postavách (7:14), o historických detailech scén (9:56), o výpravě (4:55) a o kameramanovi Deanu Semlerovi (5:04), a vystřižené scény s volitelným komentářem (11:28 - komentář je bez titulků) - jinak u všeho CZ titulky najdeme. Publikováno: 17.04.2009 () (méně) (více)

Radyo

Western - to je filmový žánr, jenž má svá zaběhaná pravidla, která se mění jen velmi ztuha. Snad i proto jsou westerny asi nejvíce klišovité filmy (tedy hned po romantických blábolech). A klišovitý je i tenhle režijní počin Eda Harrise. Jak Harris, tak Mortensen sice do svých rolí typově pěkně sedli, ale to je víceméně vše, co se o postavách Colea a Hitche dá říci. Renée Zellweger mám sice jako herečku rád, ale tady byla místy na ránu z milosti (jak píše kolega Blizzard, křečovitá až hrůza). Celkově je tenhle film opravdu těžký průměr (spíše lehce pod), z daného námětu se dalo určitě vytěžit více, a to i s využitím všech těch možných i nemožných klišé, bez kterých se western snad ani neobejde... Tři hvězdičky dávám jen proto, že jako kluk jsem si nejraději ze všeho hrál na kovboje. :-P ()

• Ještě než se vůbec začal film natáčet, už se jednalo o pokračování. (HappySmile)
  • Ed Harris kromě hlavní role, režie a scénáře, nazpíval i píseň v závěrečných titulcích. (bearmeedek)

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty