Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh patnáctiletého chlapce Dolfa, který se čirou náhodou přenese v čase ze současnosti do 13. století. Dolfova maminka je vědkyně a poté, co se s ní jednoho dne pohádá, zneužije Dolf její nejnovější vynález – stroj času – k tomu, aby se dostal včas na fotbalový zápas. Ale místo toho se ocitne ve středověku. Zde se snaží vyhnout tzv. Dětské křižácké výpravě, jež se podle historiků uskutečnila v roce 1212. Narazí na skupinu osmi tisíc dětí, které se vydávají po staré římské silnici směrem k Jeruzalému, aby pomohli Svaté město „osvobodit“ od muslimské nadvlády. Dolf se stává jedním z těchto dětí. Kdyby nenarazil na dívku Jenne ve svém věku, byl by naprosto ztracen. S její pomocí však postupně přichází na způsob, jak se vypořádat s nástrahami života ve středověku. Dolf se dokonce proti vlastní vůli stává jedním z vůdců celého tažení. Kněz Anselmus je přesvědčen, že tohoto chlapce seslal sám Bůh. Ale měl by Dolf vložit své úsilí do náboženského snažení? (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (43)

DooFooS 

všechny recenze uživatele

Pokud připustím, že toto je především dětský dobrodružný film, pominu nesrovnalosti historické, stejně tak nesrovnalosti v cestování časem a odprostím se od za vlasy přitažených skutečností, které se dějí jen tak pro urychlení děje, pak je to pohodové odreagování, které je napoprvé snesitelné a podruhé už doufám nikdy nebude… tedy pokud nezačnu mládnout, protože, jak se znám, jako mladšímu by se mi to jistě líbilo. ()

pepa3rd 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy o cestování časem a především ty, kde se někdo dostane do středověku, což je i tento případ. I přes to mě ovšem tenhle film příliš nezaujal. Možná to je z velké části i tím, že už mi chvilku není sedmnáct a tak mi celý historický základ, to jak do něho zasáhl hlavní (17 letý) hrdina a především vše kolem způsobu, jak se dostal do minulosti a následně i zpět, přišlo mírně řečeno postavené i mimo filmovou realitu, kterou jsem ochoten přijmout. K tomu, aby se tak stalo, je třeba vybudovat nějaký uvěřitelný základ (sedmnáctiletý kluk má přístup - včetně scanu duhovky - do tajné laboratoře, kde experimentují s cestováním časem a matka ho nechá v podstatě spouštět jednotlivé pokusy). K tomu přidejte poměrně slabou nosnou linku příběhu (v závěru dosti osekanou a "zkrášlenou" naprosto iracionálním chováním všech postav) a tak jediné na co se tak budete moci těšit je vcelku ucházející vizuální stránka (davové scény tu nepředstavuje 30 výrostků, i když únos v závěru filmu je strašný). 12ti - 17ti letí si mohou nějaké to procento přičíst, ale já dávám 40 % ()

Reklama

SarumanKo 

všechny recenze uživatele

Neznášam príbehy o konforntácii histórie a reality a križiacke výpravy sú mojim obľúbeným dejinným úskom. Ale na námet tohto filmu fakt nemám dôvod nadávať. Križiak v džínsoch by sám o sebe nebol zlým filmom, keby sa do neho investovalo viac peňazí na lepšie kostýmy a výpravu, na známejšie herecké tváre s presvedčivejšími výkonmi a keby ho spravili dospelejším. Ono poslať teenagera zo súčastnosti za detskou križiackou výpravou a konfrontovať ho so stredovekými rovesníkmi je riešenie dostatočne nosné len na slabučký rodinný filmík. Čím Križiak v džínsoch je. (50%) ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Stroje času nemám rád a pokud se jejich prostřednictvím aktéři vydávají do středověku, jenž patří k mým oblíbeným historickým epochám, rvu si vlasy. Jediní cestovatelé, které snesu, jsou pan Brouček a Yankee z Connecticutu. Rytíř v džínách se vzhlédl spíše v tom druhém, ale bohužel to obalil americkou klišé mastnotou, ačkoliv snahu o jakous takous věrohodnost mu nelze upřít. To a několik celkem působivých scén z dětského tažení jsou tím kladným, co jsem si tu našel. Bohužel ten zbytek je bída, včetně hereckých výkonů. Nepomohly ani dvě známější jména Emily Watsonové a Udo Kiera. Navíc si pořád lámu hlavu s tím, pro jakou věkovou skupinu je tento film vlastně určen. 30% ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Nadějná dějová kostra (nijak převratná, ale cestování v čase má pro mne neodvratně neodolatelnou příchuť), potažená peklem televizní výpravy a toporného herectví. Známější tváře Udo Kiera i Watsonové nepochopitelně bez využití. Pokud někdo při produkci tohoto filmu usiloval o atmosféru 13. století, těžkým způsobem selhal. 40% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v Nizozemnsku, Belgii, Lucembursku, Maďarsku, Německu a Chorvatsku. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy první poloviny stejnojmenné knihy Thea Backmana. (Terva)

Reklama

Reklama