Reklama

Reklama

Hedvábná cesta

  • Kanada Silk (více)
Trailer

Psala se tehdy šedesátá léta 19. století a šarmantní francouzský bohatý syn starosty Hervé Joncour v podání Michaela Pitta měl všechno, o čem ostatní muži sní. Výnosnou práci, luxusní hřejivý domov a v něm především čarokrásnou milující ženu s tváří Keiry Knightleyové. A přesto nebyl zcela spokojený. Chyběly mu totiž životní výzvy. I z toho důvodu se nakonec vydal do Japonska, v té době téměř nepřístupného cizincům, aby jednal s tamějšími hedvábnými magnáty o možnostech interkontinentální spolupráce a pokusil se zařídit obchod snů. Nakonec ale v zemi vycházejícího slunce nalezl mnohem víc, přičemž možnost propašovat zapovězené hedvábné červy do Evropy byla tím nejmenším. Japonsko nabídlo svému hostu především lásku dívky, konkubíny, jejímuž půvabu navzdory všem kulturním a společenským překážkám Joncour okamžitě propadl. Tím se ale dostal před nevyhnutelnou volbu. Vynikající kamerou a hudební složkou, z pera Ryuichiho Sakamota, působící obrazové romantické drama natočil v roce 2007 kanadský režisér François Girard, jehož unikátní smysl pro poetiku mohlo české publikum ocenit již v roce 1998 v nezapomenutelných Krvavých houslích. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

Gazy 

všechny recenze uživatele

Křehký příběh, který sice má poněkud podivný začátek, jelikož během několika málo minut strčí diváka až příliš rychle přímo do víru dění, pak ale výrazně zvolní tempo a dá člověku možnost vychutnat si téměř neuvěřitelně nádhernou vizuální stránku snímku při které se mi málem podlamovala kolena, navíc Keira Knightley je zde krásnější než v jakémkoli jiném filmu, rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Dost velká nuda. Herecky sice výborné, ale jinak naprosto prázdné a bez emocí. Chemie mezi Pittem a Keirou sice je, ovšem vášeň hlavního hrdiny v japonskou dívku nelze z pár letmých pohledů a jedné noci vyčíst skoro vůbec. Prostě jsem v tom neviděl důvod, aby se tam vůbec vracel, tedy aspoň nebyl dostatečně dobře natočen. Kamera spíše průměrná, režie nevýrazná a celé je to až moc natahované. Promarněná šance. ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

Lyricko-epické dielo,ktorého vizuálna stránka nenechá ani kameň chladným!Nádych histórie následne prírodnej reflexie"voilà"!Aj napriek pomalému tempu príbeh nenudí naopak prekvapuje a ohuruje!Stačí len málo na vyjadrenie...!V jednoduchosti je krása a o to sa postaral Francois Girard.Nemôžem zabudnúť na hudobný podtext,ktorý dodával tu správnu atmosféru.K dokonalosti chýbala asi len väčšia snaha zo strany hercov! ()

Tomco 

všechny recenze uživatele

Silk je predovšetkým jedna vizuálna nádhera. Prostredie, scenérie, príroda, to je zážitok sám o sebe. Najväčšia pochvala preto putuje ku chlapíkovi menom Alain Dostie, ktorý mal na starosti kameru. Majstrovská robota. Ďalším plusom je samotný príbeh, ktorý okrem toho, že dokáže diváka vcucnúť do seba, je plný navonok nenápadných prvkov, ktoré ešte viac zosilňujú výsledný pôžitok a dojatie z videného. Atmosféru dotvára aj lahodný hudobný motív vďaka ktorému je zážitok ešte o niečo silnejší. Na záver pochvala pre Keiru, ktorá stále viditeľnejšie dokazuje svoje herecké kvality a tiež pre Michaela Pitta, ktorý ma svojím prirodzeným výkonom veľmi milo prekvapil. Francois Girard, dík za plnohodnotný zážitok. ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Tohle si hraje na poezii tak intenzivně a zárověň marně, že to je takřka nekoukatelný film - jinak řečeno, jsou zde pronášena příliš silná slova na tak obyčejný příběh. Pitt se mi navíc k tomu do role dobrodruha, se svým ženským obličejem a až jakousi nevyspělostí prostě nehodil. Neuvěřitelně zdlouhavý a nudný film, kde jediný, co opravdu stojí za to je krásná příroda a hudba (ta je někdy dokonce snad až moc kvalitní na tuhle podprůměrnou nudu). ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Film je natočen podle románu Alessandra Baricca, který v ČR vyšel pod názvem Hedvábí. (Yardak)
  • První zmínky o chovu bource morušového spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Výrobní monopol na hedvábí držela Čína až do 6. století (n. l.), pokus o vývoz technologie se trestal smrtí. (formelin)

Reklama

Reklama