The Gravedancers

• Slovensko Tanec s mŕtvymi

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiální text distributora)

TomX2

Nebolo to tak zlé. Už ten absurdný nápad natočiť film o tom, ako banda opitých priateľov začne tancovať na hrobe kvôli čomu aj vyvolajú duchov ľudí - zločincov, nám nahovorí, že pôjde určite o zaujímavú a zábavnú záležitosť. A malo to aj slušný rozjazd, začalo sa to veľmi dobre a vyzeralo to, že to takto skončí (do posledných cca 15 min. som už bol odhodlaný dať tomu 3*). Bohužiaľ, ku koncu sa ukáže, aký primitívni môžu scenáristi byť - prepletené a úplne absurdné až smiešne zvraty, a tiež zmizli všetky sympatie k postavám, ktoré si divák za tých 90 minút vytvoril - všetko scenáristi zahodili do koša a divákovi neostáva nič iné, než sa uspokojiť aspoň s tými pár dobrými scénami. A Dominica Purcella naozaj nemám rád. ()

mysiak

Dominic Purcell si nechal narásť vlasy a odbehol si v čase slávy Prison Breaku natočiť nenápadný horor Tanec s Mŕtvymi...vyhodil som drsný akcent, vyzerá s tými vlasmi ako ehm...a prizval si aj Tcheky Karya...a spolu z toho vznikol...dosť zaujímavý horor...koncept je jednoduchý a celkom fajn...exorcizmus je na inom leveli a Emily má krásnu tvár...oplatí sa určite vidieť v rámci duchárskych filmov značné oživenie ()

iolaos

[Horrorfest] na tomto projektu sem nepostrehl nic zapamatovanihodneho az na pekne masky..celkovy dojem kazi i fakt, ze Dominic Purcell - strnuly svalnaty netvor z prison breaku se do hruzne kinematografie nehodi... film z kategorie nudnejsich ()

stration

Parádní jednohubka pro fandy žánru. Na hřbitově choďte fakt jenom po vyznačených cestičkách a velice tiše, nebo se vám to kurevsky vymstí! ()

kagemush

Někteří dementi na hrobech tančí,někteří na ně chčijou.Ani jedno by se asi dělat nemělo. Nejenže taková činnost není příliš společensky přínosná,ale i poměrně riskantní co se následků týká. A kdo mi nevěří ať tam běží. ()

bourec

Dobrej počin.Kvalitativně to lepší,co jsem v poslední době shlídnul,a nebylo to v distribuci.Je ale fakt ,že spíš než horror to je takovej nadpřirozenej thriller.Kouká se na to dobře.60%. ()

Flaxik

Já to pořád říkám, že taneční hudba je zlo! Kdyby si ty hovada pustili nějakou odrhovačku od Manowar nebo Napalm Death, určitě by je nenapadlo křepčit a místo toho by nábožně poslouchali a chlastali. Dopis by odrecitovali a vrátili na místo. Ale zase pak by to byl film dost o hovně. Takhle je to slušivý kousek do sbírky duchařin. Dominic Purcell má sice herecký projev jak dubová fošna, ale na druhou stranu to Megahn Perry s brejličkama slušelo, tak se to nějak v průměru dalo snést. Památná věta:"Nikam nejdu, dokud mě něco nezačne honit!" ()

destroy83

Novodobá duchařina z americké produkce. Ve vlastním příběhu sledujeme skupinku přátel, která po pohřbu svého kamaráda jej jde ještě trošku zapít. V baru jeden z nich dostává nápad, že by mohli kamaráda uctít požitím pár lahvinek přímo u jeho hrobu na hřbitově, což následně provádějí. Posilněni alkoholem a tajemným vzkazem na kamarádově hrobě si trošku zaskotačí na třech hrobech, čímž spustí kletbu, jež je do jednoho měsíce odsuzuje k smrti. Pak už diváka čekají zpočátku lehčí duchařské projevy v domovech prokletých, které záhy přerůstají v děsivé řádění a leckdy i ve zhmotnění mrtvých. Otřesení přátelé se rozhodnou vyhledat pomoc, na kterou je již možná pozdě. Nijak zvlášť dlouhý snímek disponuje jistou várkou napětí, místy slušnou atmosférou a dobrými duchařskými efekty, které bohužel ke konci stopáže působí spíše úsměvně, než děsivě. Snímek se také může honosit kvalitním herectvím a celkem poutavým příběhem, který se tvůrci snaží obohatit starými jizvami ve vztazích mezi jednotlivými postavami. Po řemeslné stránce, až na úsměvné pojetí některých triků, nelze prakticky nic vytknout. Ovšem co dílku jednoznačně chybí, je inovace. Všechno už tu mnohokrát bylo, takže hororového fanouška nemůže dílko nijak překvapit. Výsledný dojem je ničím nevybočující tuctová duchařina, která ničím neurazí, ale také nenadchne. Za mě tři hvězdy. ()

Radiq

Úvodní oběšení dokonalé, hlavně ten cukanec, když se lano naplo, hlavně ty cukance tělem, když se lano naplo. Akorát vůbec nevím, co to mělo společného s dalším dějem, když tance na hrobech proběhly až potom. Ono celý je to hrozně béčkový, místy hodně céčkový a někdy bych tomu dal i zetko (obzvlášť digitální efekty v závěru). Potěšil mě jenom Dominic Purcell známej z Prison Breaku, ale tímhle si to u mě moc nepředplatil... ()

Cedr

Jeden z těch lepší filmů z Horrorfestu. Mám rád béčkové horory a tohle prostě bylo fajn :) Velmi mě zaujal začátek, příjemná děsivá atmosféra. Nápad taky ušel. Potěší vidět Dominica Purcella i jinde než v Prison Breaku. Na konci už to bylo velmi laciné a přiblblé... škoda :) ()

Copacabana

Bolo to práve to slávne motto, ktoré si mnohí tak obľúbili, čo ma navnadilo na pozretie filmu. Ten však sám o sebe nebol ničím výnimočným, zaujímavým, dalo by sa povedať, že som z toho cítila amaterizmus, pretože o napätí a strachu sa nedá veľmi hovoriť, no a tí duchovia boli priam smiešny. ()

ivan bohatyr

1. co se týče hodnocení tak objektivně je to spíš na 2*, ale na druhou staranu zatancuješ někomu na hrobě a ten neboštík tě pak přijde zabít - to je docela dobrý námět. Na pozdní deštivý večer raději duchy a zombíky hrabající se z hrobů, než nějaky krvavy lázně, nemám pravdu? Takže hodnocení nakonec zvedám na 3* 2. závěr už teda dost přitaženej za vlasy, už se z toho stala fraška a to je vždycky špatně, místy mi to přislo spíš jako parodie na horor, hlavně když se mrtvola vyhrabe z hrobu a má úsměv vyloženě od ucha k uchu, snad by právě měla mít nějak křivou čelist prolezlou housenkama, ne? ()

Yoshimitsu

Juchej a zpívej, začni zábavu. Život je pro živé a ne pro zemřelé. Žij dnešním dnem, o zítřek se neboj. Dnes může dýchat, a oni ne, tak začni tancovat na jejich hrobě. Dávám 30% ()

demented

Pokiaľ si chcete zatancovať na niečom hrobe, aspoň sa uistite, či dotyčný nie je vrah, psychopat alebo pyroman. Inak to môže dopadnúť veľmi zle ... ()

Guzo

Už mě to ani nebaví psát, pořád mám s podobnými filmy stejný problém - zatímco začátek neukazuje žádné nestvůry a je docela zajímavý, jak začnou řádit efekty, jde všechno do kytek. Vrcholem je pak samozřejmě závěr (nebudu spoilerovat).. Uf. Jinak by to byl poměrně solidní horor, takhle jsou to slabší 2 hvězdy. ()

zolo23

Vcelku zaujímavý horor sa z toho vykľul:-) Posledná scénka ako vystrihnutá z béčkových hororov točených v 80-tich rokoch. Najviac som sa pobavil na tom, keď do budovy vrazila Harrisova žena. Nezdalo sa Vám čudné, že pri cúvaní z budovy to trvalo nejako dlho? (Ako by tá budova mala 100m..) Nevadí 6/10 ()

Soweek

Za nápad, za to, že se pořád něco dělo a za to, že konečně někdo natočil hmatatelné duchy a ne pouze přízraky....jinak nic moc ()