The Gravedancers

• Slovensko Tanec s mŕtvymi

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiální text distributora)

Šakalík

Po VELMI nadějném úvodním dvouminutovém intru, které slibovalo svižnou jízdu áčkového ražení, se bohužel další průběh filmu změní v čekání, kdy už se konečně něco stane. Divák se dočká až v poslední půlhodině, ovšem provedení těch haunting scén je tak zoufale nezábavné, až hrůza (a strach s tím nemá co dělat). Největší problém je v tom, že Mendez ty poněkud špatně naladěné duchy ukazuje, čímž ovšem úplně zabíjí atmosféru, protože samotné jejich provedení zavání označením spíše z konce abecedy. Lepší by bylo nechat je neviditelné, to by si je každý představil po svém. Ale tím, že někoho oblečete do bílých šatů, trochu nacákáte červenou barvou, dáte mu bledý, vypleštěný výraz a pořádně velký předkus, dneska přece už nikomu strach nenaženete. Tohle je jedna z béčkových šaškáren, na kterou naštěstí velmi rychle zapomenete. ()

Wally

Docela dobrý začátek a i myšlenka filmu se celkem povedla. Bohužel jakžtakž dobrá kvalita se držela asi jen do poloviny filmu a pak to nabralo kvalitativní pád na hranici totálního zoufalství. Posledních dvacet minut bylo jak z parodie na horrory duchařského rázu a na konci to už vypadalo jak v kresleném Scoobym a člověk se musel smát, když viděl jak se herci zuby nehty snaží vypadat vystrašeně...Dobrej rozjezd, průměrnej střed a katastrofální závěr - 2* ()

kery-

První polovina filmu docela poho, ale když umřela Josie Maran (Kira), tak už to nebylo ono. Pak jsem se jen smál když po baráku který byl najednou obklopený mřížema =-O lítali mrtví děcka s umělým obličejem a válcovali se mrtvoly Hummerama. Potom jen velice (ne)povedená scéna s 10 metrovou hlavou (později rukou) a happy end ve formě vymítače ďábla, který měl s ostatními společnou leda tak díru do zadku. První půlka ještě šla ,ale druhá bahno - 2* ()

MareT.

Nemůžu tomu upřít určitou roztomilost a naivitost béčkových hororů a některé scény a nápady (není jich sice hodně, ale díky za to málo) stály za to, ale je to taková blbinka s klišoidníma postavama a místama hloupým scénářem, že se člověk na konci spíše směje, než třepe strachy. ()

Corpsegrinder

Ježiš to zase byla píčovina jak svině. Ano je to nízkorozpočťák ale i ten jde snad udělat tak aby to byla aspoň trochu zábava a ne se hodinu a půl plácat ve sračkách s maximálně nesympatickejma hercema kde tomu korunu dává hlavně debilní manželka která je od začátku filmu připosraná JEŽIŠ JÁ SE BOJIM KLEPE SE NÁM VODOVOD, pak se rázem změní v drsoně POJĎ VEN A ROZBIJU TI DRŽKU TY KRÁVO aby se nakonec zase vrátila do její normální polohy UÁÁÁÁ HOLÝ ŠIIIIIIIIIIIIT HÉÉÉÉÉÉÉÉLP. Vepřová hlava z Útěku z vězení měla radši zůstat zavřená v base. ()

MatejNosal

Ducharské béčko, ale zároveň Horor s veľkým H. Má všetko čo má dobrý horor obsahovať, slušnú atmosféru, funkčné lakačky a pár pekne znepokojivých výjavov. Herecké výkony skôr priemer a koniec trošku prehnaný, ale inak som spokojný. (69%) ()

Junglista

Začátek těžká nuda, v polovině taky těžká nuda, až skoro konec má trošku úroveň. Ten lítající ksicht na úplnym konci, to byl teda trapas. Ale ta část v domě byla docela ok. 20 minut jakž takž vs hodina a čtvrt nudy, to u mě na víc než slabý 2* není. ()

oRi11

Velká škoda, že tento snímek doplatil na nízký rozpočet. V první polovině filmu, kdy nejsou duchové vidět, vše funguje velice dobře, atmosféra, temné prostředí, napětí, pár mrazivých scén a lekaček, prostě slušný základ pro kvalitní duchařinu. Bohužel, druhá půlka, jakmile příjde řada na duchy, je vizuálně špatná, v některých chvílích přehnaná a celý film na tom ztroskotá. Kdyby tolik netlačili na to, aby bylo vše vidět a drželi se toho, co rozjela první půlka, mohlo to dopadnout líp. ()

mosnak

Kdyby to nemělo tak dementní konec dal bych hvězdy 3. Docela se mi to líbilo, pěkná hlavní "hrdinka" a pěkní duchové. Ale jak říkám,kdyby tak posrali ten konec (s obří lítací hlavou),bylo by to minimálně o stupeň lepší. 35% ()

Gumrice

Kdo napsal tenhle scénář, tak nebyl úplně zase tak vedle, nápad je to dobrej, ale to provedení už se mi tak nelíbilo. Některý scény byly trochu přitažený za vlasy a k hororům já jsem skeptická, proto takto hodnotím. ()

Trash

Jako hororovou komedii tento snímek hodnotím dvěma hvězdami, jako dobrá duchařina by to dostalo hodnocení stejné. Pokud ale budu akceptovat, že může existovat také kategorie "někde mezi" dříve zmiňovanými, pak bych už hodnotil hvězdami čtyřmi...tak si potom vyberte :c) Holt když to visení duchů na špagátech bylo všude tak roztomile přiznané a všichni měli úsměv od ucha k uchu... ()

cskomando

Začne se v napjatém tichém prostředí plné připravených lekaček a poté se přechází do stavu totálního zpackání filmu... čím více se blížíte konci tím víc si říkate je tohle možné ? Vizuální efekty, jednoduchost v závěru duch na provazech... asi si spletli roky a chtěli se pouštět do B. ()

Flopik

Ale tak príjemné prekvapenie.Absolutne som o tomto filme ani len nepočul ale napokon bol v pohode.V podstate od začiatku až do konca je tam niečo a to vážne stále až na troška vysvetlovania ale aj to ma bavilo.Duchovia sú spravený dobre , bohužiaľ na konci mi ale pripadali skôr smiešne.Škoda Sida toho som mal rád.Ale nechápem prečo si to pokazili na konci keď ich naháňala tá big hlava. To sa mi fakt nepáčilo inak super 4* a 70%. ()

Silviaxx

The Gravedancers je jednoznačne parádička horor. Začína pomerne nenápadne až nastane situácia, ktorá vyvoláva nežiadanú, smrtiacu reakciu. Napätie je dávkované tak, aby udržiavalo záujem diváka. Človek nevidí hneď všetko, ale postupne je situácia dusnejšia a tiaživejšia. Fakt to celé vyzerá úplne skvelo, záverečné masky boli v istých momentoch úplne super v istých záberoch pôsobili trošku gumenejším dojmom, ale aj napriek tomu som bola odhodlaná dať 4 hviezdy. Film bol však robený asi so zámerom vyvolať, čo najväčšiu senzáciu alebo fakt neviem ako inak si mám vysvetliť ten záver, ktorý bol komický a nie strašidelný alebo nepríjemný. Obrovská škoda, že sme sa dostali až do takého prehnaného bodu, inak som sa naozaj výborne bavila. ()

pend

Duchařská historka, která to v druhé polovině pořádně rozjede. Kladem jsou dobré efekty a atmosféra. ()

KOZEL84

No asi jednou sem se lekl že sem se málem připosral a tak 5x mi přeběhl mráz po zádech.Ze začátku než se duchové ukážou to má celkem ucházející atmosféru,ale pak když začne akce a mělo by mě to bavit,mě to naopak začlo nudit.Je hodně vidět že je to levný film.Duchům už chybí fakt jenom lanka,ale i tak je vidět že sou to trapácké loutky.Příběh rozhodně originální není a Purcell je jeden z nejhorších herců co sem kdy viděl. ()

mala_kea

Poměrně vydařená duchařina, ale jako každá jiná nemá čím zaujmout, ikdyž konec je poměrně nečekaný a překvapivý ()

Crowen

Tak průměrné hodnocení cca 60% této komedie moc nechápu. :) První problém je scénář. Krom toho, že je neuvěřitelně hloupý, tak ani hereckým star jako Karyo nedává vůbec šanci a většina dialogů je směšná. Problém #2 - rozpočet! Největší položkou na něm byl patrně benzín, který projezdili asi ve 4 scénách. Zbytek sfoukli levně. Asi 4 interiéry, ve kterých se odehrává celý film, zapůjčili členové štábu. Na figuríny všech duchů si zapůjčili Eddieho od Iron Maiden a o počítačové efekty se za zmrzlinu postaral nejspíš režisérův synáček v Microsoft Movie Makeru. Dál SPOILER!!!!. Zlatým hřebem je závěrečná scéna, která je remixem Krotitelů duchů, kdy hrdiny v hammeru honí obří plastická hlava (opět Eddieho) v perfektně naklíčované scéně (ovšem na rok 76) a sportovním dramatem, ve které se Karyo, jako odepsaný, dostává k lebce (opět Eddie), plive jí do ksichtu a trojitým emotivním záběrem jí zahákuje do hrobu, jako Michael Jordan do koše a tím triumfuje a řeší situaci. Tady už jsem se smál nahlas. :) ()