Reklama

Reklama

Keurosing

Trailer

Obsahy(1)

Příběh nás zavede do Severní Koreje, kde žije rodina Jong-suka. Jong-suk pracuje v uhelných dolech za hrozných podmínek a málo peněz. Jeho rodina je na pokraji vymření a trpí různými nemocemi. Jong-sukova manželka onemocní, proto se Jong-suk okamžitě musí dostat k lékům, které by jí zachránily život. Pověří tedy svého syna Čuna, aby se postaral o maminku, zatím co on bude pryč. Avšak komunistický režim nedovoluje cestovat za hranice Severní Koreje, proto se Jong-suk musí stát uprchlíkem. Uprchne do Číny, odkud se dostane na Jihokorejskou ambasádu, kde získá jihokorejské občanství. Po příjezdu do Jižní Koreje Jong-suk tahá za všechny provázky, aby dostal svoji rodinu ze Severu. Povede se Jong-sukovi dostat rodinu do Jižní Koreje? Uzdraví se mu manželka? A bude celá rodina zase pohromadě? (TylerGage)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

molotov 

všechny recenze uživatele

Vynikající a ojedinělá jihokorejská sonda do života severokorejských uprchlíků. Velmi smutný, ale pravdivý film. Koho toto téma zajímá víc, doporučuju knihu Pchjongjangská akvária, která právě vyšla v dotisku. Nějaké info k filmu: Ze strachu ze zásahu Severní Koreje se natáčelo na utajených místech v Jižní Koreji, Číně a Mongolsku a herci nesměli o filmu mluvit, dokud nebyl dotočen. Do kin se dostal až čtyři po dokončení. Příběh je založen na skutečném příběhu severokorejského uprchlíka Yoo Sang-juna, který se pokusil v roce 2002 dostat v Pekingu na španělskou ambasádu a v Severní Koreji po sobě zanechal hladovějící ženu a syna. Crossing je první jihokorejský film, který je o životech Severokorejských uprchlíků. Před samotným natáčením proběhli asi roční přípravy, během kterých štáb zpovídal kolem sta severokorejských uprchlíků (v Jižní Koreji jich je celkem asi deset tisíc), aby byl příběh co nejautentičtější. Uprchlíci filmu pomáhali mnoha způsoby, poskytli spoustu cenných informací o životě v Severní Koreji i řadu fotografií a byli přítomni celému natáčení. Představitel hlavní role Cha In-pyo nejdříve odmítl ve filmu hrát, protože očekával propadák. Když ale uviděl fotografie hladovějících severokorejských dětí, tak se podle vlastních slov rozplakal. Cha, který je v Číně dobře známý díky svým seriálovým rolím, je nyní bezplatným velvyslancem kampaně proti zneužívání dětí a sponzoruje na dálku třicet dětí z celého světa. Některé výrazné scény se štáb rozhodl z filmu vystřihnout, protože je považovali za natolik šokující, že by jim v Jižní Koreji nikdo nevěřil. Před dvěmi měsíci byl film jako součást Severokorejského týdne svobody promítán v Kongresové knihovně ve Washingtonu. Na projekci bylo kolem sto lidí, včetně několika kongresmanů. Přítomen byl například Peter Beck, výkonný ředitel Americké komise pro lidská práva v Severní Koreji, Kim Sung-min, bývalý uprchlík a nyní vedoucí radia Svobodná Severní Korea nebo zástupci japonského velvyslanectví. Z jihokorejského velvyslanectví nebyl přítomen nikdo. Všichni přítomní několikrát během filmu propadli v pláč a po skončení filmu zůstala řada z nich zaraženě sedět v křeslech. Peter Beck o filmu řekl, že je to nejlepší natočený film na toto téma a doufá, že ho uvidí co nejvíce lidí, aby pochopili situaci v komunistické zemi. An In-ok, severokorejský uprchlík, jehož životní příběh je téměř totožný s tím filmovým, proplakal téměř celý film. Uvedení doprovázel benefiční koncert a bude nahráno album „Cry with us“ (Plač s námi), jehož výtěžek půjde na pomoc dětem v Severní Koreji. Čtyři dny po premiéře filmu byl film zpracován do formátu dětské knížky. S ohledem na závažnost tématu a konkurenci letních blockbusterů se dá říct, že zaznamenal i divácký úspěch. Navíc byl zakoupen i do japonské distribuce. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kim Jong-suk pracuje v jednej z uholných baní v Severnej Kórei. So svojou rodinou žije vo veľmi skromných podmienkach na okraji chudoby. Aby toho nebolo málo, jeho tehotná žena ochorie na tuberkulózu. Nakoľko režim v Severnej Kórei nepovoľuje import liekov, ktoré by manželke pomohli, jediným spôsobom ako zachrániť jej život, je riskantný únik do Číny. Netuším nakoľko reálne tento snímok zobrazuje podmienky na život v Severnej Kórei, no každopádne, jedná sa o veľmi ťažký film, ktorý Vás nenechá chladným. Rozmýšľam, ktorá hodina v dni je na sledovanie takéhoto príbehu najvhodnejšia. Z rána si pokazíte celý deň, večer len sťažka človek zaspí. Tak snáď počas dňa? Neviem. Ozaj neviem. Aj keď vlastne, ešte by tu jedna možnosť bola. Z ďaleka sa mu vyhnúť. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Neskutečně smutný film. Po jeho skončení plakala nejen moje žena, ale i já. Jistě to nebylo jen pro to, že máme malého chlapečka. Bylo to za všechny dospělé a děti, kteří měli tu smůlu, že se narodili v chudých oblastech Severní Korei. A Severní Korea je vlastně celá jedna chudá oblast - pominu-li velká města a sídla prominentů komunistického režimu. Smutek a lítost brzy vystřídal vztek a bezmocnost. Bohužel u tohoto filmu neplatí ta klasická utěšovací věta: Neplač, to byl jen film. Rodičům dětí se slabší povahou tento film vůbec nedoporučuji vidět.... Naopak ho doporučuji všem, kteří nadávají na poměry a své zhoršující se životní podmínky. Máme se jak prasata v žitě a vůbec si to neuvědomujeme! ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Fúha veľmi silný film s veľmi silnou tématikou a je to v podstate rodinná dráma. Musím povedať, že najviac ma prekvapil koniec (nehovorím či sa to skončilo šťastne či nešťastne), ten bol pre mňa maximálne prekvapujúci. Film sleduje osud otca, ktorý musel prejsť cez hranice, aby mohol pomôcť svojej rodine a hlavne svojej žene. Ak to tam naozaj takto vyzerá v tej Severnej Kóreii (a to asi vyzerá) tak je jasné, že zverstiev ako v koncentračnom tábore, sme sa ako ľudstvo stále nezbavili a zrejme ani tak skoro nezbavíme. Herecké výkony veľmi pekné, asi najlepší herecký výkon pre mňa podal chlapec a hral ho Myeong-cheol Shin (meno vo filme Kim Joon). Film má niekoľko zlomových momentov keď čakáme čo sa vlastne bude diať ďalej a vždy zostaneme prekvapený. Je pravda, že ten film je v podstate hra na city, ale jednoznačne podarená a v každom človeku to nejaké pocity vyvolá. Niekto nechuť potom z filmu, že sa mu nepáčilo čo sa vo svete deje môže nepriamo preniesť aj do hodnotenia filmu a tak je jasné, že každý hodnotí inak. Mám rád filmy, ktoré dokážu niekomu otvoriť oči aj keď je mi jasné, že svet sa mení inak, ale nech to každý vie a neuzatvára sa do krabice. ()

J0hny5 

všechny recenze uživatele

Druhý korejský film,který mi zde byl doporučený. Je zde hlavně nastíneno jak těžký je život v Koreji. Film na mě nezapůsobil tak emotivně jako Moment to Remember, ty dojemné scény na mě až tak dojemně nepůsobily a přišlo mi to spíš vytlačované.Tentokrát to se mnou tolik nehlo,ale i tak je film hezký a zajímavý.75% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (12)

  • První jihokorejský film, který je o životech severokorejských uprchlíků. (molotov)
  • Film byl zpracován do formátu dětské knížky. (molotov)
  • Některé výrazné scény se filmaři rozhodli z filmu vystřihnout, protože je považovali za natolik šokující, že by jim v Jižní Koreji nikdo nevěřil. (molotov)

Reklama

Reklama