Vždy dokonalá Carolyn McDuffy a její sestry mají plán - chtějí vyhrát Charitativní cenu roku tím, že budou trénovat mentálně postižené atlety a připraví je na účast v regionálních sportovních hrách. Carolyn dostane na starost Pumpkina Romanoffa. Nejprve je z něho zděšená, ale záhy zjišťuje, že mladík v sobě má něco, co doposud u nikoho nepoznala: něhu, lidskost, poctivost a vnitřní čistotu, které ji hluboce citově zasáhnou. Ke zděšení svých přátel i Pumpkinovy matky, která svého syna úporně brání před celým světem, se Carolyn do svého chráněnce zamiluje. A zatímco dívčin dosavadní perfektní život se rozpadá, Pumpkin ji naučí, že to, co se zdá dokonalé, ve skutečnosti dokonalé být nemusí. (oficiální text distributora)

joehot

Dost zvláštní film. Ani po jeho skončení jsem si nebyl jistý, jestli se jednalo o parodii. V některých scénách je však jakýmsi kouzelným nedopatřením podmanivý, k čemuž hodně dopomohla Ottmanova hudba. ()

Tony.cs

Oooooooou SHIT !!!! Tenhle film se bere moc vážně na to, aby v ní vynikl humor. Recese se nekoná, ale stupidních dialogů, trapných scén a špatného scénáře se můžete nabažit do sytosti. K tomu přepálená stopáž minimálně o 110 minut. Šílený. Never more. A to Christinu zbožňuju. P.S.: I kdybych se snažil pochopit úmysl tvůrců o sto péro, tak to prostě posrali. Přehrávající herci, nesmyslné scény a naivita zkrátka na recesní komedii nestačí. Rebelie na nic. ()

Skip

Já vám nevím. Jestli to bylo myšleno vážně, pak je to jedna hvězdička, a pokud si dělali tvůrci srandu, dal bych tak tři a půl. Vůbec nevím, co si o tom myslet. Vzdávám jakýkoliv další pokus o komentář. ()

kinderman

Parodie, která si utahuje z kdečeho, počínaje americkou posedlostí elitními spolky, soutěžením a úspěchem, přes skrytě otevřený rasismus všech těch vysportovaných studentíků a jejich patřičně zazobaných rodičů až po příběhy o mentálně či fyzicky handicapovaných jedincích, kteří těm „zdravým“ otevřou oči a poskytnou pohled na správné hodnoty. Protože kdyby to tvůrci mysleli vážně ( doufám, že nemysleli, viz osud tenisty, jehož představitel je herecky- záměrně- permanentně v křeči, závěrečný dialog milenců a pohled Ch.Ricciové hozený přes rameno), bylo by to opravdu k poblití… ()

fmash

Inu, já samozřejmě nevím, jestli Pumpkin je nebo není parodie, školy na to nemám. Každopádně nepřipravený divák chvíli (ale ne zas tak moc dlouhou) váhá, jestli vidí dobře. Potom už je to trochu jasnější, jasně, je to parodie. Nebo snad přeci jen není? Zkrátím to: tenhle film mě nenechal na pokoji a to v pozitivním smyslu. Jen trochu nechápu, proč je tolik lidí ochotno odpustit jakýkoli prohřešek filmařům, kteří natočí přehnanou akci nebo přehnaný horor (protože je to cool a bylo to tak schválně, to se rozumí, navíc je to pocta žánru), ale přitom nejsou dost tolerantní k přehánění, pokud se jedná o jen trochu intelektuálnější téma. Možná se pletu a sarkasticky vtipný obraz měšťáctví v Pumpkinovi byl jen kouzlem nechtěného. Budiž, je mi to jedno, protože mě to dost bavilo a jsem na to konto ochoten i malinko (ne moc) přihustit hodnocení na 4. ()

Abes odpad!

Souhlasím s Igi B. - Nezkrotná sračka to byla, třeba se strůjci o parodii opravdu snažili ale zabalili ji tak, že se mi ji opravdu nechtělo hledat. ()

Aelita

Systém a princip dívčí školní kariéry a vztahů na americké škole jako na dlani - lehce stravitelná, ironická, zábavná a ne bez citů podívaná. Vnitřek filmu je rozhodně chytřejší, než vnějšek, který leckoho může zmást. ()

Trainspotter

Kterak povrchní husička s dokonalým životem přitroublého dívčího klubu vysoké školy a s přítelem v podobě hezouna školy se setká s momentálně zaostalým klukem, který ji otevře oči a dostane ji na svou bezprostřednost a neposkvrněnost citů. Na první pohled toto všechno zní jako docela průměrný až tuctový námět, ale tentokrát zdání klame, už jen stačí fakt, že mezi výkonnými producenty je i F.F. Coppola. Christina Ricci zde odehrává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, přestože začátek snímku je poněkud neucelený a poměrně nepochopitelně rychle se rozvíjí vztah mezi dvěma hlavními hrdiny. Roztěkanost však ustává ve vrcholu zápletky, kdy příběh má spád a šokující pokračování. Průšvih nastává na samotném konci, který je přespříliš překombinovaný a zbytečně potápí film do vod zbytečného klišé a to je velká škoda. Ale čert to vem, příjemně jsem se bavil a děkoval bohu, v kterého nevěřím, že v Americe dokáží natočit i trochu hlubší film. ()

Crawler-D

Jaksi nezávisle divné. Hlavně jsem nemohl uvěřit tomu, s jakým odporem byli nastíněni postižení. No, snad to celé byla vážně nadsázka a kritika. ()

Kity162

Co to kurva...? Jako komedie by to docela ušlo, ale nešlo mi se smát a jak se tady dívám, tak většina scén, které mi přišly vtipné, mají být srdceryvné :D A co mělo být to vzplanutí auta a jeho pád z nepředstavitelné výšky a poté přežití jeho řidiče? To byl asi nejlepší fórek. ()

dr.fish

Ať si kdo chce co chce říká, tohle je prostě bomba! Zcela nedefinovatelný snímek, potácející se mezi komedií, dramatem a parodií, s naprosto úchvatnou Christinou Ricci. Ta holka měla ale štěstí na velké role. První půlhodinu jsem si říkal co to proboha je, pak jsem hru přijal a skvěle se bavil. V tomhle filmu není nikomu nic svaté a je to paráda. Postavy jsou zesměšňovány a zlehčovány, ale zároveň to jde hluboko na dřeň jako málokdy. Rozhodně je o čem přemýšlet, ale se i čemu zasmát. To se prostě musí vidět. 90% ()

Cushing

Ta slečna je pořád k nakousnutí. I v téhle gondole s porouchaným, anebo možná schválně otočeným kormidlem. Bavil jsem se dobře, ale zábavu střídal zmatek a kroucení hlavou. Jako by to psali dva scenáristi, jeden proti druhému. Chvílemi jsem si říkal: to by měli ukazovat děckám na středních školách! Ale pak se to zhouplo někam úplně jinam. Za jedno vidění to stojí, ale kdo neviděl, o mnoho nepřišel. (Leda o krásnou Ch. Ovšem nesvlíkla se.) ()

Lomy

Takhle šokovaný z průběhu filmu jsem tedy už dlouho nebyl. Námět příběhu a jeho začátek sliboval kvalitní a "nezávislý" filmový zážitek. Ale čím dál více se mi zdálo, že se nemá jednat o příběh o retardovaném chlapci, ale že spíše sami tvůrci se v průběhu natáčení stávali stále slabomyslnějšími. Naprosto afektované postavy s ještě afektovanějšími dialogy (které se, co do obsahu mohou směle měřit s latinskoamerickou produkcí mýdlových oper) rozehrávaly naprosto nevídaný koloběh scén, nad kterými se divák chtě nechtě musel smát. Pokud bylo záměrem vytvořit co nejstupidnější a nejnepravděpodobnější story, tak se to autorům podařilo. Koktejl snad červených knihoven a amerických snů nebo bůhví čeho ještě o tom, jak handicapovaný outsider dosáhne všeho a získá vše i v současné "nekompromisní pokrytecké společnosti" a hlavní hrdinka, která projde proměnou z dokonalé "pravé blondýnky" na nedokonalou trpící vyvrhelku s "prokletou duší", což je znázorněno mimojiné tím, že se z luxusní vily přestěhuje k nějakým hipísákům na studentskou kolej, kde chovají drůbež a kteří se živí bobulema či kořínkama. Nemohu ani opomenout ze skály padající auto, které ve vzduchu asi třikrát zničehonic exploduje a své přistání korunuje malým jaderným výbuchem.. Zkrátka, byl jsem konsternován a od potenciálních 4hvězd v úvodu se film v hodnocení postupně propadl až na konečnou 1hvězdičku. Akorát mi možná pomalu začíná docházet, jestli se vlastně nejednalo o sofistikovanou parodii a já jsem jí jen nepochopil.. Asi se budu muset podívat ještě jednou. ()

_DAVE_

Velmi zajímavý námět je zde dost pohřbený některými zcela nelogickými dějovými zvraty a taky samým závěrem snímku. Zkrátka a dobře, některé věci by se doopravdy odehrály určitě jinak než v tomhle filmu, o tom není pochyb. A problémem je, že je to tam sakra vidět. Další otazka zní, jestli to celé nebylo myšleno jako dost zvrácená parodie, čemuž se mi nechce moc věřit. PS: Scéna s hořícím autem byla buď naprosto mimo, a nebo byl ten film opravdu parodie. :-)) ()