Diamantoví psi

všechny plakáty

Skupina lovců pokladů se vydává za dlouho ztraceným pokladem - buddhistickým diamantovým artefaktem nesmírné ceny, který je prý ukryt v mongolských horách. Hledači si jako průvodce najmou dobrodruha, bývalého vojáka americké armády, Ronsona. Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život… (oficiální text distributora)

vegetol.mp

Možná je to levný film, ale spíš než levně, vypadá autenticky. Všechno je to takové syrové a vše je točené exteriérech. Žádný ateliér, žádná načančaná akce. Prostě jen taková ušmudlaná realita. To se mi na tom fakt líbilo. ()

Dubro

Otrepaná téma, otrepaný dej, otrepaný Lundgren. To sa ten chlap za tie roky v brandži nič nenaučil? A ešte sa tlačí do réžie a zároveň pred kameru. Príšerné. ()

Martin741

Krasny priklad toho, ze vysiny Lundgrenovych filmov /Cas Pomsty, Zuctovani v Malem Tokiu, Vyhlidka na Vrazdu/ su definitivne tatam a ze sa len neskutocne trapi. 5 % ()

Maty85

Velice primitivní, avšak realisticky provedený snímek z oblasti Mongolska, což se také velmi cenní. Žádný přehnaný akční scény a nic takového, prostě klídek a plno mrtvol kolem. Klidně bych i přidal na hodnocení za výbornýho Lundgrena, bez něhož by asi film neměl vůbec žádnou cenu, ale na druhou stranu jde občas vidět, že už víceméně mele z posledního a pohybuje se spíš jako nějaký důchodce na přechodu pro chodce. O dost víc se mi líbila od Lundgrena "Krvavá pomsta" z téhož roku. A poslední věta z obsahu o filmu zde uvedenou "Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život…" bych změnil na "Nikdo z nich však netuší, že tato výprava bude jejich poslední" ()

otík odpad!

Když už u Doplha Lundgrena svitne naděje, že jeho filmy mají alespoň slušnou béčkovou kvalitu (výborný Přímý zásah, ucházející Inkvizitor), slušně řečeno nakope své diváky do zadnice zase nějakým tím totálním šitem (Krvavá pomsta). Ale to, co předvedl v Diamantových psích, tak to si nedá za rámeček ani u mně, zastánce starých dobrých akčních hrdinů. Nuda nejtěžšího kalibru, vše totálně špatně natočené a ještě k tomu konec, který by naštval snad každého normálně uvažujícího člověka. Dolph si vydělává pár šupů zápasy někde v Mongolsku (zřejmě se inspiroval Rambem a jeho zápasy v Thajsku), když si jej najmou hledači jakési tangky a nechají se jím doprovázet na nebezpečné cestě po Mongolsku. Samozřejmě je tu i druhá skupina, zabijáků, kteří chtějí tangku pro sebe a jsou ochotni udělat cokoli. Čeká nás pár povinných šíleně trapných akčních scén, ve kterých umírají osoby na obou stranách, až přežije pouze náš hrdina, který si s filozofickými kecy a úsměvem na rtech odejde přemýšlet o svém podělaném životě. A divák je nevýslovně rozladěn vším, co se za předlouhých devadesát minut odehrálo. Doplhe, Doplhe, kolik chceš ještě natočit filmů, aby jsi znechutil i ty své poslední věrné diváky a fandy? V českém znění mluví Lundgrena Bohdan Tůma a docela mu to sedí. Hudba: Larry Cohen ()

ywo666

Slabá Dolphovina. Mal som tu pocit, že pán majster už na to totálne prdí. Nejaká akcia hej, nejaká hláška hej. Ale to je všetko. 45%. 2* ()

PanFilmov

Celkom v pohode akčná šleha, musím podoknúť že ma dosť prekvapila, výborný dej, samá akcia a napätie, a nakoniec sa mi páčilo ako všetci kvôli tej tangre, či už kladné alebo záporné postavy zahynuli, len hlavný hrdina ostane nažive, pekne vymyslené, nikomu sa nedostalo vytúženého bohatstva. ()

JohnSmith

Honba za pokladem alá Dolph Lundgren. Ani nový sestřih švédskému borci nepomohl. Jedna hvězda za celkem ucházející akci,jinak to bylo příšerný. ()

VanTom

Nudné laciné béčko s neskutečně toporným Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Očekávat exotickou tombraiderovku bylo hodně naivní, v hrobce (jedna místnost velikosti panelákového obýváku) strávíme cca 3 minuty, a přestože se děj odehrává ve Středním Mongolsku, vidět není nic, co by nemohlo být natočeno někde v lomu za Prahou. ()

sedm.1 odpad!

Dolph se ve své kariéře objevil ve spoustě a spoustě podprůměrných hnojů, které od čistých Odpadů ale zachraňoval alespoň svou přítomností a charismatem, ovšem Diamantový psi je výjimečný kousek, neboť krom toho, že jde o prvotřídní brak, tak navíc i právě sám Lundgren potápí svým výkonem celý film do ještě ubožejších a trapnějších kanálů, ze kterých musí být každému diváku už ale vážně hodně zle. To, co tu totiž předvádím především v úvodní desetiminutovce, to snad musel být totálně na šrot, ty jeho ksichty, pohyby, no prostě šílený kašpar bez soudnosti. Postupně pak sice přechází do své klasičtější pózy, ovšem pořád je ta jeho postava fakt mimo, divně se chovající, divně se tvářící, jednoduše hrůza. Naštěstí, respektive tedy bohužel, není ale zdaleka sám, neboť i všichni ostatní přítomní (ne)herci zde předvádějí vesměs podobné výkony v podobných postavách, že by si nezasloužili také nic jiného, než doživotní zákaz objevovat se v dalších filmech. Zápletka je pak samozřejmě céčkového ražení, k tomu nemám vůbec co dodat, nesourodý paskvil, za který by měl scénárista dostat stejný trest, jako zmiňovaní (ne)herci. Hledat zde tedy alespoň nějakou stylovost, atmosféru, či napětí je též zcela zbytečné, a co se akce týče, jestli se chce někdo fakt pobavit, jako že při nějaké parodii, bude zde naprosto správně a spokojen. Jinými slovy, i akce je k poblití. Zkrátka, já jsem zvyklí tomuto herci odpustit opravdu hodně, jelikož byl mým dětským idolem a mám téměř celou jeho dosavadní filmografii poměrně zmáklou, ovšem zároveň proto si i dovolím závěrem konstatovat, že jde o jeho nejhorší herecký výkon vůbec, a určitě patří Diamantoví psi i minimálně mezi jeho tři nejhorší filmy, takže děs, hrůza a jednoznačný ODPAD! ()

Rudinsky

Nehorázna kravina s absolútne debilným strihom, avšak čo mi bolo sympatické bolo tak trošku realistické pôsobenie, štýl kameramana a samozrejme, Lundgren, ktorý na svoj vek vyzerá really good...Ale inak je to nehorázna blbosť. ()

Testament odpad!

Záznam z telefonu, kdy z hospody volá Dolph manažerovi, mluví Dolph:"Tak sem dotočil novej film, Diamantový čokly...Jestli jsou tam souboje? To si piš, hned na začátku se tam parádně rvu, ale muselo to bejt prostříhaný, aby nebylo poznat, že už mi to tak nejde. A radši sem si vybral takovýho sádelnatýho dědka jako protivníka, abych měl taky nějakou šanci. No a pak se vydáváme na takovou pouť a je tam hodně střílení. Chtěl jsem udělat jako dobrodružnej film, aby to chytlo víc lidí, ale točili jsme to zase na východě, aby nás to vyšlo levně, to je jasný. Co? Cože? Já už ti blbě rozumim, je tu rámus a já potřebuju zase nějakou škváru, abych měl na pivo. Neboj, ty lidi to koupěj, hlavně, že tam hraju já, no ne? Tak čau a za půl roku bude další film. Už mám scénář-mafián mi zabije manželku i s dítětem a.......Počkej, to už fakt někdo natočil? Tak mám v záloze ten, jak se mariňák vrací z války a....." pak už se bohužel signál ztrácí. ()

AdamesWWE

[7/10] Dobrý príbeh, Lundgren tu je so svojím zmeneným imageom stále tvrdý drsniak ktorý si vo filme občas tvrdo udrie, niekomu zlomí väzy alebo strieľa zo zbraní, za málo peňazí natočil akciu celkom dobre, nechýba ani krv, prestrelky a aj úvodný duel Lundgrena je celkom dobrý a ani ten jeden výbuch auta nie je najhorší. Aj ked´ film nesie názov "Diamantoví psi", nie je tento film žiadny diamantom alebo klenotom vo svojom žánri, ale je to dobrý akčný film, aspoň pre mňa. ()

peetriss

Velmi slabé i na, už tak slabý, Lundgrenův standard a extrémně slabý herecký výkon i na poměry pověstného Lundgrenova neherectví. 10% ()

Dragonlanc odpad!

Úplný odpad. Zdá sa, že na staré kolená netočí samé hlúposti len Seagal ale pridal sa k nemu aj Lundgren. Toto bol posledný film v mojom živote s Lundgrenom, na ktorý som sa pozeral. Na viac už nemám žalúdok. ()

Matli

Hodně slušná pointa, ale to je vše. Režie a kamera, to je naprostá hrůza, tak veliký díry ve scénáři jsem dlouho neviděl a o hereckých výkonech ani nemluvě a to začátek vypadal hodně slibně. Lundgren si to zahrál jen aby se doma nenudil. 12% ()

PepeCCM odpad!

Nejvíc mě dostala scéna, kdy skupina záporáku ukryla svůj džíp pod pár trsů vytrhaný trávy a nikdo si toho jako nevšim... :) ()

drankeryth

Podla obsahu som ocakaval, ze to bude nejaky klon na sposob Indiana Jonesa, ale pravda je uplne ina. Dokopy tam vobec nebolo poriadne dobrodruzstvo, ale skor prestrelky o tu relikviu, ktoru nasli v tej kobke. Bojove sceny boli take nemotorne a radsej do tychto scen mohli pouzit mladsieho herca ako je Dolph Lundgren. Ved uz predsa neni najmladsi a aj to bolo na nom vidiet, ze je dost unaveny z toho vyletu z nie moc atraktivneho prostredia, ktore ma dost nudilo, pretoze naokolo nebolo skoro nic. ()

MickeyStuma

Snímek 'Lovci poladů' (2004) zaznamenal přijatelný úspěch, čímž si vysloužil volné pokračování a vzniku dalších obdobných počinů, hlavně na nízkorozpočtovém poli, mezi které patří i tento snímek  Dolpha Lundgrena, který se opět postavil jak před kameru, tak i za ní. Dobrodružný žánr o hledání pokladů byl doménou především v osmdesátých letech a tam ohledně současného diváckého ne zrovna vehementnímu nezájmu, kromě výše zmíněného snímku, zůstal. Dolph nepřekvapujíc hraje bývalého vojáka, tentokrát dlužící v Mongolsku peníze a aby si je vydělal, je mu nabídnuta odměna za nalezení určitého buddhistického artefaktu. A tak jde a samozřejmě je mu v patách nějaká parta chtíc totéž. Více než akčně dobrodružná etuda celý koncept spíše cílí na dramatičnost, kde to každou chvilkou někde o něco zaškobrtne. To něco jsou scenáristické podivnosti ve snaze zaujmout, ale jakoby se to vymklo kontrole. Celkově k tomu špatná kamera, podivné dialogy, poměrně nevýrazné akční scény. Nakonec, je to přeci jen nízkorozpočtový počin, takže nic světoborného se z toho už dopředu očekávat ani omylem nedá. Jako z nouze ctnost může posloužit, ale pokud je to možné, je lepší sáhnout po nějaké osmdesátkové klasice, kterých je na výběr více než dost. Jak stejně špatných, tak i těch daleko lepších. ()