Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná nikoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a burza se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plného násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá?

Nový film, pro nějž je inspirací román Stephena Kinga, nejenže pokládá zásadní otázku: "A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá. (messiah)

elanius

(64/2016) / Celkom som sa aj na dvojku Cusack-Jackson tešil, vydržalo to asi len pol hodinku. Asi toľko trvá kým film odhalí to, že na niečo viac ako trochu lepší Asylum nemá. Nepresvedčivý komparz, príbeh na hlavu a tak ako vždy keď sa dej nemá kam posunúť, všetci začínajú kecať a mudrovať. Ale odporúčam vydržať až do konca a nenechať si ujsť záver, tak bizarné WTF sa nehľadá jednoducho. (3/10) ()

Phietros

Předloha naprosto dokonalá ke stvoření post-apokalyptického trháku. Obsazení výborné, tak kde se stala chyb? Zhruba v polovině filmu, kde se rozhodli upustit od trháku a vydat se cestou béčka s obrovskou nudou! Veliká škoda, přitom první půlhodinka atakuje nejvyšší příčky tohoto žánru. 50% ()

VanTom

Ani jsem předem nevěděl, že jde o adaptaci Stephena Kinga (jenž spolupracoval na scénáři), ovšem už po pár minutách bylo jasné, že se nezařadí mezi ty povedené. Nadužívané mobilní telefony (hle, společenský přesah!) bez varování usmaží mozky všem volajícím, vyvolají v nich vražedný běs a posléze je změní v něco na způsob (agresivních, běhavých, signálem organizovaných) zombií. Tímto čerstvě post-apo světem se pak protlouká naše (původně) trojice, nudně diskutuje a zažívá značně divné a smysl moc nedávající bizarnosti. Slabota. ()

zigíš

film, co jsem absolvoval na etapy -ani těch 98minut se nedalo najednou- mučivý zážitek jak formální (odporná televizní kamera) tak obsahový, co chvíli chrlící perly typu: postava A ´co je zas tohle?´ postava B ´cítim to taky´ postava C ´je to jako zuřivost´ (!) ..nutno zmínit, že jedna z těch postav je Sam L. Jackson (nevtipný) a druhá Cusack (jak po lobotomii, což je vtipné jen na konci) ..v pravdě masochistická zkušenost a fakt, že jsem ji dokoukal do konce naznačuje, že podobné tendence čas od času mám .. patrně (5%) ()

Trisis

Šokujúci námet - pohlavný hrdina hľadá v apokalyptickom svete svoju rodinu. Nevadí... Vzhľadom na kreténsku recykláciu holywoodu by sme to prežili, keby to bolo dobre natočené. Nie je... Začína to fajn, obsadenie zaujímavé... a po desiatich minútach, rovnako ako hlavný hrdina čosika hľadá, pričom stretáva milión nezaujímavých, úplne zbytočných persón, začne hľadať scenárista niečo ako myšlienku, pokus o rozuzlenie, režisér hľadá, ako z tej kraviny von ak nechce recyklovať čo... recykluje a všetci sa topia v žumpe hľadania nápadu, aby našli koniec filmu. Knihu som nečítal, ale neverím, že je tak blbá, ako film. ()

jefff

Začátek hodně navnadí a ukáže pěkně syrovou akční hororovou podívanou. Pak se příběh ale začne rozbředávat až z toho zbude jen taková podivná žánrová kaše bez nápadu. Další problém je John Cusack, který mi už přijde herecky úplně mimo. Režie je taktéž katastrofální a prokletí Kingovo adaptací má tedy další oběť. ()

Lencha

Děs běs. Ze začátku se to zdálo jako zajímavé dílko. Ale postupně to byla čím dál tím větší hovadina a nuda. Obsazení slušné, ale tím to končí. Škoda času, který jsem strávila sledováním tohoto filmu. ()

iXtr3m3

Nevyzeralo to zle, myšlienka fajn, hlavne začiatok, ale keď si odmyslím fajn koniec, tak všetko medzitým bolo o ničom. Škoda takých mien v takomto niečom. ()

HArna

Pozor! Nákaza co dělá s lidmi zombie. Nevím jakou ptákovinu si tvůrci vymyslí příště. Někdy je to úsměvné, bohužel ne natolik, aby z toho byla parodie. ()

TERRORDROME

Nejaká diabolská frekvencia spôsobí že všetci ľudia s telefónom na uchu sa zbláznia a zmenia na roj zhypnotizovaných vraždiacich kvázi zombíkov. Úvodný masaker na letisku to poriadne nakopne, keď John Cusack s kulichom kľučkuje medzi rozbesnenými psychopatmi a v metre stretáva Samuela L. Jacksona. Ďalej sa dej začne točiť v kolovrátku, hrdinovia idú pustou krajinou/mestom/lesom, vždy niekoho stretnú a ten niekto o chvíľu zatrepe poltopánkami. Okrem opakujúcich sa príhod, začne byť problém aj s prílišným vykecávaním čo vystrkuje rohlíky. Najbizarnejšia scéna z filmu je určite tá kde "telefoňáci" spia na hromade počúvajúc nekonečnú slučku mr.Trolola, hrdinovia po nich jazdia postrekovacím autom, kropia benzínom a potom zapália! Bohužiaľ celá tá mystifikácia s apokalypsou vedie len do veľkého hovna v megastupídnom meditačnomrdnom finále, ktoré som pre zmenu nerozchodil ja. Mať to aspoň nejako zmysluplný koniec dám aj dve hviezdy. ()

Mimomisu

Uz predloha pusobila jako velka vykradacka klise, ale v Kingove podani se i takovy veci daji zkousnout, i kdyz to zdaleka nepatri k vrcholum jeho tvorby. A film je na tom tak nejak podobne, bohuzel, film potrebuje trosku jiny pristup. Skoda, Adaptaci Kinga je spousta, tech dobrych (hlavne hororovych) jako safranu ()

Magika82 odpad!

Promiň, Marceloo, ale zde se v názoru na snímek výrazně rozcházíme... U apokalyptických výborných, velmi dobrý i dobrých filmových snímků, jsou vždy diváku vysvětleny během děje následující zásadní body: 1) Co se stalo. 2) Proč se to stalo. 3) Kdo nebo co to způsobilo, a hlavně - jak!. 4) Hledá se řešení. Pokud řešení neexistuje, jedná se o apokalypsu... Todd Williams - z mého subjektivního, přesto objektivního pohledu -, buď špatně zfilmoval předlohu knihy Stephena Kinga, ale vzhledem k tomu, že autor sám se na scénáři podílel, jsou dvě možné odpovědi: A) Jedná se o nízkorozpočtový snímek, a tudíž bylo sestřiháno či vynecháno co se dalo.... B) Tato kniha Stephena Kinga potvrzuje výjimku z pravidla o tom, že i mistr tesař se někdy utne... Bráno ze všech úhlu pohledu: Výtečných prvních pár minut na letišti. Následuje chaotická zmatlanina, kdy nic nevysvětluje výše uvedené 4 body. Můžeme si vybrat, zda-li jde o afektované hordy osob s odstřihnutými čelními laloky (centrum logiky a emočně-sociálního myšlení), nebo zda jde o jakési formy zombie (scéna v lese, kde muž s dvěma otevřenými zlomeninami holenní a stehenní kosti, za stálého cvakání zuby pokračuje v pronásledování hlavních postav). ... Ať tak či onak, lidský mozek je natolik složitým orgánem, že je stále tajemstvím pro lékaře i vědce z velké části... Dále: Žijeme doslova v dusivém smogu elektronickém. Jsme obklopeni tisíci rádiovými vlnami o různých délkách. Přesto nebyl doposud prokázán jakýkoli jejich vliv na lidský mozek... To zvládnou pouze viry a bakterie. Ty se ale signálem mobilních telefonů šířit nemohou...Ze všech výše uvedených důvodů, je pro mne film nelogickým, povrchním a nedomyšleným. Tudíž si prosím o Odpadkový koš, a dávám Nedostatečnou. ()

Flopik

Päť hviezdičkový začiatok vystriedalo nudné putovanie. Všetko sa pokazilo v jednej sekunde a ja som bol nadšený že to bude kvalitná nálož , no už viem prečo má ten film toľko % koľko má. John a Samuel skvelá dvojka, keby to tak režisér aspoň využil. Putujú spoločne aby našli rodinu, narazia na ľudí ktorú potom umrú, a potom zase putujú. Akcia nič moc. No a koniec tak ten to pochoval úplne. U mňa za 2*. ()

bozka10

Dalsia Kingovka s velkym potenciálom,navyse znasobena slusnym obsadením.A vysledok je absolútne pokazený zombie horor.Narychlo zbuchane odfláknuté a zbytočné.Pôsobí to lacno a minimalisticky.Skoda. ()

reban

Nádherná metaforka na dnešní společnost chovající se jako zombíci. Ale jak se z mobilu volá, tak se vám posere život. Pokud vás nekousne sexy kočina s ohnutým růžovým ajfounkem v ručce, tak vám v kapse vybuchne vybouchne novej ťamťung. Prostě serte na mobily, de Sade by o tom mohl povídat. Film byl prvních cca 20 vteřin vcelku snesitelnej, pak se táhnul jak kus žvejkačky co se vám zasekne mezi zadníma zubama a nejde ven. Nooda, nic víc. Peace ()

Bozvav

Viděno asi tak před rokem, děsná nuda, Jakson to neutáhl a ani se o to moc nesnažil. Začátek vypadal docela dobře, ale pak se to táhlo jak smrad z kočkolitu. Absence napětí, dramatičnost v nedohlednu, herecky nezvládnuté. Jen krůček od odpadu. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)