Vůdce daroval Židům město

• Německá říše Theresienstadt (více)

Propagandistický nacistický snímek natočený v Terezině. Hlavní motiv: Hitler daroval Židům město Terezín a oni mu jsou za to vděční a s radostí pracují pro říši. (sator)

kebom

"Veľdielo" tragikomiky. Značne nepodarená a neuveriteľná propagandistická agitka nakrútená na sklonku Tretej ríše. Zbúchaná narýchlo a nešikovne. Najzaujímavejšie sú znechutené tváre obyvateľov Terezína, "židovského" mesta v srdci Protektorátu Čechy a Morava. Nie je mi jasné vysvetlenie načo by Nemcom reálne niečo také ako Terezín bolo potrebné, hlavne po jasných protižidovských zákonoch... Jediné čo mi vychádza, aby obyvateľstvo videlo, že židia manuálne pracujú aj v Ríši. ()

arcticsky

Prokristapána, jak hodnotit tento tragikomický (více tragický než komický) humus ??? Morálně ještě horší než Major Zeman, ale svoji dokumentární hodnotu snad má.... ()

Hyger

Kdybych nevěděl, oč jde, tak bych hodnotil. Ale z tohoto filmu, viděného v Terezíně, mi bylo zle. Zástupci Červeného kříže z toho však museli mít ve své době radost... Mají se přece tak dobře, podívejte se na ty šťastné obličeje. Proč bychom měli naslouchat ničím nepodloženým řečím o zvěrstvech, která se tam dějí? Svět tomu zkrátka věřit chtěl a jestli někdo nevěřil, tak by to stejně nic nezměnilo. ()

FireTight

Tak to jsem netušil, že na ČSFD najdu i film, který jsem před nějakými pěti/šesti lety viděl během exkurze v Pevnosti Terezín... Musím přiznat, něco tak strašného, hnusného a lživého jsem ještě neviděl. Všichni na tvářích radostné úsměvy, děti se smějí, hrají si a všichni si vlastně žijí "jako v bavlnce" a vůbec nic nenaznačuje, že bychom se dívali na rozřazovací lágr pro Židy. Ze všech různých úhlů pohledu je to jasný odpad, já však dám dvě hvězdičky z úcty k těm všem Židům a také ke štábu, který podle paní průvodkyně šel hned po natáčení do Osvětimi a následně do "sprch". ()

freddy_k

Židia sa mali v Terezíne ako v Palestíne, než si ju kúpili a premenovali na Izrael. Tento dokument je dôkazom toho, že každý dobrý skutok bude po zásluhe potrestaný. Sovieti a Američania si podali ruku a vytvorili mýtus, ktorý prežíva dodnes. ()