Torchwood

TV spot 1
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

TV spot 1

bloodcountes

Právě jsem dokoukala poslední díl a jsem toho úplně plná:) Vzpomínám, s jakou nedůvěrou jsem se k tomu přibližovala, nechtěla jsem se začít dívat, ale něco mě k tomu pořád táhlo, blíž a blížt. Nemohla jsem odolat. Dneska je mi jasný, že to byl předem ztracený boj, Požehnání vykonalo své:)) A nelituju, nelituju ani vteřiny, kdy jsem byla s Torchwoodem. Zezačátku jsem brblala, jak jsou ty lidi lidští, žádná chladná elita, s kterou nic nepohne, ale obyčejní lidé plní všeho toho lidského haraburdí, který jim komplikuje životy i jejich práci, tu především. Ale člověk si je zamiluje, jasně. Zamiluje a o to Russellovi jde, žejo. Pěkně chudáka diváka zaháčkovat a pak už si jen vymýšlet příběhy a likvidovat kdekoho a už se jen smát, jak se nebohý divák svíjí na udičce jako žížala:)) Tolik k prvním dvěma sériím.__Děti země - silný příběh, už jenom tím, jak moc je skutečný, jak nechutně moc se dotýká naší denní profánní reality. Jak moc obrací naši pozornost k nám samým a k tomu, co se děje kolem nás i ve světě.___Zázračný den. To samé, taky hrozivé téma, hrozivě skutečné, depresivní a hnusně uvěřitelné. Fuj, kam se hrabou horrory, tohle je hrůza hrůz, to, jak se chovají a uvažují lidé, ne zombíci nebo nestvůry, ale normální lidé.___ Nebudu hodnotit nějaký technikálie, hudba, kostýmy kamera blablabla..líbilo se mi to moc, BBC si dává záležet jako vždy a člověk už to (trochu nevděčně) bere jako samozřejmost:))) Jen k hercům něco: byli všichni vynikající, typově výborně obsazení, uvěřitelní. Zamilovala jsem si Owena. Bohužel. Gwen mě ze začátku hrozně štvala, pak se to zlepšilo. Jack naprosto skvělý. Předtím jsem ho vůbec neznala, ale přesvědčil mě dokonale o svých kvalitách. Jeho milostné scény mě vždycky dokázaly potěšit_____ Takže shrnuto: Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala. Díky těm milým duším, které mě do Torchwoodu zavedly :* ()

jasiska

1. a 2. séria: 4 hviezdičky, 3. a 4. séria: 5 hviezdičiek (alebo milión :-) Roky už som namotaná na Doctora Who, čiže pozrenie si Torchwoodu bola len otázka času. Úvod je pomerne pomalý a ktovie, či by som sa vôbec dala do ďalších dielov nebyť už vopred obľúbeného kapitána Jacka. Ale už po pár dieloch sa u mňa začali prejavovať závažné príznaky seriálovej závislosti, ktoré vyvrcholili v 3. a 4 sérii mojim takmer sa neodlepením od obrazovky. Okrem mnou odjakživa zbožnňovaných sci-fi haluzí totiž Torchwood ponúka neskutočne realistický pohľad na povahu človeka a ľudstva ako celku. Na jednej strane seriál diváka nenechá so žiadnymi ilúziami až mu je ťažko pri srdci, na druhej strane však ponúka fascinujúce morálne dilemy, ktorých samotná existencia znamená, že to s nami možno až také strašné nebude. Okrem tejto myšlienkovej roviny mi nedá nevyzdvihnúť aj nervydrásajúce a intenzívne emócie, ktoré seriál neľútostne žmýka z diváka, či už sú to záchvaty smiechu alebo potoky sĺz, ďalej napínavú akciu, dobrodružstvá, prestrelky a naháňačky a úžasné postavy - aj ako sú napísané, aj ako sú stvárnené. Oproti Doctorovi Who je Torchwood jednoznačne seriál pre dospelých - sex (kudos on the gay stuff :-), násilie a celkovo temnejšie dejové zvraty - ale poznať v ňom ruku Russella T Daviesa a také to nehmatateľné čosi, čo vytvára úžasnú atmosféru whovianskeho universu. ()

Beckett51

**BOŽSKEJ SOUNDTRACK**. ... První řada - 90% Po více jak roce jsem se rozhodl dát Torchwoodu ještě jednu šanci a jsem za to rád. Zezačátku byl sice celkem nezajímavý a nudný, ale s každým dílem je čím dál lepší. Pátý díl byl neskutečně emotivní a potvrzuje to, že Torchwood je opravdu o dosti temnější, než Doctor Who a né vždy končí dobře. Navíc závěr celý řady byl vskutku luxusní záležitostí a závěrečnej odkaz na DW mě jenom usvědčil o tom, že tenhle seriál je perfektní. " Jack. What would have tempted you? What visions would have convinced you to open the rift? - The right kind of Doctor." ---- Druhá řada - 100% Tato řada mě přesvědčila, že se jedná o dokonale vybroušené sci-fi seriál. Kapitán Jack Harkness u mě zaujímá druhou nejoblíbenější seriálovou postavu vůbec (chci jeho božskej kabát!) a jeho třpitivej vztah s Jantouem je neskutečněj. Všechny díly (asi kromě jednoho) v téhle řadě měli hodně co do sebe. Závěr sice nebyl takovej epickej jako v případě první řady (narážím především na Abaddona, velkého požírače), ale zato byl emocionálně mnohem působivější a měl neskutečněj dopad na moje city (dvakrát jsem se přistihl jak jsem měl na krajíčku a jednou mi něco neznámého vyteklo z oka). Už teď mám na krajíčku, když si uvědomím, že tenhle seriál má jen čtyři řady. " I begrudge you everything. I wanna rip it all from you, to leave you screaming in the dark. I will never absolve you. All of it, it's your fault." ---- Třetí řada - 95% Naprosto špičkově natočenej adrenalin, proti kterýmu je Jack Bauer slabej čajíček. Řada má sice jen pět dílů, ale každej je tak neskutečně nabitej, napínavej, že to vydá za dvacetidílnou řadu. Poslední dva díly měli neskutečněj emociální náboj a dvakrát jsem se přistihl jak mi ukápla slza, při další smrti jedné z hlavních postav. Do plného hodnocení mi zabraňuje dát pouze fakt, že se jedná o neskutečně depresivní příběh a závěr. " There's one thing I always meant to ask Jack. Back in the old days. I wanted to know about that Doctor of his. The man who appears out of nowhere and saves the world. Except sometimes, he doesn't. All those times in history, when there was no sign of him, I wanted to know why not. But I don't need to ask anymore. I know the answer now. Sometimes the Doctor must look at this planet and turn away in shame. I am recording this in case anyone ever finds it. So you can see... you can see how the world ended." ---- Čtvrtá řada - 90% Přiznám se, že jsem čekal trochu víc. Víc emocí, napětí a celkově víc všeho. Příběh je sice skvělej, ale dokázal bych si ho představit mnohem kratší, takhle mi někdy přišel strašně zdlouhavej. Taky bych řekl, že tam bylo až zbytečně moc postav. Co mě ale dostalo do kolen byl hereckej výkon Eve Myles, která úplně změnila přístup k roli. Stejně tak předvedl vynikající herecký výkon Bill Pullman v roli Oswalda Danese. Bohůžel zde tyto dvě role jaksi zastínili moji nejoblíbenější postavu Jacka Harknesse, to mě jaksi mrzí, protože byl vždycky postavou číslo jedna a tady mu dali hrozdně málo prostoru. Jak jsem již napsal sice trochu zklamání, ale i tak se jedná o naprostou špičku dnešní seriálové tvorby. Více jak polovina seriálů by mohla jen snít o tom být jako Torchwood. P.S. Chci další řadu. " Did you see him? Did you see Ianto? You'd have liked him. Or maybe not. You'd have been jealous. Gotta go. Work to do. I'll take care of you. I promise. See you later, old man." ---- () (méně) (více)

Aiax

Narozdíl od většiny bych neřekl, že druhá série je lepší než první, obě jsou stejně pohodové, trochu praštěné a jen lehce nadprůměrné. Třetí je ovšem úplně jiné kafe, jedna z nejlepších televizních sci-fi záležitostí, promyšlená, skvěle natočená a hlavně parádně temná. Mimochodem, Eve Myles je bez debat jednou z nejsympatičtějších hereček, jaké jsem kdy viděl (a že jsem toho už viděl). Takže první dvě sezóny 70 %, třetí 90 %. ()

BMW12

1. série: Na tento seriál jsem se začal dívat kvůli Doctorovi Who, jelikož tento seriál je jeho spin-offem. A musím říci, že mě to zaujalo. O Torchwoodu už vím právě z Doctora Who, takže jsem tak nějak věděl o čem ten seriál bude a povedlo se. I když ne každý díl je dobrý. Právě v 1. sérii se kvalita epizod střídá, jedna je výborná a ta druhá je o něco horší a takhle pořád dokola. I když více převažuje těch skvělých epizod. A čekal jsem, že seriál se bude věnovat především Jacku Harknessovi, který se objevil několikrát v DW a měl se seriál točit kolem něj. Jenže seriál se spíše zaměřuje na postavu Gwen Cooperové, která mi tolik nesedla. Ona má vždycky odlišný názor než Jack a já jsem vždy na straně Jacka. Poslední tři epizody pak už byly hodně napínavé, už to spělo k finále série a to bylo opravdu povedené. Tvůrci si snad jen mohli odpustit ty scény, ve kterých udělali z Jacka gaye... (i když možná to nebyla až tak jejich vina, jelikož představil Jacka - John Barrowman je sám gay). Ale jinak ve finále byla spousta intrik, dohadování se, zoufalství, vzpoura proti kapitánovi, prostě vše co by mělo finále obsahovat. 2. série: je kvalitativně lepší než série první. Každá z epizod je opravdu kvalitní, jsou tam skvělé příběhy, hlavně Owenova linka je zajímavá. A oceňuji, že se tahle série věnuje všem postavám stejně. Hodně jsem si oblíbil Toshiko. Ona je super, je to moje nejoblíbenější postava v seriálu, moc jsem jí fandil hlavně co se týče lásky k ... no nemůžu prozrazovat. Naopak nejméně sympatií mám pořád ke Gwen. Už jí mám celkem rád, ale pořád mi vadí, jak neustále vzdoruje Jackovi co se týče jednotlivých rozhodnutí. Jinak Jack je pořád super a nakonec z něj neudělali homosexuála, ale bisexuála :-D. No a dostávám se k finále série, které jsem právě zhlédl a jsem plný emocí. Bylo to skvělé finále, překonalo to i finále první série. Viděli jsme poprvé Torchwood na kolenou, každého jednoho člena a způsobil to člověk, od kterého by to nikdo nečekal, alespoň já jsem byl dost překvapen. No a bohužel konec je hodně, hodně smutný. Hodně mě zasáhl. 3. série: má pouze 5 dílů. Příběh na sebe navazuje a myslím, že to seriálu celkem prospělo. I když ty série odehrávající se v Cardiffu byli také super. Kvalitativně je to perfektní, líbil se mi děj i herecké výkony. Musíme se už zde obejít bez dvou postav, ale zastoupila je sympatická Lois Habibi. Bohužel i v této sérii se musíme rozloučit s jednou z hlavních postav. A překvapil mě konec série, kdy Jack Harkness postoupil takovou oběť, to jsem nečekal a asi si to bude vyčítat do konce života. ()

• Torchwood sídlí ve velšském Cardiffu. (endoskop)
  • V 9. epizodě 1. série s názvem "Random Shoes" ve chvíli, kdy Gwen (Eve Myles) navštěvuje videopůjčovnu, běží právě v tamní televizi první díl BBC dokumentu Putování s dinosaury (od r. 1999) "New Blood". (MsUtahraptor)
  • Nedlouho po začátku 10. epizody 4. série je ve scéně, kdy Gwen (Eve Myles) uplácí čínskou stařenku, mezi penězi, které jí dává, navrchu česká papírová padesátikoruna (sirien)

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)