Dramatická rekonštrukcia jednej z najväčších povodní, aké Nemecko za posledné desaťročia zažilo. Vo februári 1962 sa nečakane hladina rieky Labe zdvihla a mesto Hamburg postihla ničivá potopa, ktorá si vyžiadala životy 315 ľudí a vyše 10 tisíc obyvateľov zanechala bez strechy nad hlavou. Kľúčovú úlohu pri organizácii záchranárskych prác zohral v zúfalých podmienkach mladý senátor pre vnútorné záležitosti Helmut Schmidt. Vďaka rozhodnosti a obetavosti, s ktorými čelil krízovej situácii, si získal rešpekt i popularitu v celej krajine a neskôr sa stal nemeckým kancelárom. V rozhovoroch s tými, čo prežili, sa film vracia k tragickým udalostiam potopy, využíva aj dobové reportážne zábery a prostredníctvom dramaticky inscenovaných pasáží rekonštruuje zúfalý boj ľudí o život s ničivým živlom. Ukazuje nielen zúfalstvo a strach, ale aj solidaritu a ľudskosť, ktorú dokázali ľudia v týchto ťažkých chvíľach preukázať. (oficiální text distributora)

charmin

A ja si tak šťukám do prepínača, a zapozerám sa do dokumentu(v sobotu o 9, človek si môže myslieť že nie som normálna). Tragédia, o kt. som nikdy nepočula, a jej výborná rekonštrukcia ma chytili za srdce oveľa oveľa viac, ako nejaký tupý či už americký alebo iný film o nenaplnenej láske a čo ja viem čom. Záver - a ja som plakala, dojatá emóciami zo živých prehovorov ľudí, kt. zomreli manželky, deti, rodičia...Občas to nie je na zahodenie, pozrieť si taký dokument, no nie?? ()

Časové pásmo bylo změněno