Reklama

Reklama

Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (209)

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Numb je klasickým zástupcem indie komedie/dramatu (anglicky se tomuto druhu filmu říká "dramedy"), jenž se většinou zabývá psychicky ne zcela vyrovnanou postavou a její konfrontací s okolním světem. V tomto případě se jedná o scénáristu, který trpí takzvanou depersonalizační poruchou, snaží se s ní nějakým způsobem vyrovnat, objíždí psychiatry a láduje se kvantem prášků. Samozřejmě se do toho připlete i žena, která mu zamotá hlavu, přičemž film pokračuje podle klasické šablony "poznali se-bylo to fajn-jeden z nich to podělal-rozešli se-ten,kdo to podělal, se snaží dát všechno do pořádku", prostě nic objevného. Co ale film vytahuje z šedivého průměru, jsou chytře napsané dialogy, které hlavně působí naprosto přirozeně, zajímavé charaktery a hlavně herecký výkon "Chandlera z Přátel" Matthewa Perryho v hlavní roli. V tomto filmu se dokázal zbavit nálepky hláškujícího šaška ze seriálu, který ho proslavil a dokázal, že s přehledem zahraje i vážné party. Fanouškům americké nezávislé scény se bude Numb určitě líbit, i když se nejedná o nic objevného. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Příjemný, hořko sladký film o duševní poruše a o tom, jaký má dopad na lásku. A jaký má láska dopad na ni. Matthew Perry se do podobných rolí hodí, člověk mu to "bláznovství" úplně věří:) Spolu s Lynn Collins vytvořili skvělou, netradiční partnerskou dvojici, na míle vzdálenou uhlazeným, dokonalým, normálním filmovým párům. Kevin Pollak si zase střihl jeho věrného kamaráda. Scéna, kdy se Perryho snaží vytáhnout ven a popisuje mu, jak by se měl obléknout, je moc hezká. Snímek nabídne humorné okamžiky, stejně jako silné, emotivní scény. "Měl jsem na vybranou mezi trvalým odosobněním, anebo škubáním v obličeji.", "Víš, že první tři roky jsou pro život dítěte nejdůležitější? Jen by mě zajímalo, jestli jsi mě v té době mlátila po hlavě. Rád bych totiž věděl, proč ze mě vyrostlo tohle." ()

Reklama

Carlossss 

všechny recenze uživatele

Psát tady o tom, že se Matthew vymanil z role Chandlera nebudu, protože už dávno vím, že to není jenom poťouchlý vtipálek a budižkničemu. Role v Numb mu sedla dokonale, protože i v osobním životě si toho dost vytrpěl se svou závislostí na drogách. Ale je sympaťák a já mu fandím a fandit mu budu. Lyn Collins (to jméno si zapamatuju), je překrásná a příjemná žena, která se pro roli také hodila. Numb pro mne není překvapení, protože jsem se na něj těšil a byl jsem spokojený... ()

Flynn 

všechny recenze uživatele

Velice vyvedený snímek, perfektní Matthew Perry, který mě naprosto dostal, jeho rozložení bylo skutečně skoro hmatatelné :o) hezký film, až na ten závěrečný happy end, ten jsem tam fakt nechtěl vidět... stačilo aby ho krásně poslala do pr.... a byl by to film jak cumel. Takhle to zase zapadlo do tradičního popcornového bahna, škoda... ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Depersonalizace je pocit odosobnění, jako by člověk sledoval sám sebe. Žil v šíleném polosnu. Má pocit, že nic není opravdové. Necítí se dobře ve své kůže. To jsou šílené stavy, kterými si procházela hlavní postava. Neměl hulit. Vždycky jsem si říkala, že hulení je spouštěč dost nebezpečných věcí v lidské hlavě. Nikdo z nás pořádně neví, co tam nosíme a jak ta chemie vůbec funguje. Perrymu jsem tu psychiatrickou diagnózu sežrala i s navyjákem. Monology a myšlenkové pochody hlavní postavy byly vážně zajímavé. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Hoci sa film odohráva v Los Angeles, film sa natáčal na mieste vo Vancouveri a na ďalších miestach v Britskej Kolumbii (Coquitlam, Port Coquitlam, Maple Ridge, Pitt Meadows a Langley). (Arsenal83)
  • Harris Goldberg uviedol, že film napísal podľa svojej vlastnej skúsenosti s depersonalizačnou poruchou a klinickou depresiou. (Arsenal83)

Reklama

Reklama