Zmasakrované blinkací panenky

(festivalový název)
  • Kanada Slaughtered Vomit Dolls (více)
Horor / Pornografický
Kanada / USA, 2006, 71 min

Film divákovi předvádí devatenáctiletou bulimičku Angelu Aberdeen (Amanda LaVey), striptérku a call-girl, která v zoufalství a nenávisti z vlastního ukotvení na nejhorším lidském dně upíše svou duši Ďáblu. Výsledkem toho trpí na děsivé noční můry spojené s emetofilským sadistou Henrym. Psychický a fyzický tlak společně s nechutnou monotónností života mladistvé prostitutky donutí Angelu k jedinému možnému východisku. Film útočí na diváka netradičně agresivní formální stránkou. (Othello)

hirnlego

Zklamání. Pauzování filmu, žaludeční nevolnost či znechucené odvracení pohledu se nekonají (snad jen při scéně "Henry s půllitrem" se leckomu zkřiví pusinka) a film má několik hluchých, příliš zdlouhavých či nehodících se míst. Na obhajobu Lucifera a aktérů zas třeba uznat, že na gore si i s téměř nulovým rozpočtem dali záležet (až na figurínu "nablejou mi do hlavy" jsou všechny krvavé prasárny docela věrohodné), forma taky ujde (chaotický střih a změny obrazu, bizarní zvuková stránka, syrová kamera), stejně jako celkové zobrazení pádu jedné dívenky až na dno (a ještě hluboko pod něj). Chvílemi je člověk na vážkách, jestli Angela nakonec není Amanda samotná. Depresivní životní příběh bez naděje nebo radosti... chtěla být baletka a nakonec... close enough - not. Špinavá děvka s krvavými nočními můrami, nadrogovaným úsměvem a blitkama v hajzlu... Underground pčo! I kdyby/ž si to Lucifer natočil jenom kvůli pohonění. (3,5* nahoru jentak) ()

Epistemolog

Co se týče komentářů, tak se vyjímečně přikláním na stranu nesvéprávné postavičky českého internetu Mojmíra Širůčky, zde vystupujíc již pod zablokovaným nickem Flipnic. Život pornoherečky, alkoholičky a feťačky známé pod uměleckým jménem Ameara Lavey taky nedopadl nejlépe. Nepočítám-li pornotvorbu, tak natočila s Valentinským vysmahlem jen tři grcy a konec. Za pár let byla nakonec zastřelena jedním gaunerem přímo na ulici. Bylo jí 34 let. ()

lamps

Tak jsem konečně viděl, jak to vypadá, když někomu doslova nablijete do hlavy. Nejsem z toho ani moudřejší, ani světaznalejší a vlastně ani znechucenější - tahle série krvavých a poblitých nočních můr asi něco vypovídá o totální žumpě, v níž mnozí jedinci uvíznou od hlavy až k patě, ale nezanechá ve vás nic. Je to přesně tak amatérské a chaotické, jak nejspíše čekáte, a úchylný satanista/Lucifer Valentine místy drží pozornost jen intenzivní zvukovou stránkou a několika povedenými střihy. I takto okrajové umělecké záměry se ale daly prodat mnohem šikovněji a efektivněji, ne jen kontroverzně a hnusácky za každou cenu. Příběh nehledejte, jen znepokojení a dezorientaci. ()

panjosef

Vizuálně velmi intenzivní sonda do brutálních nočních můr mladé holčiny, která je totálně v hajzlu a upíše se Satanovi. Film je do značné míry zpracován formou videoklipu, se zběsilým střihem, sytými barevnými odstíny, střídáním černobílého a barevného obrazu a zvukovou deformací hlasového projevu. Dobře to umocňuje vyznění toho, co se děje před objektivem kamery. Občas během sledování jsem si vzpoměl na tvorbu Richarda Kerna. Je to hodně deprimující, krvavé a zároveň je v tom i trocha toho fetiše (režisér se nezapře - často zabírá Angelu jak zvrací nahá, detailní záběry strkání ruky do krku apod.). Už se těším na druhý díl Luciferovy trilogie :-) . ()

Mefistofelle

Lucifer Valentine natočil extrémní prasáckej film o šílenství jednoho obtloustlého klienta prostitutek, který zároveň pojednává i o tomto specifickém světě špíny, lidského úpadku a hnusu, který nejstarší lidské řemeslo představuje. Prostřednitvím expresivně barevných handycam záběrů sledujeme šílence a jeho oběti, na kterých se dopouští velmi odporných praktik. Jedna z prostitutek, druhá hlavní postava tohoto "filmu", nám zde na kameru vypráví příběh o tom, jak se dostala ke své profesi a odevzdala se ďáblu. Její příběh i záběry, na kterých zfetovaná či zpitá pod obraz zvrací do záchoda, jsou skličující i nechutné zároveň. A na rozdíl od spousty jiných exploitation/fake snuff snímků je nám poskytnuto hlubší vcítění se do "problému". Po technické stránce je vše natočeno velmi obstojně. Střídání barevných filtrů, černobílého obrazu a zdeformovaný zvuk, zejména pak hlasy, dotváří prostředí, které působí velmi sugestivně. A i fanoušci gore si samozřejmě přijdou na své - vypíchávání očí, děsivé mučení, kanibalismus, prostě vše, co k tomuto subžánru patří. Ale nejtypičtější je pro tenhle film stejně asi blití. Ano, blije se tu hodně a vydatně. Takže pokud vám zrovna tohle hodně silně vadí, určitě vám SVD nedoporučuju shlédnout. Pokud jste s tím srovnaní a nejste žádné citlivky, tak si myslím, že tenhle exploit je v rámci žánru docela zásadní... ()

• Zvracení ve filmu nebylo vytvořeno pomocí efektů. (DanteZ)
  • Ameara Lavey má stejné příjmení jako známý zakladatel Církve Satanovy Anton Szandor LaVey. Shoda jmen je však čistě náhodná. (Mefistofelle)
  • Ameary Lavey, která v tomto filmu zvtárňuje ústřední postavu prostitutky Angely Aberdeen, dříve hrávala v drsném undergroundovém pornu (na svém kontě má 50 až 100 pornofilmů) a byla závislá na drogách a alkoholu. S Luciferem Valentinem se seznámila na večírku a po dobu natáčení filmu spolu chodili. (Mefistofelle)