Grindhouse: Thanksgiving

všechny plakáty
Celý film

Fiktivní trailer, který nám nabízí pohled do městečka, kde začne zuřivě vraždit neviné lidi "fantom", který se neštítí ničeho. A ještě ke všemu si vybere svátek všech správných Američanů - Den díkuvzdání. Eli Roth natočil trailer, který poběží v kinech mezi dvěma filmy Grindhouse. (MareT.)

Celý film

BlackTom

Vyzerá to sľubne. Fajn gore scénky, dobrý námet (veď prečo musia všetci vraždiť len na Halloween?), béčková hviezda Michael Biehn a všetkému kraľuje psychopat Eli Roth. Ostáva mi len skonštatovať, že každý fiktívny trailer z Grindhouse má niečo do seba a každý plne vystihuje svojho režiséra (zmagorený Rob Zombie, Rodriguez a Danny Trejo, psycho Eli Roth). Dúfam, že tieto trailery budú časom zrealizované. ()

tron

Za mňa príliš plytké, samé odseknuté hlavy. Tak toto je šialené, hodnotiť „fiktívne“ trailery na fiktívne filmy v réžii známych hororových mien a s prispetím Michaela Biehna. Braky ožívajú a Eli Roth na krátkom priestore zostáva vtipný i brakovo pôsobivý. Sranda je, že celovečerák z r. 2023 je v podstate presným opakom "brakového" traileru: nie je v ňom Biehn, snímka pôsobí dojmom normálneho rozpočtu a nie nízkorozpočtovým štýlom a chýbajú v ňom najzvrhlejšie úchyláčtiny z traileru (dokonca i s trampolínou ej to napokon vo filme o čosi "jemnejšie"). ()

Radiq

Chchch, tohle je mazec. Nenápadnej začátek traileru vyústí v extrémní brutality, které jsou ale velmi, velmi černé. Chválím, že i v tak krátké době mě to stihlo pobavit, rozesmát, lehce znechutit a zalitovat, že tomu nedali šanci jako delšímu filmu. "It's blood." "Son of a bitch!" Plusem je těch pár tuzemských obličejů... ()

MM_Ramone

Toto je najlepšia vec od amerického režiséra Eliho Rotha, čo som doposiaľ videl. Krátky, fiktívny trailer na starý, béčkový slasher horror. Je to jeden z niekoľkých podobných úletov, ktoré sa objavili v retro horrorovom projekte "Grindhouse". Originálna a vtipná myšlienka natočiť upútavku na neexistujúci film. *** ()

H34D

Prachsprostě obyčejně natočený trailer, který však svou neobyčejnou brutalitou strká do kapsy i slashery 70. let, k nimž se upíná a odkazuje. Aspoň samotné vraždy jsou nápadité (nejen trampolína) a nekompromisní, takže o přeběhnuvší mráz po zádech by neměla být nouze. Podobně jako v Machete, i v Thanksgiving čeká divák na nějaké znamení, které by mu vyvrátilo slušnou uvěřitelnost... A dočká se -> pěkný černý humor. 7/10 ()

• Horror byl natočen v Kladně během filmování snímku Hostel II (2007). (Red John)

Časové pásmo bylo změněno