Film natočený podle skutečné události, vypráví o tvrdém střetu policie s aktivisty, kteří v roce 1999 přijeli do Seattlu aby protestovali proti zasedání Světové obchodní rady WTO... Proti desítkám tisíc demonstrantům, kteří vyšli do ulic, byla nasazena i národní garda a během pěti denní "civilní války" byl vyhlášen vyjímečný stav. (fandalehy)

pasqviL

Film není ani levičácký ani pravičácký, je to prostě o síle lidí, policistů, národů, diplomatů. A o hnusu co se děje na naší planetě, ale pokrok prostě nezastavíte. ()

sirrgulo

Hezká ukázka faktu, že demostrace začínají často s dobrým úmyslem. Lidé se snaží na něco upozrnit, něco změnit. Co udělají Ti, kterých se to týká? No to moc dobře známe z televizních novin a hezky nám to připomene i Vzpoura v Seattlu. ()

gotham

Asi jako každýho mě ve filmu naprosto šokovaly zejména dvě scény: jak těhotnou a nevinnou Charlize přetáhl obuškem bezohlednej strážce pořádku, kterej to mlátil hlava nehlava, a za druhý jak nepříčetný Woody, mj. manžel Charlize, seřezal jednoho z vůdců demonstrantů. Ty dvě scény asi ukazují, jak policisté k těmto akcím přistupují, i když netvrdím, že všichni a vždycky. Nicméně právě tyto akce jsou nejvíce vidět a proto pak vzrůstá násilí při těchto demonstracích. Samozřejmě kolikrát jsou policajti naopak vyprovokovaní, ale nemůžou přeci ztratit nervy a mlátit to hlava nehlava. Co je smutné, že tento film je natočen podle skutečných událostí a přehnaný nejspíš nebude ani o kousíček, spíše naopak. 80% ()

CrazymanM

Velmi zajímavý film,zároveň také varující,se spoustou výborných herců.Rád se dívám na podobné filmy,které dokáží kritizovat mocné,trochu mě poučí a otevřou oči,i když většina protestů je stejně zašlapána do země a nikdy se nic nezmění,to už si ty korporace a podobá sdružení náležitě ohlídají,bohužel!!! ()

Unterschleif

Pomerne "nezaujatý" film poukazujúci na to, že ľudia na oboch stranách barikády sú len ľudia. Ľudia, s rodinami, problémami a omylmi. ()

Shley

Pokud hledáte opravdu akční film se strhujícím bojem, pak jste tu špatně. Zde se hlavně jedná o drama, kdy se aktivisté snaží zabránit zasedání WTO. Malé bitky se uskuteční až se nenásilný protest zvrhne v násilí, ničení a rabování. Sice aktivisté občas působí jako blázni, ale jde hlavně o přesvědčení, o to co je správné a co je nutné udělat a obětovat. Ve filmu je možné vidět hned několik známých osobností, které podávají skvělý herecký výkon, stejně jako ostatní. Film popisuje skutečné události, nad kterými bychom se měli zamyslet a uvědomit si pár věcí. ()

david666

Podobné filmy mi vždycky zrychlí tep. Jinak jsem vcelku neagresivní ale tady bych se k těm demonstrantům přidal:-). Skvělé je, že tady máme více úhlů pohledů, takže to nevyznívá až tak levicově. Ale nakonec zjistíte, že "těm nahoře" jsou určité problémy u pr..., bohužel. ()

bonovox

Kvalitný film, ktorý mohol byť ešte lepší, ak by sa nezaoberal toľkými témami naraz a sústredil sa len na hlavné dejové línie. No aj tak ide o silný filmový zážitok. ()

Groower

Mě se to líbilo. SIce nic není černobílé jak to bylo v tomto případě podáno, ale i přes to mě film utekl raz dva. ()

SelfishMan

O tom "jak to správně tehdá bylo", o lidech co se schovávají za maskami (stydí se?), mladých kteří mají čas na podobné zhovadilosti a evidentně nemají nic lepšího a produktivnějšího na práci, co jsou lehce naivní, co potřebují stále bojovat, co chtějí protestovat a vyřádit se pod záminkou protestu proti něčemu čemu trošku pochybuju, že plně rozumí? Povětšinou o anarchistech, levičácích, greenpeace a podobných a film asi hlavně pro ně. Nevím pro koho jiného. Co vlastně chtějí někteří z nich, jsem zatím pořádně nepochopil, abychom si teda oblečení tkali z vlastní vlny z vlastní ovce doma na vlastnoručně vyrobeném stavu, když si nemáme nakupovat oblečky v obchodě? Kde ten frajer vzal svoje oblečení, batoh, boty nebo sprej? Nejsem obhájce takových policejních zásahů, a jak policie funguje vůbec, nejsem ani obhájce kácení lesů, znečišťování a tak podobně, nelíbí se mi ale způsob takového protestování, protože ani násilí nikoho nepřesvědčí, nic nevyřeší (vše vesele funguje dále) a plodí jenom další násilí (mám dojem, že každý je prostě pokrytec na obou (popř. všech) stranách). No a laciné získávaní sympatií prostřednictvím těhotné ženské ( Charlize žeru, ale toto nezkousnu) a malého dítěte na takové demonstraci, bylo jen třešnička, která mi tam prostě jinak nedává smysl. Bylo toho ještě víc, ale nebudu se už nad tím vztekat. Chvilkami (na začátku) to působilo možná lehoulince kriticky, ale nakonec se to stalo jednoduše oslavou, propagandou a radou pro budoucí mladé choré (ať už levicové nebo jiné) radikály, dělejte bordel a buďte primitivní (sice se nic nezmění), ale stojí to za to. ()

carAnthony

Super príbeh no film nič extra a to aj napriek množstvu hviezd z Hollywoodu - Charlize Theron, Woody Harrelson, Ray Liotta, Michelle Rodriguez, André Benjamin, Connie Nielsen, Channing Tatum. A ani to že film končí Happy Endom mu nič nepridáva, skôr naopak. //60-65%// ()

burton-ka

Film podle skutečné udalosti,která v mnozích z nás vyvolá dlouhé diskuze. Levicový!? Pseudolevicový! Hraje si Townsted se svou kamerou na něco na co nemá? Nemyslim si! Je to jednoduše zfilmovaný příběh o světě ve kterém opravdu žijeme!!! Hereckému obsazení se klaním... ()

DansteR

Film těžící spíše z oné obchodní problematiky, která je hlavním námětem, než z filmu jako takového, výkonu herců, efektů a všecho co k tomu patří. Taktéž mi trochu k filmu nesedí označení jako "akční" film, ale budiž. Globální problém vykořisťování je přiblížen ovšem velmi dobře a nenechá snad nikoho klidným a donutí ho se zamyslet, kam ten svět vlasně spěje. Nebýt onoho námětu film by šel rychle někam do kytek. Takto aspoň těch 50% ubránil. ()

Zlty_Dodo

Ako sa hovori: silnejší pes jebe... a tak to vždy bolo a bude a žiadni aktivisti či anarchisti tomu nezabrania... takže sa s tým človíček zmieri a nebude robiť bordel alebo proste občas dostane do pysku... vyhoda tej prvej skupiny je, že má menej problémov :) ()

tomino28

Prosazování zájmů jedněch skupin na úkor druhých skrze nejrůznější organizace bylo, je a bude palčivé téma, protože nikdy nebudou spokojeni všichni. To je nad slunce jasné. Samotné zpracování tématu ale postrádá větší hloubku, větší vtažení diváka do děje. Snímek se snaží šokovat, ale kdo nespadl těsně před projekcí z Marsu, ten pravděpodobně vyostřené střety s demonstranty očekával. Zde mi chybí nějaká přidaná hodnota, nějaký prvek, kterým by se tato bitva stala zapamatovatelnou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()