Tetro

Bennie (Alden Ehrenreich) se vydává do Buenos Aires, aby našel svého zmizelého bratra. Jeho bratr býval slibným spisovatelem, nyní je pouhým stínem svého bývalého já. Jednoho dne Bennie objeví bratrovu téměř dokončenou hru, která může být vodítkem k pochopení jejich společné minulosti a vyřešení vzájemného vztahu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aktuálně.cz (Kamil Fila)

"Tetro je ve výsledku totálně ,,režisérský film" - každý obraz, střih, gesto, intonace, barevná nálada a světelná tonalita jsou plně pod kontrolou hlavního tvůrce. Nic tu není spontánní, výsledek náhody; vše je přesně v těch mantinelech, které tvůrce předem promyslel." více

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová)

"Film dráždí svou jinakostí, dokonce až „opačností“: v éře plné uvozovek v uvozovkách, které se navzájem ruší, je chladnokrevně teatrální či zjevně sarkastický na místech, jež zmatou i zkušeného artového diváka. Coppola tím připomíná Larse von Triera, ale bez jeho zloby a deprese" více

FandimeFilmu.cz (Petr Slavík)

"Výsledek je rozpačitý. Pokud jste naladěni na autorovu vlnu a rádi si zahloubáte nad jeho éterickými tahy štětcem, možná si Tetra poměrně vychutnáte. Většinový divák se však nejspíš v rozplizlém ději nepříjemně ztratí, anebo dokonce vůbec nepřijme pomalé tempo, které nastolí už úvodní minuty." více

Filmserver.cz (Vratislav Šálek)

"Legendární tvůrce Kmotra se po delší době vrací na plátna kin s uměleckým filmem o sbližování dvou bratrů. Dokazuje, že řemeslo stále ovládá, nohy si bohužel podrazil nedotaženým scénářem." více

Houser.cz (Aleš Mečíř)

"Tetro je natočeno na černobílý materiál, jen flashbacky a stylizované představy jsou nasnímány na barvu. Co vypadá jako pouhý rozmar (totiž že Coppola otočil klasický úzus: barva pro přítomnost, černobílá pro vzpomínky), lze v Tetru chápat jednak jako vhodný prostředek, jak zdůraznit díky…" více

Kfilmu.net (Martin Svoboda II)

"Tetro je snímkem člověka, který už nemusí sobě ani nikomu jinému cokoli dokazovat, jen si ze zájmu jednou za pět let natočí film, aby si udělal radost. Technicky a formálně dokonalý, samozřejmě." více

Kultura21.cz (Jan Jaroš)

"Tetro vypovídá o promarněném i znovunalezeném talentu, dotýká se smíření a odpuštění, ale činí tak s dvojznačnou naléhavostí, vypomáhá se mnohými žánrovými vycpávkami, ale současně je přetváří do nových sestav, prezentuje je v překvapivých kontextech, připraven nabídnout nenadálý význam či vyznění.…" více

Topzine.cz (Lucie Šimůnková)

"Absence většiny barevných odstínů není nedostatkem. Umožňuje divákovi vnímat kontrast světla a tmy, vcítit se hlouběji do postav i jejich příběhu. Tetro je toho skvělým důkazem." více

25fps.cz (Veronika Jančová)

"Francis Ford Coppola naštěstí není případem stárnoucího tvůrce, který chce ještě za každou cenu točit a ukázat, že „na to má“. Přesto je Tetru pouze díky jeho osobnosti věnována mnohem větší pozornost, než by tomu bylo v případě, kdy by byl autorem nějaký méně významný tvůrce." více