Byl to dokonale připravený zločin, který ho měl zničit. Vincent Mandel je úspěšný fotograf, ale manželství mu příliš neklape. Manželka se chce rozvést a odjet s oběma dětmi do Mnichova, kde má rodinu. Vincent si totiž vzal dceru jednoho z největších boháčů v Evropě. Právě v této krizové chvíli jeho života, přijde na večerní focení kolekce spodního prádla místo domluvené modelky neznámá dívka. Snaží se ho svést, ale Vincent nepodlehne. Poškrábe ho tak, že jí za nehty zůstanou kousky jeho kůže a druhý den ho obviní ze znásilnění. Policie Vincenta zatkne a on ztrácí poslední naději, že by soudkyně rozhodla v jeho prospěch ohledně dětí. Náhle je obvinění staženo a dívka se Vincentovi přizná, že ji kdosi donutil, aby ho svedla a mohly tak být nafoceny kompromitující fotografie. Ale další den dívka zemře a Vincent nalézá její mrtvolu v kufru svého auta. (Česká televize)

Dallas

Všetci (dvaja) tu píšu o tej Olge a tak teda sa pozriem aj ja. Nakoniec sa z toho vykľul celkom slušný francúsky thriller. Záporák bol dosť dobre vyšinutý hajzel a hlavného hrdinu dostal do veľmi tažkej situácie, z ktorej sa on nakoniec trošku smiešne ľahko vyhrabal. Napätie je tu asi tak priemerné ako aj všetko ostatné. Teda až na tú Olgu, tá je rozhodne nadpriemerná :) 60% ()

Kámen

Frantíci umí, to je fakt a jak pravil DHDV, dávají na frak dražší americké tvorbě. Naprostý souhlas včetně toho přemýšlení. Překvapivě výborný pro mě neznámý Yvan Attal a samozřejmě potěší menší rolí Pierre Richard. Rozhodně se nenechte odradit dvouhvězdičkovými komentáři typu ... nuda, bla, bla, bla, předvídatelné, bla,bla,bla, nezajímavé, bla, bla, bla ... Tohle není bezduchá americká krimi pro blby, tady skutečně musíte myslet a potom si to užijete na plný pecky ... 5*, jako když vyšije! ()

mala_kea

Ano, opět se potvrzuje, že Francie umí točit skvělé thrillery, jako je tento. Zmije. Trošku akční, avšak z větší části krimi thriller se skvělou atmosférou, zápletkou, ale hlavně se skvělými hereckými výkony. Je to jedno z prvních režírování Erica, avšak věřím, že pokud bude pokračovat, dotáhne to vysokou uroven, protože tento snímek stál opravdu za to a rozhodně si zaslouží víc, než slabých 55%.. ()

DHDV

Pokud nebudete u filmu přemýšlet vaše hondocení bude určitě nízké, možná doporučuju více zlédhnutí, tak jako sem to udělal já. Scenárista si perfektně pohrál s postavami a musí uznat, že málokterý film má tak propracované postavy. Příběh je docela propracovaný možná moc překombinovaný- ale prostě musíte pozorně sledovat! Docela netypická kriminálka (s charismatickými herci), která by dala na frak i nějaké dražší americké tvorbě… Za překvapení , které sem vůbec nečekal dávám 5 hvězd. ()

MickeyStuma

Temný thriller ve francouzské režii dle jejich uvážení. Silný příběh plný napětí a nejistoty zapůsobí už svým rozmachem nad zoufalstvím a nejistému řešení. Těžký rozvod za pomoci nepříjemné advokátky z protistrany ještě přitíží obvinění z vraždy, k tomu vydírání a depresivní bezmoc. Jeho život se hbitě hroutí až na samé dno a jediný člověk, který mu může pomoci, vřele odmítá. Silný příběh napětím do sedačky sice nikoho nepřibije, ale přeci jen svojí atmosférou a švihem dokáže upoutat pozornost. Vincent Mandel v hlavní roli hraje přesvědčivé a chvílemi jsem s ním dokázal soucítit. Za zmínku stojí i menší nevýrazná role právníka, jehož se vydírání taktéž týká a odmítá pomoc aby se nakonec s plnou vervou pustil do boje, kterou ztvárnil komediálně zaškatulkovaný Pierre Richard. Vážná role v jeho podání je naprosto uvědomělá a hlavně uvěřitelná. Je vidět, že úmysl hrát tyto role vzal setsakramensky vážně. Celkově je tedy snímek žánrově velice příznačný, typicky francouzský a podmanivý. Pořád se něco děje a nijak nenudí. ()

Soul

Veskrze průměrný thriller, který zejména ve druhé polovině ztrácí na zajímavosti. Kladem budiž Bondgirl Olga Kurylenko, která ve snímku odhalí nejenom své černé nitro:) ()

Henry Morgan

Dobrý thriller, bohužel pojednává o častém tématu, takže máte pocit, že už jste to viděli a přitom to tak není. Dobré, napínavé, kvalitně provedené, ačkoliv bez nějakého strhujícího nápadu. ()

unrocker

Skvělý a opravdu nečekaně dobrý thriller. Dobrý atmosféra, nápaditý příběh, hodně rychlý spád děje a opravdu dobrá atmosféra filmu. Hlavní role od začátku do konce skvěle zahraná a vše poutavě uděláno. ()

bobin

Osvědčená francouzská škola ! Velmi zajímavý akční začátek , pak film zvolní , ale stále udržuje vysoké napětí. Zajímavá je dramatická role dnes již postaršího Pierra Richarda . V závěru tato skvělá podívaná opět akčně graduje do poněkud očekávaného finále. Nedivil bych se , kdyby Holywood natočil remake . ()

LucMosss

"Mami, proč tatínek vyskočil z okna?" "To doopravdy nevím miláčku". Bezmezná krutost, lidská chorobná, ba až neuvěřitelná naivita a klukovská blbost... Film s nádhernou hudbou, promyšlenými dialogy a téměř bezchybnou režií. Po poutavé scéně kanárka a muže mé oči z obrazovky na chvíli odvrátill teprve onen nešťastný, předvídatelný poločas, jenž měl však pouze za účel diváka zmást a v konci se mu ironicky vysmát do obličeje. Pomalu se stupňující souboj labilního, pomstychlivého syna a zoufalého, naivního fotografa v závěru korunuje zastřené a odpudivé prostředí a po celou dobu neočekávaně solidní výkon jak Clovise Cornillaca, tak pro mne až doposud neznámého Yvana Attala a samozřejmě, i všech ostatních. ()

Brundisson

Konečne nejaky novy francuzsky film,ktory sa svojim dejom a zapletkou može rovnat najlepšim europskym thrillerom este z čias Delona.Naozaj poctivo natočeny film. ()

buchannon

Sice trochu pomalejší rozjezd, ale pak se to sune slušným tempem. Možná většina namítne, že je tento film jednoduchý a že má očekávatelné vyústění, blablabla. Mě tedy naprosto dostal a musím říct, že je to fuckt pecka. Navíc stylová ponurá atmosféra, takto nějak si představuji kvalitní thriller. Je super, že jsem se dočkal obrody kvalitního noir. Holt musíte překousnout, že to není kokotina s Delonem, nebo Hitchcockova raná tvorba, zaplaťpánbůh. ()

Ondra.kabrna

Skvělý a poutavý děj. V průběhu filmu vás to donutí přemýšlet, proč je to tak a nebo onak. V závěru dopadne vše dobře a tak si můžete oddychnout... ()

moorks

Vynikající, napiínavý, mrazivý thriller, který stojí na výborných a přesvědčivých výkonech Attala a Cornillaca. Film se stupňuje pomalu, ale postupně nabírá tempo a závěr je prostě šílený a explozivní. Paráda! ()

Peregrina

říkala jsem si, že to zkusím....a pak jsem seděla doslova jako přikovaná. Moc se mi to líbilo. Upřímně nechápu nízké hodnocení, ale proti gustu......inu někomu to nesedne. Já se nenudila a byla jsem napnutá od začátku do konce. Příjemně překvapil Pierre Richard....vážné ladění role mu sekne snad více, než jeho roztržití podivíni. Ač pán v letech, nic mu to neubírá na šarmu. ()

mdf

Ač mám francouzské kriminálky rád,tohle mě nějak moc nezaujmulo.Klišé o pomstě z dětských let,průměrné a překombinované.Skvělím zábleskem bylo vidět Pierra Richarda ve vážné roli. ()