Dream-Quest of Unknown Kadath, The

všechny plakáty

pepua

Promítané obrázky, z nichž některé jsou částečně rozpohybované, skvěle vystihují atmosféru snového světa Lovecraftovy novely. Rozhodně jde o jedno z nejzajímavějších filmových zpracování autorova díla. ()

Koly

Snové putování k neznámému Kadathu je dle mého názoru povídkou, kde nedostižný H.P. Lovecraft popustil uzdu své už tak neskutečně tvořivé fantazii asi nejvíc. Vzpomínám si, že mě, několikrát po tom co jsem povídku dočetl, napadlo, jestli by se něco takového dalo zfilmovat. Odpovědí může být THE DREAM-QUEST OF UKNOWN KADATH režiséra Edwarda Martina. Tvůrci použili pro mě hodně netradiční obrázkovou formu (asi jako by vám někdo ukazoval comics a nahlas při tom četl jednotlivé dialogy), která ale funguje víc než solidně a bez problému dokáže navodit správnou Lovecraftovskou atmosféru. Případným zájemcům o shlédnutí bych doporučil, aby si před projekcí trochu děj celé povídky oprášili, protože místy není film zrovna šťastně ozvučený, takže i hodně pokročilý angličtinář by mohl mít při některých dialozích hlavních hrdinů velké problémy s porozuměním. Ale ani tato drobná výtka by neměla být pro všechny Lovecraftovy fanoušky překážkou. ()