Během jednoho úplně obyčejného dne se nepříčetný muž vřítil do Los Angeleské restaurace a začal jen tak střílet po přítomných zákaznících. Ti kteří unikli smrti, byli samozřejmě hluboce zasaženi. Ovšem každý z nich se s tím vyrovnává trochu jinak: mladičká Anne Hagen (Dakota Fanningová) se díky vyprávění její verze události stane ve škole populární; její kamarád Jimmy Jaspersen (Josh Hutcherson) se uzavře před světem a přestane mluvit; servírka Carla Davenport (Kate Beckinsaleová) začne zanedbávat své dítě a prožije několik vulgárních vztahů; Dr. Bruce Laraby (Guy Pearce) ztratí své sebevědomí a zkouší experimentální léčbu; a chorobný gambler Charlie Archenault (Forest Whitaker) věří, že bude mít štěstí ve hře a vsadí všechny své peníze, bohužel má smůlu. (HBO Europe)

Morholt

Chápu, že účast při hromadné vraždě způsobí trauma, se kterým se člověk může a nemusí vyrovnat a také chápu, že to vyrovnávání má u každého jiný průběh. Nicméně tady mi to přišlo lehce přitažené za vlasy a zejména postava Guy Pearce jednala z mého pohledu naprosto nepochopitelně. Na druhou stranu tu byl zástup hereckých hvězd, jejichž výkony nelogické chování postav zastínily. 70% ()

Dale

Z tohto filmu sa dozviete, že keď budete na mieste, kde vyčíňa masový vrah, tak sa radšej nechajte zastreliť, lebo vám z toho jebne že až. Neviem sa vcítiť do postáv, ktoré toto prežili, ale vôbec som nechápal, čo to stvárali. Herci boli ale veľmi presvedčiví, či už spitý gambler Forest, pánbičkárka Dakota alebo matka roku Kate. Možno to malo aj nejakú hĺbku, ale pre nestotožnenie sa s postavami to išlo nejako mimo mňa. ()

Pishin

Takove skvele herecke obsazeni ve me vzbudilo dojem, ze by se mohlo jednat o opravdu zajimavy snimek. Ale bouhzel se konal jen tezky prumer. ...Winged Creatures me vubec nedokazaly nejak vtahnout do deje ci nejak zasahnout a tudis to ve me nic nezanechalo. Snad jedine co si vybavim je to ze zde hraje Watchmenovsky Rorchach aka Jackie Earle Haley. ()

Marsik

Průměrné drama, které ničím vyjjímečným nepřekvapí. Nápad filmu supr, ale dalo se s tim udělat mnohem víc. 60% ()

PauloZ

Režiséra vůbec neznám, ale s ohledem na vcelku hvězdné obsazení jsem čekal o dost víc. Námět není vůbec špatný a vlastně kvůli němu jsem si film pustil. Bohužel je to slabé. Dost dobře jsem nechápal ani jedno chování přeživších občanů, snad jen kromě postavy Foresta Whitakera, která mi přišla nejvíce ,,logická,, a taky nejzajímavější. Navíc se tam odehrává spoustu emocí, což je správně, ale ty emoce působí povrchně a ke mě jako divákovi se absolutně nedostali. ()

DEXTER099

Ve světlé nedávných teroristických událostí je dobré film zhlédnout.Příběh nám představuje několik lidí co přežije útok střelce v bistru a jejich změny po tomto incidentu.Za všechny vyniká Forest Whitaker.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

mysiak

V poslednej dobe sa vynárajú nezávislé filmy s viacerými hviezdami, Okrídlené Bytosti sú jedny z tých lepších, 1 udalosť ktorá zasiahne všetkých naokolo..riešenie zúfalých situácií, zúfalých ľudí...je to už otrepané, ale v tomto prípade ešte dosť dobré... ()

Freemind

Odpal dobrý, ale těsně vedle ... Je vidět, že film měl velké ambice, herecké obsazení je téměř bezchybné, technicky to bylo taky perfektní a dlouho to vypadalo, že to bude skvělý zážitek. Nakonec z toho "jen" zážitek velmi dobrý, 3,5 hvězdiček, rozhodl jsem se ale toto tílko trochu podpořit. Scénář jiskří mnoha úžasnými detaily, profily postav se k mé sadistické radosti krásně křiví a rozpadají, má to švih i překvapivé momenty. Bohužel to ale nebylo dotaženo do konce - čekal jsem nějaký konkrétnější závěr, připadalo mi to, jako by jim skončily peníze a už neměli za co to dotočit pořádně. Je mi taky jasné, že některé postupy byly čistokrevným psychickým vydíráním diváka ... Moc dobrý pokus, snad to příště bude ještě lepší. ()

sonnak

Vypadalo to slibně, ale zbylo veliké bohužel. Jedno se tvůrcům musí nechat - sehnat takovéhle obsazení a natočit takhle banální, nezajímavý a táhnoucí se film je v jistém směru neskutečné umění. Jediný nával emocí, který jsem v souvislosti s tímhle snímkem pocítil, byla deprese způsobená ne jeho vyzněním, ale hodinou a půl neskutečné bídy a pocitem naprosto ztraceného času. Špatně natočené a odvyprávěné, nulově gradované, nehorázně nudné a prázdné. Podobné Seven Pounds stavělo na stejném modelu - ale tam se povedlo udržet alespoň určitý stupeň zajímavosti a podařila se úderná koncovka, o čemž se tady nedá mluvit ani náhodou. Nepovedlo se nic - ani obsah, ani forma. ()

Macejko

Na vlas rovnaký príklad ako Wrightov Sólista. Okrídlené Bytosti nemajú silný slzopudný ťah na bránku, ale kvôli úžasným hercom (skutočne všetkým do jedného) vo vás zanechajú hlboký dojem. ()

Remedy

Není to kdovíjak invenčně natočené, ale svůj účel to jistě plní. Ta rozporuplnost, prázdnota, nedůvěra ve znovuobjevení sebe sama, zastírání pravdy kvůli zmírnění bolesti... Emočně dost neúprosný film s výbornou Dakotou Fanning a Forestem Whitakerem. ()

Dexter1

Ani nadpriemerné herecké výkony nezáchrania túto strašne pomaly plynúcu drámu. Príbeh mohol byť viac rozvitý a niektoré veci lepšie vysvetlené a vykreslené(napr. postava Guya Pearcea). Koniec bol dosť nepríjemný takže za aký taký zážitok dávam 3*. ()

Gereth

Tolik výborných herců, tolik příběhů a ani jeden z nich se mi nezažral pod kůži. Ani jedné postavě jsem nevěřil, že její chování bylo způsobeno zrovna tou přestřelkou v restauraci. Konkrétně příběhy Kate Beckinsale a Foresta Whitakera jako kdyby patřily do uplně jiného filmu. Všichni se tu pořád jen tváří smutně a pořád dokola přehrávají tu samou úvodní scénu, z který se ale až na uplný závěr nedozvíme vůbec nic nového. Později už to začíná být až otravné. Sem tam se objeví náznak toho, čím tento film mohl být, ale to jaksi ke spokojenosti nestačí. 55% ()

fmash

Chtěl jsem se tu točit na posttraumatické stresové poruše, ale ten pitomej Subjektiv už to tam samozřejmě má. Takže co teda. Film se příjemně veze na dvoukoláku s nápisem nezávislý filmový festival a hned ze začátku chytne za divácké oko. V dobrém. Pak se TO stane a divák si říká, že je to hezky bez patosu, ale najednou to oko začne utíkat. Když už to trvá moc dlouho a už si to říká o nějakou změnu, divák zjistí, že běží teprve dvaatřicátá minuta. Film pořád tvrdí, že ještě, ještě, ještě chviličku a už se to všechno ukáže, ale nakonec je z toho hlavně citové vydírání a trvání na faktu, že se z tak hrozné události všichni zblázní. Chtělo by to nějaký kontrapunkt. Neustálá oscilace mého ocenění mezi Odpadem a nehodnocením se po očekávatelném závěru kvůli jakés takés naději a pro jistou uvěřitelnost filmu i většiny hereckých výkonů ustálila na relativně smířlivé dvojce. Vyvolávat si vzpomínky a znovu a znovu bilancovat, co jsem mohl udělat lépe, můžu v pohodě i bez takových filmů. ()

maverick10

Obraz jedne tragicke udalsoti, ktery se posleze roztristil na nekolik kousku, aby se na konci zase spojil v jeden obraz. Ty rychle strihy strihacovych nuzek, mezi sledovanim osudu jednotlivych svedku jedne tragicke udalosti, byly prilis a k tragickemu pribehu dodaly vice chaosu. Mozna to vsechno melo zobrazovat veskery ten chaos a rozpolcenost lidske mysli, ovsem na me to nezapusobilo. A stejne jako vsichni hrdinove v tomto snimku, radeji bych se muchloval s hezkou holkou na zadni sedacce meho auta, nez v hlave omylel onu tragickou udalost, kterou jsem musel videt. ()

Nach

Zajímavý film, na který se však hodně rychle zapomene. Ve výsledku to vychází na čistý průměr. ()

4daPeace

Verdikt: Woods by se s Winged Creatures rád dostal mezi režisérskou elitu tím, že natočí působivý film alá Crash či Magnolia. To se mu však zdaleka, přes veškerou snahu (najmeme kupu dobrých herců, nacháme si napsat podobný srdceryvný mozaikový scénář, kameraman bude snímat dlouhé, pomalé obrazy), nepovedlo. Jednotlivé scény jsou ve výsledku nicneříkající, gradace nudná a vyvrcholení nulové. Kde nic není, ani 4daPeace nedává. ()

bourec

Tak tady jsem šlápl do lejna.Ale já to podle obsahu filmu a režiséra malinko tušil,že to nebude pro mě!Vlastně jsem do toho šel jen kvůli hereckýmu ansáblu,kterej se tady sešel.Takže film nemůžu ohodnotit,nechám to na povolanějších. ()

Juto

Je pomalý a ťažký film, ale nenájdem na ňom veľa zla. Možno tam bolo pár scén, ktoré boli zle vyvinuté alebo napísané. Ak ste ako ja a máte radi vynikajúco hrané a zrežírované filmy, bude vás to baviť. 6/10 ()