International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

shyster

Hlavní předností tohoto filmu je režisér Tom Tykwer. To je pro mě nejlepší evropský režisér dnešní doby. Scénář, který měl v rukou, nebyl zrovna nadprůměrný, ale Tom dokázal na mnoha místech vykřesat tolik emocí, že mi nezbývá než jen smeknout klobouk. 70% ()

Sandstorm

Na první pohled inteligentní thriller zas tak inteligentní není. Téma nadnárodní korporace chce ovládnout svět, je již ohrané a navíc je zabalené do okecávaček, které ke konci začínají nudit. Vyzdvihnout musím přestřelku v muzeu a scény, kdy agenti sledují nepřítele, které jsou i přes pomalejší tempo napínavé s podmanivou hudbou na pozadí. A nakonec chválím herecké výkony s Clivem Owenem v čele. 65% ()

Nach

International má všechny předpoklady k tomu stát se jednou z těch kriminálních filmových es, které diváci budou znát jako klasiku. Máme zde zamotaný případ, vraždy, dobře zahraného i napsaného hlavního hrdinu. Kde se tedy stala chyba? Ta má dle mého původ v samotném scénáři, který z komorní, temné atmosféry v druhé polovině spíše sklouzává k akčnímu snímku. Ano, příběh nešetří žádné postavy, ale děj nenese žádné překvapivé zvraty. Ze zajímavého a napínavého kriminálního dramatu se postupem času stává mírně zdlouhavý, ničím překvapivý snímek, jenž krom Clive Owena a úvodní smrti vyšetřovatele + jedné přestřelky, nepřinese za ty téměř dvě hodiny nic, co by stálo za to si International pamatovat. Ano, atmosféru má, ale stejný počet kladů vyvažuje zde stejný počet negativ. 65% ()

Crawler-D

Clive Owen se snaží být jakýmsi Phillem Marlowem ve službách FBI...až na to, že jeho herectví tentokrát skončilo s krvavým flekem na silnici, kde si poležel hned na začátku se svým kámošem. Tom Tykwer možná v Parfému vykouzlil obrazové kompozice hodné výtvarných mistrů, ale když má vytvořit politicko-špionážno-paranoidno-thrilleroidní thriller, měl by přenechat otěže někomu jinému. Fakt, že jaksi pominul vytvořit filmu s takto složitým tématem a nutností orientace ve všech možných konfliktech nějakou dobrou expozici a nechat člověka se plácat v těch hovadinách, je nehoráznost a normální facka všem normálním divákům. Nebuduje žádné napětí, nepovažujete-li za napětí dvě hodiny debat, které postrádají závěr, neboť závěr v Tykwerově podání znamená špatný vtip. Nejhumornější je, když do absolutně neakčního filmu s neakčním zaměřením vecpe dvaceti minutovou přestřelku a já si pořád říkám, kde je pan Smith z Shoot'em Up, aby všechny konečně odbouchnul (každopádně jako jediná má aspoň nějakou šťávu a je poznat, že to Tykwer natáčel kvůli ní). Takže žádná paranoia (na to je Owen moc drsnej a cool, i když ne tak v tomhle případě) a už vůbec nic příběhově zvládnuto. Naopak velmi nudné a (pozor) hloupé (pohov). Jestli vám přijde tenhle komentář nudný, přihoďte pětisest stránkovou knihu "Analýza a rozbory mezinárodních organizacích a jejich působení na světovou ekonomiku v oblastních i zahraničních akvizicích aneb chytrolínem za dvě hodiny "- 5. díl/3. svazek/9. série. Jestli se ještě pořád nenudíte, tak já se směju a přeju vám v kině pokojnou smrt. Taková Předtucha roku 2009! ()

TomikZlesa

Výborné akční krimi u kterýho sem se ani chvíli nenudil, navíc filmy podle skutečnosti mám velmi rád. Pro mě osobně takový přefiltrovaný Bourne. ()

JohnRambo

Ako to môže niekto porovnávať s Labirintom lží?! Určite o dosť slabší film. Možno keby bol o pol hoďku kratší tak si zaslúži aj 4*. ()

C0r0ner

No, přestřelka byla parádní, ale jinak to byla celkem slušná nuda bez jakýchkoli vzruchů. Ústřední dvojice Owen/Watts se celým filmem projde až k nijakému závěru, který dokládá nízkou kvalitu celého filmu. Jo, režijně to bylo od Tykwera skvělé jako vždy, ale scénář byl pro mě prostě strašně amatérský a stupidní. 55% ()

Flynn

Na tenhle film si rozhodně nemůžu stěžovat, splnil všechna má očekávání. Příjemná akce, příjemné špionážní manévry, nenápadné vraždy, hlavní protagonisté odvádějí solidní výkon a najde se tam i několik hodně povedených scén. Rozhodně za shlédnutí stojící kousek. ()

Wormboy

Film dvoch odlisnych polovic, v tej prvej dostavame seriozny spionazny thriller s perfektne budovanou atmosferou, avsak v tej druhej nedostavame nic, cim by bola prva polovica rozvita a len sa zbytocne zamotavame do pre mna nie zaujimavych konspiracii a film tak posobi odtazito a chlade. A taka je aj muzeova prestrelka, technicky skvela a efektna, avsak pre dejovy vyvoj snimku viacmenej zbytocna. ()

matt6

Toto že natočil Tykwer ? Krimi thriller z ktorého som mierne v rozpakoch, pretože mi nepriniesol nič nové a vôbec ma neupútal. Začínalo sa to dobre - špionáž, záhadná smrť kolegu, no ako film ďalej plynul, stával sa z neho postupne stokrát videný materiál, ktorý nás ničím neprekvapí, ničím neohúri. Vyšetrovateľ, ktorý odhalí škandál a vzoprie sa spoločnosti tu bol už toľko krát, že nás už nemá čím prekvapiť. Nečakal som akciu, ale zároveň som nečakal ani nudu. No dobre, tá prestrelka bola fajn. Owen hral dobre, sympatizoval som s ním, ale čo tu preboha robila postava Naomi Watts? Absolútne nevyužitý charakter Owenovej kolegyne, ktorej pekná tvár je vhodná akurát tak na zlepšenie predaja plagátov. Technické spracovanie a hlavná postava je to hlavné prečo moje hodnotenie nejde nižšie. Nabudúce prosím niečo svižnejšie, na Bournea to má ešte ďaleko. 55% ()

pakobylka

Jedna převelice zajímavá konspirační teorie ... předvedená s plnou parádou. I když ... kdo ví, jak je to v reálu - s našimi milými bankovními institucemi, které se každičký den doslova předhánějí v nabídkách super-rychlých půjček a super-výhodných hypoték. Nicméně k věci: Ta story se postupem času chová snad až příliš hřmotně - postupuje vpřed s jakousi zavilou urputností, která postrádá alespoň náznak nedbalé elegance, nedílné to součásti světa velkých financí. Propána ! Věděli přece doslova O VŠEM, co se kde šustlo - i nešustlo ... a VŽDYCKY se podle toho zařídili - bez lítosti a nemístného sentimentu. To se nedokázali potichoučku zbavit jednoho nadměrně zvídavého agenta ... ještě předtím, než jim stihl zkomplikovat život ?!? ... 3,5* ()

Juto

V elegantnom, ale dnes už zastaranom euro-thrilleri je niečo takmer príťažlivo synchronizované. 7/10 ()

c.tucker

Zajímavé špionážní drama z prostředí zákeřných bank. Napětí bylo obstojné a přestřelka v muzeu také obstála. Clive Owen nám vysřihl chlápka, který ví po čem jde a také toho dosáhne (i když né vždy). ()

BoXBe

Němec, Ir, Britové, Turek, Dán a další hvězdná evropská herecká komunita v čele s evropským režisérem s hollywoodským rukopisem natočili společně thriller o globálním finančním systému, který se jen tak mimochodem v každém druhém záběru klaní evropské architektuře. Film rozhodně neaspiruje na adrenalinovou jízdu roku, ani na cenu za nejlepší scénář všech dob. The International nabízí průměr. Ale to by nebyl Tykwer, kdyby průměr nebyl zaopatřen výtečnými herci, skvělou muzikou, přímočarou režií a kamerou s duší nadšeného cestovatele po evropských kulturních centrech a jedné americké galerii umění. Takže tak trochu průměr, ale mnohem lepší než průměr :-) Vlk se každopádně nažral... ()

Icefist

Trochu se to dá přirovnat k Bourneovi, i když zápletka je jiná. Totiž máme tu jednu velkou banku, která provádí hromadu nekalých obchodů. A pak je tu solidně hrající Clive Owen, jenž se chce jako agent Interpolu této bance pořádně podívat na zoubek. Spád občas trochu vázne, děj mi přišel mírně překombinován. Díky cestování jsou zde zobrazeny některé pěkné scenérie. Suma sumárum žádnej zázrak, ale ani průser. 70 % Oblíbená část- zvonící telefon během přestřelky v muzeu ()

dr.fish

Pomalá kriminálka, sunoucí se pěkně krok za krokem ke svému cíli. Během toho sunutí se k cíli vycházejí na světlo nová fakta, odhalení, několik velmi zajímavých zvratů. Závěr, který obvykle v tomto žánru pokulhává (spravedlnost obvykle s velkými gesty zvítězí), probíhá realisticky a korektně, řekl bych. Netvrdím, že film je originální, převratný a zapíše se do dějin kinematografie. Jde ale o velmi dobře natočený film, režisér i kameraman svou práci fakt umí, tentokrát i Clive Owen sedí a sedí i ostatní. Je opravdu příjemné vidět euro-americký film v tak civilním kabátku, bez těch hollywoodský keců a slátanin. Snímek si šedesát procent nezaslouží ani náhodou. 70% ()

bartias

Tykwer natočil vizuálně promyšlený thriller pro milovníky architektury, ve kterém se i poslední špetka napětí utopí v pitomých dialozích a nepřesvědčivých zvratech. Na scéně přestřelky v Guggenheimově muzeu je jasně znát, že ji Tykwer do filmu přidal narychlo na poslední chvíli a Clive Owen v něm hraje tak urputně, že si od první do poslední minuty udrží jeden výraz. Urputný ()

zorro

Tom Tykwer nestřílí dvakrát, prozatím mě trefil pokaždé na první pokus. International nepůsobí jako klasický Tykwer spíše jako by ho někdo držel pod dozorem, ale to samozřejmě filmu neubírá na hodnotě Clive a Naomi hrají skvěle a celý film se pozvolna rozjíždí k výborným scénám v Itálii a New Yorku jen ten konec mohl být větší majstrštyk. ()

KatanaCZ

Naprosto průměrná zábava, která tu byla už tolikrát, že opravdu nemá čím překvapit. Clive Owen hraje dobře, role drsňáka mu prostě sedí, vlastně jsem byl trochu překvapen jak málo zde tasí bouchačky :) . Pokud máte náladu podívat se na realitu, respektive na dnešní špinavou politiku, hru peněz a moci, tak je tento film pro vás jako dělaný. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)