Smrtící spojení

všechny plakáty

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

Zombiepod

Celkom pôsobivý snímok, ktorý kazí v podstate to, že tu minimálne do polovice nejde akosi o nič. V prvom rade len nejaké tie lakačky, ktoré nie sú už až také účinné, ako pri Shutter, a až potom tá veľkolepá dychberúca pointa. Teda, aspoň tak nejak som si to predstavoval, no ten obrovský zvrat, ktorý nastal pri samotnom závere, ma nejak veľmi neprekvapil, aj keď bol v podstate veľmi dobrý. Zbytok filmu mi ale akosi stále unikal, strácali sa mi v pamäti niektoré momenty a ako celok pôsobí slušne, ale treba tomu priznať, že s takým kvalitným scenárom by to šlo aj lepšie. ()

Pauliee

Po filme Shutter som sa veľmi tešil, čo prinesie duo jeho režisérov. A som veľmi nadšený. Takmer bezchybná thajská ducharina. Znova veľmi pekné tmavé farby, veľa ľakačiek, ktoré dobre fungujú vsadené do pekelnej hudby robia z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok. Už je to pekne dlho čo som sa takto pri horore bál. Do posledných asi 20 minút to pekne šľape, ale potom už je všetko jasné a zbytočne sa to naťahuje. Koniec trošku zráža hodnotenie a tiež nebol taký výborný ako pri Shutter. ()

monty.cl

Vcelku slušná thajská duchařina s několika opravdu kvalitními lekačkami...není to mnoho, ale na průměr to stačí až až... škoda zajímavého nápadu, který nebyl využit, tak jak mohl být...60% ()

Black3R

Dosť dobré na to že to vyšlo od japončíkov :) Má to slušné lakačky, dobrý dej a keď som to pozeral sám v noci tak som sa aj bál kúsok :-D čo sa mi už dávno nestalo.....75% ()

Venom666

2,5 ⭐ promarněný potenciál skvělého námětu škoda že je to natočené skoro až amatérsky, mohl to být dost dobrý film. ()

Sticks

Nie tak kvalitné ako Shutter od tejto dvojice režisérov, ale aj tak výborná ducharina, ktorá nenudí. Atmosféra graduje celým filmom až do rozuzlenia zápletky. Po rozuzlení film preberá štýl thrilleru a mierne stráca atmosféru. Fungujúce ľakačky, hudba, myšlienka siamských dvojčiat a herecké výkony prinášajú zimomriavky, to je Faet. ()

g3rtrud

Dobrý nápad a dobrá atmosféra. Našťastie sú tu len 2-3 hlavné postavy a z toho 2 dvojičky, takže môj veľký problém rozoznať jedného ázijčana od druhého a tu neprejavil. Aj keď je vždy dopredu jasné kedy príde nejaká bububu scéna, stále som sa bál. ()

djbarrel

Takový asijský standard. Se vším všudy, hodně tmy, lekačky, ošklivý postavičky schovávající se ve tmě ... myslím, že i v tomhle filmu se objevil celý arzenál asijských hororů. Je to vcelku fajn, ale na nejlepší nemá, nebýt závěrečného překvapení, dal bych asi jen 2 hvězdy, ale tentokrát se na konci udál zvrat na který se vyplatí si počkat. Vše je hned jasnější. Příjemná jednohubka, pro milovníky asijských hororů povinnost, pro ostatní jen na vlastní nebezpečí, hrozí nuda. 3 * a 60 % ()

jkpj22

Nevím no... snad je to tím, že jsem se díval v noci a měl to ohulený, ale já se fakt lekl (dvakrát) a to se mi u hororu téměř vůbec nestává. Takže za mě absolutní spokojenost. Přesně tohle od hororu čekám - atmosféra, napětí, lekačky. Na nic si zde nehrají a jdou rovnou na věc.Ke konci navíc trochu i drama s twistem. Moje srdce tleská, jedna z těch lepších duchařin. Jediné, co mi na filmu nesedlo, a proč jsem trochu snížil hodnocení, jsou sentimentální flashbacky do minulosti. ()

veverysiak

Dobrý námet, aj keď sa mi zdá, že niečo podobné o vymenených dvojčatách som už videl, ktorý je podporený klasickými ázijskými hororovými prvkami a teatrálnosťou hereckých výkonov, párkrát ma aj zamykalo, ale do prvej ligy to veru nestačí, takže 60%. ()

Blackborne

Tento film se od ostatních "duchařin" nijak moc neliší. Přesto je tam pár scén u kterých jsem se opravdu lekl. To je bohužel všechno. Vypadá to, jakoby si tvůrci zakládali pouze na lekačkách a zbytek odflákly. Herecké výkony jsou myslím slušné, takže na film se dá podívat, aniž byste toho později litovali. ()

Venceslao90

Tvůrci skvělého Shutter mě opět přesvědčili, že umí točit duchařiny se silným příběhem. I tak mi ale přišlo Smrtící spojení přeci jen o trochu horší. Závěr a pointa mi přišly výborný (spousta z vás píše že jste ho očekávali, já tedy ne). Problém je v průběhu filmu, který je místy trochu nudnější a lekačky jsou jedno velké klišé. No řekněte sami - podíváme se do odrazu v zrcadle, pod postel, pod peřinu, do výtahu, do vany...jediné co tu chybí je otevření a zavření lednice (ne že byste se toho nedočkali, ale lekačka to není) :-) Dost to ale vytahuje příběh a závěrečné vyústění. Takže takový lepší 3* ()

Margay

Nevím, asi mám pro asijské filmy a hlavně horory slabost, ale já se bála. Ono pouštět si duchařinu, která na mě jediná působí (co je strašidelného na lidském vrahovi? Zamknu se, ozbrojím, když přece přijde pošlu pod kytičky. A je po problému) sama o půlnoci v prázdném domě (s dřevěným schodištěm ;) ) není zrovna nejchytřejší, přesto je atmosféra filmu dobře vykreslená, aby téměř hned na začátku navodila ten nepříjemný pocit očekávání a i kdybych ho shlédla za světla, bez nutkání neustále se ohlížet přes rameno, stejně by mi nějakou dobu trvalo poté v noci usnout. Asijské horory přinášejí do svého žánru po dlouhé době zase to co ve správném strašidelném filmu má být. Narozdíl od těch amerických, tam by mě zajímalo, jestli si tvůrci skutečně myslí že čím více falešné krve rozstříkají kolem, tím více se bude divák bát, nebo neví coby, asijské pracují s pocity neznáma a očekávání, což je okamžik kdy se člověk bojí nejvíce. Také jste si všimli že se při sledování bojíte vždy jen po dobu, kdy se něco neviděno pohybuje kolem, zatímco v okamžiku kdy se odhalí už strach skoro nemáte? Tak přesně s tím ,,neviděným" asiaté rozhodně umí. A toho má Spojení dostatek. Takže za mne si čtyři * rozhodně zaslouží. MOŽNÝ SPOILER - Jen mi trošku nesedí, že hrdinka, která se až do cca 70. minuty filmu bojí ducha, se v okamžiku kdy má, hm, ,,jiný" problém, přestane bát a s naprostým klidem si to štráduje sem a tam po domě, kde se ještě před chvílí bála skoro jen nahlédnout za roh. ()

wendlik odpad!

Co o tomto kousku napsat... Zpracování katastrofální, počínaje chabými dialogy, přes obsesi v používání zrcadel coby pomalu jediného prostředku k zobrazení ,,ducha" a konče zápletkou tak chabou, že by ji děti stihly sepsat ve školní družině, než si je stihnou vyzvednout rodiče. A možná by to dokázaly i lépe ztvárnit. Už dlouho jsem se u ničeho takovým stylem nenudil. Hudba ve filmu jakoby vůbec nebyla, škoda. Kdyby byla, mohla zachránit alespoň ten náznak tajemna, co zůstal. ()