Smrtící spojení

všechny plakáty

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

Mayki

Docela slušná lekačka s neotřepaným a zajímavě děsivým rozuzlením. Něco takového jsem vážně nečekala. Děj i efekty na čtyři hvězdičky, ale kvůli (jako obvykle) otřesnému českému dabingu jsem musela jednu hvězdičku ztrhnout. ()

Babbsi

Kterak siamská dvojčata válku mezi sebou rozproudila. Od filmů tohoto žánru automaticky očekávám kvalitní lekačky a tudíž také strach, svírání zadku a reflexní zakrývání očí. Bohužel musím konstatovat, že toto "veledílo" ve mě neprobudilo ani jednu z uvedených očekávání. Zhruba po několika minutách jsem se těšila na to, až to skončí a já se můžu vrhnout na další. ()

Morrigen

Asijská hororová tvorba není zrovna mým šálkem kávy a proto se jí snažím vyhýbat. Nicméně tenhle snímek mě zaujal neotřelým siamským nápadem. Nápad jako takový super, ale veškerý potenciál v daném tématu tvůrci prostě plnohodnotně nevyužili. Fanoušci lekaček si zde určitě přijdou na své, a i když je předchozí vývoj událostí vyloženě nabízí, nejsou vůbec kýčovité. Velkými nedostatky ovšem trpí herci a dialogy, kamera a střih. Nelogičnost navazování scén hlavně v závěrečné třetině se zkrátka nedá přehlédnout a kazí můj dojem z do té doby celkem slušně rozjeté story. Ovšem co stojí jistě za vyzdvihnutí jsou flashbacky, které dodávají filmu zase jiný podtext. Stojí za shlédnutí - ale jen jednou. ()

BigJohn02

Siamský film o siamských dvojčatech - už to zní slibně. A opravdu - docela povedený mix thrilleru s vraždícím psychopatem a duchařského horroru, který sice využívá nějaké ty lekačky, ale na rozdíl od amerických horrorů je nedoprovází decibelovým výronem, takže se na to dá koukat i v noci a nerušit noční klid. Kreativní génius, který stvořil český distribuční název, je na sebe jistě opět pyšný (Alone vs. Smrtící spojení?). ()