Laura (Rebecca Romijn) je mrcha. Příběh začíná na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 2001, kde smrtelně krásná, ale také všeho schopná "femme fatale" odvážně uloupí drahocenný šperk a vypálí rybník svým komplicům. Poté odjíždí do Ameriky a v letadle se seznámí s úspěšným podnikatelem Wattsem (Peter Coyote) a s ním si užívá anonymity v cizině. Po sedmi letech je podnikatel pověřen prací ambasadora ve Francii, takže jeho žena Laura se po odvážné loupeži vrací zpět do Francie s novou identitou. Bývalý paparazzi Nicholas (Antonio Banderas) Lauru neustále pronásleduje a pokouší se odhalit ji takovou, jaká je. Vyfotí ji pro jeden z velkých týdenních skandálních časopisů, a její bývalí komplicové po čase stráveném ve vězení po ní jdou. Laura je ohrožena na životě, ale jako ztělesněný ďábel se umí bránit všemi prostředky.

Režisér Brian De Palma záměrně sáhl po klasické femme fatale tak časté ve filmech z let čtyřicátých a padesátých, a přizpůsobil ji současnému příběhu. Film Femme Fatale má jedinečnou pařížskou vůni, to proto, že režisér žil několik měsíců v Paříži a město si oblíbil. Antonio Banderas nezklamal v roli Nicholase, který je odrazem Lauřina ducha a obav. Jejíma očima ho vidíme jako nebezpečného jedince oblečeného do černého. Vpravdě ďábelskou podívanou předvedla Rebecca Romijn-Stamos (X Men) jako Laura, která používá svou krásu a sexualitu jako zbraň k získání toho, co chce. A daří se. V malé, zato výživné roli ambasadora Wattse se ukázal Peter Coyote. (oficiální text distributora)

FilmFan24

"Osudová žena" se zřejmě nestane osudovým filmem. Anebo ano? Záleží na úhlu pohledu každého diváka. U mě teda ne. ()

Skip

Tento film není s největší pravděpodobností pro každého. Je třeba být velmi pozorný, i když zase není třeba zapínat mozek až tolik, jako třeba u některých Lynchových filmů. V podastatě je to jednoduchý příběh o tom, že druhou šanci dostane člověk jen málokdy. A pokud ji dostane, měl by ji za každou cenu drapnout za pačesy. Brian De Palma si s tím filmem krásně vyhrál a mně se na něj už poněkolikáté moc hezky koukalo. ()

Foma

Tu jednu hvězdičku strhávám za některý scény (např. erotickej tanec v baru, a neni to z důvodu puritánství), který podle mě byly spíš zbytečný a narušovaly zvláštně komorní a intimní atmosféru díla. Jinak opravdu dobrý, musí se u toho trošku myslet, ale když se to domyslí, tak pěknej, prostej příběh s trochou snění, že?! Moc nemluvim o filmovým zpracování, který pokud mohu soudit je vynikající, za zmínku stojí nádherná muzika. A abych řek´pravdu, Rebecce to víc slušelo jako tmavovlásce a Antonio dost dobře hrál. ()

DonPedro

De Palma je kouzelník. Jako režisér nezapomněl žádný ze svých starých triků a jako scénárista okoukal u konkurence jeden zbrusu nový, kterým mazaně maskuje některé za vlasy přitažené scény. ()

dyfur

.........divné správanie - všetkých - možno je to tým, že režisér nevedel čo vlastne chce natočiť-či lúpežné prepadnutie? manželské vzťahy? milenecké?.....jediné pozitívum pre mňa bolo to hranie sa s možnosťou rôznej budúcnosti.... ()

Diamant odpad!

Pristupujete k filmu s nádejou, že vám bude hovoriť o skaze zla, hriechu a pred ním varovať. Dočkáte sa pikantného a prekombinovaného sna, ktorý dopodrobna možno nevie vysvetliť ani sám režisér. ()

roorybacky

De Palma je kreativní, jeho záběry geniální, atmosféra hustá a stálá, erotické scény vkusné a dokonalé. Konečné vyústění mě dostalo do kolen a přidalo zcela pádný důvod pro další projekci. ()

Martin741

Nudny a podpriemerny film utapajuci sa v nic nehovoriacom deji. Radoby pokus o akesi krymy nestrhne dostatocne. Proste nieco pre filmove ynteleguany a prechytrale tlchuby, Ja sa zaplatRamzes vyznam len do geografie, historie a trochu do politiky. 40 % ()

ad

Opravdu hodně divný film, který na poprvé neuvěřitelně nudí a napodruhé, když víte do čeho jdete, až bizarním způsobem hypnotiuzuje...Přičemž na potřetí je až krystalicky jasný a jednoduchý... a strašně zábavný ()

cubajz

průměrný film s podivným koncem, kde dojde k zázračné přeměně z mrchy na hodnou holku.. Nevím, nějak to kolem mě prošumělo, čekal jsem něco trošku jiného... ()

tomtomtoma

Rychlý akční moderní počin s trochu rozpačitým výsledkem. Podvody, loupeže, boje o život, touha po pomstě, ženský půvab a konečné zvláštní probuzení z velmi zvláštního dobrodružného snu. Laura alias Lily (půvabná Rebecca Romijn), odvážná žena a podvodnice, čelí chladnokrevně smrtelným nebezpečím na své životní cestě. Hraje si a zároveň boří. Představy i skutečnost. Nicolas Bardo (Antonio Banderas), velmi vlezlý fotograf, touží po odhalení Lilyinina tajemství, je nakonec osudovým mužem osudové ženy. Z dalších postav: Lilyin americký úspěšný manžel Watts (Peter Coyote), podvedení zločinci Smoking (Eriq Ebouaney) a Racine (Edouard Montoute), a lesbická modelka Veronika (půvabná Rie Rasmussen). Film zajímavý po vizuální stránce, ale s podivně vyznívajícím obsahem. ()

Topco

Štylistická, neo-noirová chuťovka na tému osudovosti a možnostiach, ako (ne)utiecť pred minulosťou. Potešili odkazy na klasiky (explicitne na Poistku smrti, implicitne na Preč od minulosti). ()

necisty

Taky Vás tak strašně štve, když do půlky filmu nevíte wo co go? Mě to teda pěkně štvalo, ale nemůžu říct, že by se na to dívalo nějak špatně. Jen bych pro příště prosil upozornění, že se dívám na psycho film:). ()

Martrix

Pokud by byl De Palma student filmové fakulty, byl by jeho scénář k Femme Fatale jednou z nejlepších diplomových prací v ročníku. Ale aby podle něj vznikl výborný film, musel by se ho ujmout šikovný režisér a obsadit velmi dobré herce. To se naštěstí stalo, takže přestože je ústřední pointa příběhu trochu...přitažená za vlasy a pár lidí to nejspíš nepřekousne, jsem spokojený. Takových filmů se totiž točí čím dál míň a je to velká škoda. Zdravá směs velmi dobré režie a hereckých výkonů, podpořená scénářem, který možná není bezchybný, ale zato představuje zajímavé postavy a vztahy mezi nimi. Po dlouhé době jsem byl zvědavý jak to dopadne...škoda jen toho trochu uspěchaného a předvidatelného konce, ale to je daň za to, že je De Palma američan. Každopádně...jakékoliv chybky plně vyváží Rebecca Romijn. Doteď jsem ji znal jen jako Mystique v X-Menech. Ale ta baba je/byla neuvěřitelná kočka...prostě jak nejsem na blondýny, tak tahle by mě nejspíš utáhla na nudli. A řeč není jen o sexy tělíčku a hezké tvářičce...moc se mi líbilo jak hrála. Ať už to byl záměr, nebo herecký netalent...ten minimalismus, jemná mimika...fakt moc pěkný a i díky ní hodnotím 80% PS: viděl jsem dabovanou verzi, umím si představit, že originální mluvený projev může celkovému dojmu spíš uškodit. ()

emo

Typický De Palma. Mohlo to byť geniálne, ale rovnako ako Mission Impossible a Snake Eyes aj Femme Fatale skončilo na pol ceste. Ani tie prekvapivé konce mu neidú... ()