Mafiáni

Malý gauner Harry Valentini už nehodlá i se svým kumpánem Moem dělat mafiánskému bossovi otloukánka. Rozhodnou se uprchnout i s kořistí a jít za svým štěstím. Boss však na to přijde a oběma slibuje odpustit, když jeden zabije druhého... (oficiální text distributora)

Biopler

Absolútne zbytočný film. DeVito sa zúfalo snaží napodobiť De Nira a on v roli mafiána? To je fakt úlet. Ak aj prijmem, že šlo o nadsázku, tak treba zase aj uviesť, že veľmi nepodarenú, v ktorej nájsť humor je ako hľadať ihlu v kope sena. Sklamaním v mojich očiach je, že na ponuku zúčastniť sa tohto pokusu kývol aj Harvey Keitel. ()

Terminus

Komedie z mafiánského prostředí jsou nepříjemně často postaveny na zesměšnění "důstojných" a obávaných hlavounů a neschopnosti jejich poskoků. Právě slouhové (Ital a Žid v podání Dannyho De Vita a Joe Piscopa) jsou centrálními figurami této hloupoučké (černé?) komedie, která vyvrcholí "velkou lstí" jednoho z nich. Tak jako v jiných případech, ani zde se nepodařilo vytěžit napětí z "dramatické" zápletky. Navíc nefungují ani banální komické situace (Italova záliba v hazardu, likvidace "Fixerova" bouráku). ()

Lacike

Brian De Palma je skvely vizualny reziser, ktory vie navodit vo svojich filmoch dusnu atmosferu. Ale pokial sa jedna o komedie, tak je bezradny. Nepomohol mu ani skvely kasting ci uz ustrednej dvojky, tak viacero znamych xichtov v ulohach mafianov. Proste to nebolo ani na sekundu vtipne a film som dopozeral len zo zvedavosti, aby som sa dozvedel akym spôsobom sa ustredna dvojka dostane z tej zapeklitej slamastiky do ktorej sa dostala svojou neschopnostou. 4/10. ()