Boat

USA, 2007, 8 min

Režie:

Scénář:

David Lynch

Tajomný ženský hlas, opustená loď na palube ktorej sa neskôr objavuje odhodlaný David Lynch a rýchla jazda dňom i nocou nevedno kam. Čo, ako, prečo.. Na tieto otázky si už tradične diváci temných projektov Davida Lyncha musia dať odpoveď sami. Ani tentoraz to nebude nič jednoduché. (Tomco)

Movieaddict

Kdyby do toho pořád nekecala ta zasněná holčena, mohl by to klidně být třeba dokument o motorových člunech. "Tutok nalijeme benzín, pak zapneme tuhle páčku... no a tenhle budík je..." Snad až druhá půlka se snaží o náznak tajuplnosti. Ale je to docela relaxující podívaná a Lynchák je prostě sympaták. ()

lukweis

Jak už tady někdo zmínil, a musím s tím souhlasit, součástí tvůrčího procesu není pouze tvorba velkolepých děl, ale i skicování nápadů v menších formách (kresebné skici, návrhy, zkoušky, filmové miniatury). To ovšem neznamená, že jsou tyto menší a na první pohled lacinější formy méně kvalitní. Laciného a zhýčkaného pozorovatele snadno odradí video, které vypadá příliš obyčejně... Boat se mi líbí. ()

PanNafka

Myslím, že tak obrovská kritika, jakou tady čtu, je trošku nepřiměřená... Prostě si koupil loď a chtěl se s ní pochválit, no a protože je rešisérem tajuplných filmů, tak to udělal po svém. Není to nic víc ani nic míň. Nazývat to filmem je ale samozřejmě nonsens... ()

Popo odpad!

Lynch je pán, ale toto bol fakt bullshit. Túto krátkometrážnu retardáciu vydrží pozerať naozaj iba mentál (nič v zlom!) :) ()

Figuto odpad!

Mohla by se stanovit speciální škála pro hodnocení odpadů. Tento by byl zajisté mezi nejlepšími :-P. ()

alergik

Nějaké Lynchovo dílo má na ČSFD 38 procent? Tak to mě pobavilo. Jednoznačně souhlasím s uživatelem "lukweis". ()

Clareeta

A já kašlu na názory ostatních a dávám za pět hvězd!! Protože, a věřte tomu nebo ne, během těhle osmi minut jsem viděla přesně to, co cítím vždy, když usínám po těžkém pracovním dnu. A pomalu se propadám do spánku, vše se vzdaluje, i já se uvnitř jakoby scvrkávám a pak letím jako vítr a připadám si jako vor na vodě (upozorňuji, že vodní postel opravdu nemám).... a pak cvak a... prostě spím. Ženský hlas, voda, Davidovo "It worked" a celkově celej snímeček mi navodil tento pocit za bdělého stavu! Tomu říkám kumšt! Jediné, co mě možná malinko mrzí je, že v tom není cejtit taková ta pravá Lynchovina, podtržená hrou světla a stínů, úzkostných momentů a balamentiovskou hudbou... i tak si ale pořád stojím za svým a z pěti hvězd neslevím! ()