Dokumentární snímek o historii studia Pixar. (formelin)

T2

Bohato spracovaná história o založení animačného štúdia Pixar, dozvieme sa tu všetko od samotných animačných začiatkov až po súčasnosť do roku 2007. V dokumente bude hovoriť o svojom prínose pre toto štúdio celá plejáda známych a významných osobností v oblasti kinematografie. /95%/ __Tento dokument "The Pixar Story / Príbeh Pixaru" sa dá vzhliadnúť na bonusovom DVD disku k rozprávke WALL-e. ()

Shakers

Čo napísať o dokumentárnom filme, ktorý mapuje historiu štúdia Pixar. Poviem len toľko, že je to skvelé. Človek sa do dozvie hromadu zaujímavých informácii a k slovu sa dostane niekoľko známych a významných ľudí. Pixarovky sú proste skvelé, tak ako aj ich tvorcovia, no tento dokument ma len jednu chybu. Natočil sa moc skoro a je krátky. 90% -5* ()

campix

Klasická kvalitní řemeslně provedená práce. Dokument o úspěšné firmě, která znamenala revoluci v točení animovaných a obecně revoluci, co se týče počítačů jako nástrojů pro tvoření filmů. Dokument sleduje Pixar od dob těžkých začátků až to do jeho neotřesitelné dnešní pozice. Setkáme se s tvůrčím procesem, který doprovázel naše oblíbené animované hity. Nic víc, nic míň. Zajímavá a vkusná sonda do historie jedné významné firmy filmového průmyslu. ()

MartinezZ

Nádherný začátek, zobrazující, jak si tehdejší zkostnatělí "Disneyáci" podřezali větévku, aby si následně právě s těmi odříznutými navzájem zachraňovali krk. Asi tak o 200% zajímavější dokument oproti Waking Sleeping Beauty, jehož je Pixar Story více méně pokračováním. ()