V polovici 19. storočia v Belgicku chytili sériového vraha Andresa Martensa a odsúdili ho na smrť. Poprava sa uskutočnila v hlbinách neďalekej uhoľnej bane. O mnoho rokov neskôr, po tragickej smrti svojho otca, ktorý vyšetroval Martensove zverstvá, sa jeho dcéra Kristel spolu s priateľmi rozhodne starú baňu navštíviť... (Slavigrom)

*CARNIFEX*

Potom ako Kristel prežije autonehodu pri ktorej tragicky zahynie jej otec, rozhodne sa spolu s priateľmi navštíviť miesto kde pracoval a vyzdvihnúť tak jeho osobné veci. O starých uholných baniach traduje temná legenda z dávnych čias. Mäsový vrah Andres Martens, ktorý po okolí vraždil malé deti a bol posadnutý čiernou mágiou, si v podzemí odpykával doživotný trest. Mladá partia sa rozhodne, že zo zvedavosti preskúma časti bane. Keď sa však pokazí výťah a ich sprievodca ide po pomoc, zahrajú sa so špiritistickou tabuľkou. To však nemali robiť. Možno tento horor nie je najdokonalejší a dalo by sa mu vytknúť kadečo, no ja som bol spokojný viac ako som čakal. Záver síce nič moc, ale gore, masky a hlavne napätie, ktoré sa miestami dalo ozaj "krájať", mi pripravili príjemné chvíle pred spaním. Z mojej strany veľké prekvapenie - 70%. ()

darkrobyk

Klasický vyvražďovák má šanci oslovit buď fanoušky žánru, nebo ty, co se s tímto typem filmů setkávají poprvé. Duch masového vraha se stěhuje z jednoho těla do druhého a vy si můžete tipovat, kdo zařve jako další. Ani není těžké uhádnout, komu by se mohlo podařit přežít. Podzemí už jsme tu měli několikrát - Krvavým Valentýnem počínaje a rozličnými jeskyňářskými horrory konče (všechny ty pády do tmy a nitra hor, co mají oči...)stejně jako známá klišé včetně toho nejhojněji užívaného - rozdělme se! Spravedlivě 2*, já si ovšem přihodím za několik slušných scén a slušivé gore - kusy mozku poletující vzduchem či odseknutí lebky s horní čelistí rýčem není jediné... ()

misterz

Veľmi príjemné prekvapenie. Keď som išiel do toho, vôbec som nečakal tak výborný slasher. Konečne po dlhej dobe niečo s nápadom, napínavé ako guma od treniek, klaustrofobicko-atmosferické, so slušným masakríkom a gore. Potešili aj masky. Ani postavy sa nechovali tak hlúpo, ako je pri tomto žánri zvykom. Čo sa týka dejovej linky, oceňujem hlavne pekné vysvetlenie mytológie a dôvodov ohľadom krvavého vyčínania hlavného záporáka. Jednoducho, ide o názorný príklad a výstrahu, že vyvolávať ducha vraha v opustenej bani a navyše na mieste kde bol zavraždený, nie je najlepší nápad a že za niečo také hlúpe treba počítať s následkami :). 70/100 ()

pornogrind

Po přečtení zdejšího obsahu jsem od filmu rozhodně nečekal žádnej vyšperkovanej příběh. Ale očekával jsem solidní krvavou vybíjenou plnou gore odehrávající se v uhelných dolech. Nemůžu ale říct, že bych s tím co mi bylo nabídnuto byl spokojenej ikdyž převážná většina mých hororových kolegů s tímto kouskem spokojeno bylo. Což o to na krev a gore dojde ale co z toho. Když je klid kamera je v pohodě ale jakmile přijde trošku svižnější akce kamera je neskutečně rozlítaná takže z toho nejlepšího má divák v podstatě💩. Kolegům to možná nevadilo, mně to ale neskutečně sralo a kazilo mi to požitek z filmu. A proto víc jak 2hvězdy nedám. ()

hladass

Ale jo, já byl nakonec spokojený... Na tenhle kousek jsem byl docela zvědavý, přece jenom předchozí snímek obou autorů "Necrophobia" považuji rozhodně za nadprůměrný kus... Musím uznat, že mě Slaughter Night zpočátku docela nudil a roztřepaná kamera vysloveně srala, ale nakonec mě prostředí uhelných dolů dostalo, autoři dost přitvrdili na vraždách a já se začal bavit... Je docela škoda, že oba režiséři zatím natočili jenom dva filmy, myslím, že v chlapcích nějaký ten potenciál dříme, tak by bylo třeba to na hororové scéně trochu rozjet... ()

PetrPan

Slušný slasher, o tom žádná. Ale ta forma podání, detaily tváří, třaslavá kamera, tu a tam found footage a výsledkem je mnohdy jen koláž nepříjemných záběrů, z kterých se točí hlava. Vyčistit a "znormalizovat" a byla by to pěkná čtyřka, a to i přes tradičně debilní pobíhání masakrovaných. Úsměv na tváři mi vyvolalo i jednání páně ducha, který s vypětím vší své ektoplazmy skákal do jednoho odloženého těla za druhým jako na běžícím páse a stejně pořád nestíhal. Tři. ()

rollman1

No téda, já jako fanoušek slasheru nemůžu být víc spokojen. Já vím, je tu vše co tu už bylo 1000x a lépe zpracované, ale napište v dnešní době něco originálního z toho žánru a dostanete Nobelovku. Je to jako všude jinde. Parta puberťáků, místo se zajímavou minulostí a také vrah, který sice nemá charisma (poznáte proč), nemá v hlavě moc nápadů jak zamordovat člověka, ale co je hlavní, morduje a morduje dost. Objeví se nějaké to gore, nějaké ty logické kiksy ve scénáři, kamera taky občas zlobí, ale pořád se jedna o nadprůměrný horor, který mě osobně bavil, potěšil a nenudil. Die Ende. ()

eraserhead666

Provedení, masky a triky ucházející, scénář tragický, film obecně slabý, příběh poměrně nelogický. Omluvou může být fakt, že jde teprve o druhý film tvůrců. Z tohoto hlediska se mnohé věci povedly, na některých (až zásadních) je třeba ještě zapracovat. ()

Karamanlis

Keď zlá sila preskakovala z jednej obete na druhú a posadla ich, trochu mi to pripomenulo evildeadovskú tematiku. Záver bol dynamický a vcelku ma zaujal, jedna hviezdička navrch zaň oproti pôvodne zamýšľanému hodnoteniu. Škoda, že je režisérske duo Visser & van Geloven tak málo tvorcovsky produktívne, nie sú úplne márni... ()

ARI50

Přesně jsem dostal co jsem nečekal a to zábavu ve velkém potěšení, banda puberťáku skvělé místo trocha minulosti a show může začít v masakr dost dobrý masakr. ()

moviesfan

Opravdu ničím zajímavý horor, který se snaží vyrovnat americkým hororům. Za masky a snahu dávám jednu hvězdu. Jinak je to kujovina:) ()

Astaroth12

Začalo to tak že v dome je uväznených viacero žien a niekto im začal usekávať hlavy a u poslednej tam vtrhli vojaci a on sa dal na útek ale dostali ho.Potom sa príbeh sústreďuje do súčastnosti.Kde hlavná hrdinka má vážnu dopravnú nehodu,pri ktorej zomrie jej otec.Potom sa ona a pár priateľov uväznených v bani a v skrátený chvilky idú vyvolať ducha vraha čo tam zabíjal .A na ich nešťastie sa im to aj podarí,potom sa začne prevtelovať do ľudí a tak sa nevie v kom sa práve nachádza.Príbeh je troška zo zúfalých počinov a to hlavne koli nelogickostí niektorých scén ako napr.idú do bane a jedna ma zhodou okolností u seba tabuľku na dorozumievanie z duchmi,no kreativita tomuto filmu nechýba.Ta klaustrofóbicko ponurá atmosféra ktorá bola v tomto filme,bola naozaj parádne znázornená.Príbeh bol zaujímavý a v niektorých momentoch môžem hovoriť aj o originalite.Ma to napätie,atmosféru a aj strašidelnosť.Len škoda že viacero vecí je tu podané takej sprostučkej forme. ()

okkac

Ničím moc nepřekvapivý film, který skoro do puntíku splňuje pravidla slaughter žánru, který má už v anglickém názvu. Zvláštní je pouze tím, že jde o holandský film a odehrává se v dole, což je na vyvražďovačku celkem nestandardní prostředí. Ale i za takový film bych byl vděčný, kdyby ho u nás měl někdo odvahu natočit. ()

pursulus

Slasher a porno.¬         Můj asi první snímek genru "slasher", hororového to podgenru, ve kterém hlavní úlohu mají krev a zabíjení, byla "Lidská jatka" USA tvůrce Stewarta Hopewella. Na tomto snímku jsem pochopil, jaká jsou omezení genru, a s tím také jsem přistoupil ke shlédnutí slasherového snímku nizozemského slasheristy Franka Gelovena. Zklamal mě skoro stejně jako kdysi Hopewell. Snímek nelze sice označiti za amatérský (kamera je na patřičné, odpovídající úrovni), ale zbytku nelze prominouti jeho nešvary. Režisérské vedení herců je ještě snesitelné, ale zbytek práce režiséra patří do stejné skupiny jako kvalita scénáře: stupido.¬                 Podgenr "slasher" spojuje s podgenrem "porno" genru erotického jedna věc: těžko se natočí kvalitní snímek, jestliže celý podgenr je tak jednoúčelový. Právě nicneříkající jednoúčelovost nemající oporu v kvalitě nakonec rozhodla, že jsem se v hodnocení přiklonil k přívlastku "slabé".¬                 Milovníky genru "slasher" chci na závěr potěšiti povzbuzením "shlédněte" — useknuté hlavy, šílené zakrvavělé tváře, hrůzná i hysterická ječení, stíny a divné zvuky opuštěného dolu budou vás provázeti vaším světem a přeji vám, aby i ve vašich snech. ()

manonfire

Victoria Koblenko je opravdu slaďoučká natolik, že by určitě i takový Medvídek Pů zanořil tlapku raději do ní, než do milovaného soudku s medem. Ale tím to asi tak končí. Filmek i přes tuny klišé pobavil, ale krom skutečně povedené prcinky toho v hlavě moc nezůstane. 50% ()

jefff

Tomuhle snímku jsem fandil. Konečně nějaká jiná země než USA, VB, FRA či SPA, ale Sl8n8 je děsná ptákovina. Bez napětí, bez pořádných herců, bez atmosféry a než jsem to celé dokoukal uběhl asi týden. Zkrátka snaha sice byla, ale režisér i scénárista asi zkrátka neměli ty zkušenosti, které by se hodily. Jedna hvězda za snahu. ()

lukasd

Tenhle snímek mě celkem pozitivně překvapil. Opuštěné doly mají clkem působivou atmosféru a i některé lekačky nejsou úplně k zahození. Příběh originální není a klišé je tam opravdu hodně, ale na druhou stranu je to všechno docela zručně natočeno. Postavy mladých lidí jsou opět dost typizované, ale relativně sympatické. Škoda jen, že si druhá část filmu nedokáže udržet takový ten opar tajemna, který je zřetelně cítit na začátku filmu, kdy divák neustále čeká, kam se děj vyvine. Na druhou stranu je fakt, že nějaké výrazné rozvíjení děje by ve druhé části muselo být na úkor akce:-) Navíc jsem s povděkem kvitoval, že se kamera neodvrací od krvavých scén, jak to bývá v amerických hororech, které se snaží o co nejmírnější rating. Dávám lepší tři hvězdičky. ()

Teardown

Další vyvraždovačka šitá na míru klaustrofobikům.Většina filmu se totiž odehrává v dávno zavřených dolech kde je při prohlídce uvězněna parta lidí.Při čekání na záchranu ale vyvolají ducha který už za živa nebyl žádný svatoušek... nic nového, ale koukat se na to dalo. ()