Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat? (oficiální text distributora)

Torision

Jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby! Celkem vzato se toho ve filmu tolik neděje, Travolta tráví ze 100 minutový stopáže filmu tak hodinu jen ve vlaku a stejnou porci prosedí Washingnot s mikrofonem za stolem v dispečerským kanclu. A tím spíš oceňuju, že jsem se dokázal do filmu zabrat a baštit každej dialog. Tony Scott tomu vytvořil skvělou atmosféru i drive a i když jsem si u pár věcí musel říct "No tyvé, to už jsem někdy viděl.", hlavně dobře hrající dvojice Denzel Travolta mě přesvědčila, že to nemusí bejt až takovej trn v oku. A já si můžu přičíst další cool thriller, kterej jsem viděl. Původní verzi jsem ještě neviděl, ale rozhodně jí zkouknu, protože do ní čekám ještě o kousek lepší zábavu. ()

liquido26

Průměrnej thriller, kterej ani mooc nenudí, ale o takových dvacet minut míň by neuškodilo. Travoltův Ryder byl dobrej, jinak ale tam nebyla nějaká výraznější postava ani scéna. ()

F.man

Vážně docela prázdný film. Ne že by těch 121 minut nudilo, ono, má to i poměrný spád, neboť Tony Scott není úplně neschopný režisér, ale všechny jeho novodobé filmy jednoduše postrádají onen pověstný "faktor X", který by zpětně vyvolal jakékoliv vzpomínky. Takže jo, na jedno shlédnutí je to bezproblémový snímek, ale tím to hasne. Washington je hodňous jak má být, Travolta s imagem kolumbijského drogového dealera taky bez problému, odsípá to, sountrack lehce nadprůměrný... Ale tak jednou, a dost. P.S. poslední věta Travolty stojí vážně za to. Well you'd better fix the bureaucracy. Because when the time comes, these motherfuckers, these out there, are gonna go real quick. 1 ()

PauloZ

Dávám tři hvězdy, ale nechtěl bych tímto říct, že je ten film pouhý průměr. Scénář i kamera je naprosto v pořádku, nelogické scény se taky najdou, ale hlavně co film drží jsou páni dobra a zla ( Denzel a John ). Podívaná která baví a člověk od ní neodejde, ale přece jenom mě tam chybělo něco, nevím co, ale něco, co by mě dostalo a řekl bych si jo, tak toto ano. Je to lehce neslané, nemastné. ()

Marsik

*** NOVA HD - Pro film mám nejspíš malinko slabost. Jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem tento thriller viděl už 3x. Úroveň celkově totiž není nikterak převratná. Snímek shazuje velké množství remcání a zbytečných keců, hlavně ze strany Travolty, které je naprosto o ničem. Ovšem i tak mi dvojice Washinghton Travolta seděla a nebýt toho dost divnýho závěru, šel bych určitě ještě o pár procent víš. Protože tempo filmu, napětí střih i hudba byly poměrně v pořádku. (Posledně, když jsem film viděl, režisér Tony Scott byl ještě naživu. Škoda, že toto bylo jeho předposlední dílo.) Dneska jsem si dopřál Únos poprvé s CZ dabingem. Zde musím vyzdvihnout pana Trávníčka, který Travoltu dabuje naprosto geniálně. Pan Tůma (Washington) - netřeba nikdy pochybovat. V konečném součtu udílím 70%. ()

baribal

Jeden z nejhorších filmů od Tonyho Scotta, nudný děj, špatný scénář, prostě všechno absolutně odfláknuté.. pro mě jediné pozitivum je přítomnost Denzela Washingtona. ()

pan.Kaplan

vtipné,zábavné a akční scény celkem rozumné.Za Travoltu další hvězda navíc a trošku mě mrzí,že místo Denzela nehral Morgan Freeman. ()

wikked

Jak už bylo několikrát zmíněno, tento film vystihuje v zásadě několik přívlastků - a to zejména průměrný, tuctový, necharismatický. Zkrátka na filmaře Scottova formátu je zde minimum akce a ani většinou kýčovité dialogy a pár samoúčelných klipových záběrů tomu příliš nepomáhá. Solidní herecké obsazení nemá přes šablonovité role šanci něco předvést a film tudíž nemá co nabídnout. K dobru budiž několik povedených vtípků, ale to bohužel nestačí. ()

verbst

Travoltovi to tu parádně sekne. Jestli se ten chlap nevyhoupne zátky, tak už fakt nevím. A Scott rozjel zase jednu ze svých jízd. O Denzelovi škoda mluvit. A hudba opět skvělá. Pro mě 80% ()

SaNcHeZ_cz

Tony zkrátka umí, nic proti tomu, jeho styl mám prostě rád, ale jedna docela zásadní otázka - co je to sakra za postavy? Takhle blbě napsané dialogy, nevěrohodné projevy a především za hranici stereotypu a extrému jdoucí figurky schovávající se za plnohodnotné postavy jsem už hodně dlouho neviděl. Denzel jako vždy fenomenální, Travolta v rámci možností a to vše precizně kontroluje Scott za hudby opět parádního Gregson-Williamse. Díky těm prasárnám ve scénáři ale s čistým svědomím nemůžu tu třetí hvězdu prostě dát. Protože pokud v seriozním thrilleru můžou existovat mizerně napsané postavy jako drážní vedoucí v podání bídného Michaela Rispoliho, pak nejde zbytek brát tak úplně vážně. Škoda, kdyby si Helgeland nevybral zrovna svoji slabší chvilku, byla by to pocitvá žánrovka přesně dle receptu Tonyho Scotta. Takhle to je bohužel vypilovaná forma a mizerná náplň. ()

Praxis

Škoda videoklipovitého střihu. Docela sráží místy hutnou atmošku na úroveň MTV klipů. Slovní přestřelky mezi Travoltou a Washingtonem jsou naprosto luxusní, Turturro opět potvrdil, že je tahounem filmu i když tentokrát mu opět nebyla souzena větší role než na pár štěků. Prostředí je ponuré - ostatně jako NY metro ponuré asi je. Ekonomická krize dýchá asi na všechny a tak se nám tam promítne i pár lekcí z investic a celkově je to žánrově dosti neuspořádané. Nevím, možná krapet lepší průměr, na AAA trhák mi to přijde málo. ()

mysiak

Nie je to nič svetoborné..ale Tony Scott hlavne ubral zo svojej šialenosti viď Domino..a natočil celkom solídny akčný thriller s málom akcie a fuckujúcim Johnom Travoltom...a keď je už tá akcia, tak je stále veľmi dobre natočená, ale ľudia sa tam správajú ako dementi...ale keď píšem negatíva..tak tento film je fakt ešte stále záruka že Tony Scott je vynikajúci videoklipár...solídny film ()

Tayen

Slaboučky thriller, který si nedokázal udržet ani moji pozornost. Travolta se možná snaží, ale ta jeho šílenost a výbušnost působí jako křeč. A vůbec mi není jasné proč si vybral Denzela jako vyjednavače aneb "s nikým jiným mluvit nebudu!!!". Proč a kdy k němu pocítil onu důvěru, kterou si zločinci pěstují se zástupcem spravedlnosti na druhé straně? Ty zbrklé vraždy, jako produkty zlosti a důkazy, že "se mnou si nezahrávejte" fakt nežeru a znám tucet filmů, kde jsem něco podobného viděla a bylo to originálnější. Sympatie k hrdinům žádné, a jev kousajících nehtů se u mě vůbec nedostavil. Klišé, klišé, klišé. Kde je akce, nápaditost, dobré postavy? ()

sta

tony scott točí pořád jeden film dokola a mě pořád ještě nezačal bavit - na miniploše (HIRE) to ještě jakštakš funguje, deset a víc minut je ale neúnosných - je to o nicem a forma stoji za nic ()

GodComplex

Presne podle ocekavani - ciste prumerna akce, bez jakekoliv pridane hodnoty. Scott sice dynamicke sekvence a hi-tech zabery zvlada levou zadni, ale vypada to, jakoby ho nic jineho nezajimalo, coz je skoda. Kvalitni film potrebuje mnohem vic, nez jen sterilni dobre natocenou jizdu. Scott to vi, ale je mu to jedno, protoze presne takhle vypada vetsina jeho filmu, zejmena z posledni doby. Na prumeru to zuby nehty drzi relativne povedena hudba Gregson-Williamse, jako vzdy sympaticky Denzel Washington a par hlasek. Jinak tam ale neni vubec nic a ten trapny konec bylo seriozni utrpeni. Na druhou stranu je treba ocenit, ze jsem se u toho nenudil tak jako u Scottova predesleho Deja Vu, tohle bylo o kousek lepsi, ale vazne jen o kousek. 5/10 ()

Riddick77

To co jsem očekával, to jsem také dostal. Stoprocentní akční filmařina, která svou dynamickou (někdy klipovitou) vizuální stránkou možná někoho odradí, mne naopak k příběhu přesně tento druh vyprávění seděl. Chemie mezi Washingtonem a Travoltou funguje výborně a u konce filmu jsem se i přistihnul, že záporákovi fandím, protože Travolta se prostě na charismatické padouchy hodí. Pryč jsou časy "Kdopak to mluví" :-) Film, který přesně zapadá do režiserského dílka T.Scotta a který si jistě ještě pustím. ()

JJ.Gibson

Bohužel pro mne, je to děsný akční béčko! Washington vs Travolta sice slibuje pěknou podívanou, ale z scénáře, kdy unesete metro se toho prostě zas tolik vyždímat nedá a to je i tento případ. Nechci tento filmík zatracovat a přiznejme si, že kdyby v tom tihle dva nehráli, tak po tom neštěkne ani pes... ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (více)