Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat? (oficiální text distributora)

Bauer

Od Tonyho Scotta jsem čekal podstatně víc. Od Harry Gregsona-Williamse jsem čekal daleko víc. Od Denzela Washingtona jsem čekal také víc, ale bohužel tato role je pro herce takového formátu hodně špatná. Jen sedí a mluví. Travolta zahrál padoucha na výbornou. Film má jeden zásadní problém, že je příliš upovídaný a akce je téměř nulová. Velkým zklamáním je konec, který je rádoby akční, ale přitom je to jedna velká nuda. Přitom to začalo celkem slušně, hned ze startu se šlo na akci, ale pak bohužel se z toho stala nudná záležitost. Závěrečná konfrontace mezi Washingtonem a Travoltou je úplně debilní. Občas jsou i debilní dialogy: "řekni, že mě miluješ" apod. O rok později si Tony Scott taky hrál s vláčky a dopadlo to lépe, než tento průměrný film. ()

Morholt

Možná trošku slabší Tony Scott, ale já se bavil a to zejména díky ústřední dvojici, ze které mě tentokráte oslovil spíše John Travolta, než Denzel. Zápletka sama o sobě byla triviálně černobílá a ke konci jsem měl pocit, že koukám na Nebezpečnou rychlost 3, ale Tonyho filmy mají zkrátka tempo i šmrnc, takže tohle jsem s lehkým srdcem odpustil. 70% ()

Shaqualyck

John Travolta chce být milionářem, nedobrovolným přítelem na telefénu je mu Denzel Washington a vynervovaných „diváků“ je plný vlak. No a protože Brian Helgeland psát rozhodně nezapomněl, jsou šance všech zúčastněných až do samotného závěru 50:50. Velmi slušný scénář navíc Tony Scott audiovizuálně „vytunil“ dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, takže je celou dobu opravdu na co koukat. Až si člověk říká, že takhle nějak mohl vypadat mokrý sen dospívajícího Michaela Baye :-) Nepřestává mě fascinovat, že i navzdory poměrně vysokému věku si Ridleyho mladší bráška potrpí na technokratické serepetičky všeho druhu a jsem pevně přesvědčen o tom, že i takový úklid veřejných toalet by dokázal proměnit v našlapanou akční jízdu s prvotřídním vizuálem :) ()

ScarPoul

V prvom rade je to zábavná. tradičná zábava v najlepšom a najefektívnejšom háve. Tonyho mám kvôli tomuto rád. Jeho filmy sa na nič nehrajú, ale spôsob akým sú točené mi evokuje malého chlapca, ktorý dostal techniku a ktorý sa snaží so všetkým vyhrať. Nejedná sa o film, ktorý by v jeho filmografii rezonoval. Ale natočený je parádne. Veľké plus hercom. A v tomto je Tony špička. Washington a Travolta sú výborné protipóly. Zloduch je naozaj zloduchom. Hrdina naozaj hrdinom. Koniec možno zbytočne brnká na strunu heroizmu, ale v tomto prípade to prepáčim. Film, ktorý utečie ako voda a pôsobí s odstupom menej dementne ako napríklad zastaralý Con Air. Všetko je to o postavách. Ľahký nadpriemer, ktorý ma úprimne bavil. ()

Lacike

Nápad pojať klasický vyjednávačský thriller s rukojemníkmi odohrávajúci v jednej lokácii ako zbesilý akčniak nevyšiel. Keby ten blbý vagón metra aspoň celý čas niekam išiel, ale väčšinu filmu stojí na mieste. Namiesto prepracovaných dialógov z ktorých by mohlo mraziť, sa tvorcovia snažili vybudovať napätie trápnou pasážou so zbesilým prevozom peňazí pri ktorom samozrejme dôjde k nejakej zrážke, aby bolo čo dať do traileru. Dokonca sa film prakticky vykašlal aj na mikropríbehy rukojemníkov, takže vám sú ukradnutí. No dobre, je tu jedna línia so zamilovaným párom, ktorá komunikuje cez notebook, ale lepšie by bolo, keby ju vystrihli, lebo som mal chuť tej krave dať poriadnu facku. No a hlavné dva charaktery? Washington to ustál so cťou aj keď hrá chlapíka, ktorý má celý čas výraz jak zbitý pes. Ale Travoltova postava je mimo. Nie je dôvod mu fandiť ani kvôli jeho motivácii (obyčajná hamižnosť), ani nemá nejaký náznak morálky (bez mihnutia oka zabíja rukojemníkov) a ani jeho prehrávanie nie je natoľko zábavná, aby pôsobilo cool. Takže pri jeho odchode zo scény som mal radosť, že už ho neuvidím. Z vedľajších postáv ma trochu bavil vyjednávač Turturro. Ostatní nestoja za reč. Celkovo je výsledkom ten najtuctovejší priemer. Originál si už síce nepamätám do detailov, ale po každej stránke fungoval oveľa lepšie. 5/10. ()

PROROK14

Celkom pekná podívaná. Aj keď ma to trocha v istých ohľadoch sklamalo. Nasleduje SPOILER! Začína to pekne. Ide vláčik, niekto ho unesie. Nasleduje vyjednávanie. Únoscovia sú tvrdí. Neváhajú zabiť niektorých z rukojemníkov. Vyžiadajú si nejaké tie dukáty, ktoré samozrejme s ťažkosťami ale predsa sa k nim dostanú. Ale ako v správnom filme sa tu nájde hrdina. Dobro zvíťazí nad zlom. Únoscovia sú pochytaní, alebo skôr pozabíjaní a náš hrdina ma na tom samozrejme zásluhu. Potom sa pozdraví so starostom a ide domov. Jes Jes. Už ma prestalo baviť pozerať stále na tie isté príbehy. To už dopredu viem ako to skončí. Ak by sa to na konci zdramatizovalo a napríklad Denzel by bol ten kto by ostal mŕtvy, Johnovi by vyšiel ten jeho plán a nejaký ten cestujúci by utrpel nejakú tu ujmu tak by som šiel s hodnotením vyššie. Tak je to u mňa len ďalšia blbá rozprávočka o tom ako dobro zvíťazí nad zlom. ()

BoPo

Film nie je ničím prevratným, ale keď sa na to dobre pozerá a má to spád, tak sa nemôžem sťažovať. Som spokojný. Dostal som presne to, čo som chcel. ()

Caszidy

Bez mučení přiznávám, že jsem "die hard" fanoušek Tonyho Scotta a všechny ty jeho barevné filtry, zběsilé prostřihy a další experimentování, jenž tak rád používá, přímo hltám a proto doporučuji "normálním" jedincům, aby si od mého hodnocení případnou jednu hvězdu odečetli. Myslím, že John Travolta může Scottovi děkovat za pravděpodobné vzkříšení své kariéry(které potvrdil v "pařížském" Bez soucitu). Denzel je jako obvykle skvělý, avšak kdo mě nejvíce překvapil byl John Turturro, jehož výkon, ač ve vedlejší roli, byl přímo "al pacinovský". Původní snímek jsem bohužel neviděl, tudíž nemám možnost srovnávat. Nové pojetí se mi však rozhodně líbí, stejně jako drobné nahlédnutí do systému fungování new yorkského metra. Příští zastávka Nezastavitelný(opět s Denzelem). ()

bouncer

Klasický únosový film, to už tu dlouho nebylo. Nebo jsem se tomu spíš vyhýbal po zkušenostech se Stevenem Seagalem. Tady je ovšem an straně filmu tvůrčí i herecké obsazení. Filmy Tonyho Scotta sice nemám příliš v oblibě, ale je to zkušený akční režisér. No a Denzel Washington s Johnem Travoltou jsou herecké hvězdy, i když v poslední době pohasínají...tady ale zahráli dobře, stejně jako věčně vedlejší Gandolfini, Guzmán, Turturro a další. Jinak k filmu - tempo je úžasné, akčních scén k mé radosti poskrovnu a celé to dohromady pěkně funguje. Příběh je už podle očekávání slabší a průhledný. Takže dohromady to dává mírně nadprůměrný film, který pobaví a zabaví na 2 hoďky, ale víc do něj nečekejte... ()

Terva

Nedávno jsem viděl kluka,co měl na sobě tričko ze všema trasama metra New York a na zádech měl nápis : Když nezabloudíš tady, tak už nikde a nikdy. Vlak z filmu Únos vlaku 123 se jmenuje Pelham 1:23. Jeho název je odvozen od počáteční stanice Pelham a jeho stanovený odjezd v jednu hodinu dvacet tři minut ráno. V tomto vlaku dojde k osudnému setkání Waltera Garbera ( Denzel Washington ) a únosce Rydela ( John Travolta ). Film je hodně o dialogu těchto dvou aktérů. Není zde moc akce, spíš je to lehké krimi. Remake filmu z roku 1974 http://www.csfd.cz/film/10611-prepadeni-vlaku-z-pelhamu-pelham-123-taking-of-pelham-one-two-three-the/ se velice liší od původní verse. CITÁT - Rydel : Tunely se moc nemění. Garber : Jenom lidi v nich. Ve filmu jsou použity také dva songy z názvem 99 problems. Jeden od Jay -Z http://www.youtube.com/watch?v=etl9kkIGaHo a druhý od Mike Baiardi. Je zde ještě jedna " problémová " píseň od Papalee z názvem Funklab bass problem. ()

Chermy

Je to asi tak seriózní, jak si jen dovedete představit, když vám někdo řekne: "Jdu do kina na vlak jedna dva tři" U televize bych se nudil, v sále plném kritiků jsme se pěkně nasmáli. ()

moviesfan

Z Únosu nejsem nijak odvařenej, protože nepředvedl nic nového, ale i tak nabídne solidní podívanou. Jen škoda, že nebyl víc propracovaný po mnoha stránkách. Výsledek je poměrně dobrý. ()

Xquick

3 hvězdy asi hlavně za obsazení Denzela a Johna, jinak co se týče příběhu neodehráva se tu žádná novota. ()

JohnCZ

Klasická únosová rutina, která ani svým průběhem a ani zakončením nijak zvlášť nepřekvapí. Podobný scénář jsem už viděl mnohokrát, naštěstí je tu charismatický Travolta, který poměrně fádní děj zachraňuje. ()

m.krudenc

Tony Scott přišel s celkem svižným a napínavým thrillerem. Skvělý herci, duo John Travolta a Denzel Washington výborně funguje. Film Únos vlaku 123 je pro mě hlavně díky druhé půlce a hercům lehce nadprůměrný snímek. Tony Scott nic nepokazil ale je pravda, že od takového velikána by člověk čekal větší filmový zážitek. Ale na druhou stranu, byla to zajímavá podívaná. ()

Skrk

Po těch ukázkách jsem čekal víc. Prvních 15 minut bylo skvělých, ale pak to začalo jít z kopce. Nuda a komediální scény. Do akčního thrilleru to má vážně daleko. ()

jahol

Všechno, co uvidíte v tomhle filmu, už bylo natočeno jinde o něco lépe (ani velmi dobrý Denzel Washington není tak dobrý jako vyjednávač ve Vyjednávači). Snad jenom pointa s burzou je originální (alespoň pro mne), škoda, že ona netvořila to jádro, kolem kterého by se točil děj, eventuálně závěr. Než ještě jeden nový film tohoto druhu, raději se po páté podívám na Telefonní budku. ()

corpsy

Ak nečakáte od akčného žánru až príííliš veľa, máte radi žánrové jednohubky, pri ktorých vám nebude vadiť, ak na nich hneď po sledovaní zabudnete, prehltnete občasnú nevierohodnosť príbehu, na úkor formálnej stránky, tak potom ste na správnej adrese. Na vyššie hodnotenie to nemá, ale tých 3* je podľa mňa takisto málo. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (více)