UFO's: The Secret Evidence

(TV film)
  • Slovensko Americké tajomstvo - UFO (více)
všechny plakáty

Investigativní novinář Nick Cook se vydává napříč Spojenými státy i Evropou, aby se dozvěděl, zda je naše planeta skutečně navštěvována mimozemskými civilizacemi. Skrze výpovědi svědků a odtajněné archivní materiály se pokusí poodhalit tajemství okolo tajných vládních programů a zodpovědět otázky, zda vyvíjeli nacisté za druhé světové války létající talíře, co se stalo ve 40. letech v Roswellu či kdo je zodpovědný za únosy a mrzačení dobytka na amerických farmách. (oje)

oje

Celkem vydařený a komplexní dokument zabývající se běžně omýlanými tématy problematiky. Případů a materiálů ale ve snímku není zmíněno mnoho a s převratnými důkazy či novinkami také nepříchází. Objevují se tak spíše jen další hypotézy a názory, z nichž některé jsou odvážné. Svědectví jsou zajímavá avšak zvlášt významné osoby je nepřináší a tak milníkem mezi dokumenty o UFO toto dílo není, ani ničím zvlášt nevyčnívá. Podobnými kvalitními dokumenty jsou zejména Záhady na obloze nebo UFO – Nejlepší důkazy. Alternativa: UFO: Best Evidence, Riddle of the Skies, Secret KGB UFO Files, UFO - The Greatest Story Ever Denied, Out of the Blue, Alien Enigma. ()