Brian (Mark Ruffalo) a Paulie (Na Cenu Akademie® nominovaný Ethan Hawke – Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Training Day, 2001) jsou dva celoživotní přátelé, kteří vyrůstali jako bratři v drsných ulicích jižního Bostonu. Začínali jako pouliční násilníci, ke rvačkám se brzy přidaly drobné krádeže a přestupky, které byly časem větší, až se oba dostali do sféry vlivu bosse kriminálního podsvětí Pata Kellyho (Brian Goodman). Nyní Briana stále více ničí závislost na drogách i různé 'kšefty' a své věrné ženě (Amanda Peet) a jejich dvěma synům připravuje jedno zklamání za druhým. Rozpolcení mezi touhou být dobrým manželem a lákadlem snadného výdělku nakonec Briana donutí k nejtěžšímu rozhodnutí jeho života. (Bontonfilm)

KOZEL84

No jak už sem psal včera jinde,žánr krimi mě baví.A bavil mě i tenhle příběh dvou zlodějíčků podle skutečnosti.Škoda jen celkem průměrné režie.To mi ale zase vynahradilo obsazení Marka Ruffalla,který je mi hrozně sympatický a tak sem ani nemohl jinak než jeho postavě držet palce.Taky si nepamatuju,že by to kdy tak slušelo Amandě Peet.Mmm....Ani chvilku sem se nenudil a příběh se mi líbil. ()

Rokle

Už dlouho jsem se nerozhodoval tak jako dneska mezi 3 a 4*. Konečně mě pořádně bavil Ruffalův herecký výkon. Ethan byl standardně výbornej. Všehovšudy sice již několikrát viděný příběh, ale díky hercům nebudete považovat čas při sledování za nijak promarněný. Ačkoliv je konec odhadnutelný pár minut před koncem, kvalitu to nikterak nesráží. Hezké 3*. ()

Puddle

Hloubavé drama o těžkém údělu nedobrovolného gangstera nebo spíše akčnější a dějovější god damn fucking robbery ve stylu Affleckova Města? Snímek potápí právě to, že se sám nedokáže rozhodnout o čem že to vlastně má být. A pro mě místy ne moc přesvědčivý Ruffalo se v tom chvilkama taky pěkně plácá. ()

Harts

prima realistický film s fajn zvoleným hereckým obsazením, i když psychická strana filmu trochu pokulhávala. ()

AbelXavier

Krasne scenerie zimniho Bostonu a vnem dva smradi, kteri odmala nechodili pro ranu daleko. Ethan je opet skvely a jak se tak divam okolo hodnoceni docela krute. Urcite jedno z prijemnejsich dramat roku 09. ()

Mamlas

Takové životopisné drama o dvou recidivistech - agresívních bezmozečných nefachčenko mlátičkách. Fakt moc zajímavé. Jen protivní primitivní týpci, nuda a kecy. (15%) ()

Blazis34

Kriminální příběh na jedné straně s velkou snahou po lepším životě, na druhé straně s touhou získat nelegálně peníze loupežmi či černého obchodu s drogami. Dílo, které ukazuje, že vše zlé je k něčemu dobré se mi velice líbilo. Zvlášt výkony obou hlavních herců. Ať už Ethan Hawke či snad ještě lepší Mark Ruffalo se dokázali do rolí toho příběhu skutečně vžít a spolu s bezchybnou kamerou dokazáli vše realisticky připravit. To všechno je podpořeno ještě tím, že jde o zfilmovaný skutečný příběh, což se mi zamlouvá ještě více, než kdyby to byl prachobyčejný výmysl scénáristy. ()

elgordo

Reálny príbeh z južného Bostonu, kde sa dvaja kamaráti pridajú k mafiánskemu šéfovi. Tento záväzok ich potom prenasleduje celý život. A aj keď sa chcú z tejto situácie vymaniť a postaviť sa na vlastné nohy, sú udalosťami vždy vrhnutý naspäť. Klasický mafiánský film o dvoch kamarátoch, kde Mark Ruffalo a Ethan Hawke podali svoj priemerný výkon. ()

tahir

Tak toto je presne moj styl filmu, tomu nie je co vytknut, perfektna hudba a najma charizmaticki herci ktorych som si hned oblubil, parada. Kto ma rad tento styl s touto tematikou, ten si pride na svoje. ()

kritikspacil

Tři hvězdičky asi proto , že žiji v Bostonu , jinak obyčejný příběh dvou flákačů ze Southie , sociální sonda do Dorchesteru a ostatních chudších čtvrtí Hube of Eastern coast . Dějově mnohem zajímavější The Town od Bena a Fleka . ()

Ether

Pre mňa to ani tak nie je gangsterka, ako skôr príbeh o priateľstve a predovšetkým o ceste životom jedného muža, ktorý sa rozhodne prehodnotiť priority, aj keď to nie je vždy jednoduchá záležitosť. Mark Ruffalo je veľký sympaťák a navyše aj dobrý herec. Potvrdil mi to neraz, nevynímajúc tento film. ()

kazatelSVK

Mám rád tieto skvelo natočené reálne príbehy zo života...je to správne drsné,skutočné.Síce Hawke tu dostáva trochu menej priestoru oproti Ruffalovi,ale to v konečnom dôsledku vôbec nevadí.Pozerá sa na to dobre ()