Reklama

Reklama

Perníkový táta - Série 2

(série)
USA, 2009, 10 h 11 min (Minutáž: 46–48 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Kamera:

Michael Slovis

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Krysten Ritter, Steven Michael Quezada, David House, Bob Odenkirk (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Bývalý učitel Walter se šplhá ve světě drog stále výš a přitahuje pozornost kartelů i švagra pracujícího v protidrogovém oddělení. (Netflix)

Recenze (53)

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Série navazuje na tu předchozí a od počátku do toho šlape maximálně. Celou dobu není čas na vydechnutí, jedna vyhrocená situace střídá druhou. Zápletka kolem drogového dealera nemá chybu a i osobní vztahy dokonale zapadají. Jak násobící se trable v rodině Pinkmanů, tak konec zaměřený na osobnější stránku Jesseho, kdy se jednotlivé pasáže vyhrocují do extrému. Druhá série předčí po všech stránkách.......9/10 ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvni sezone, ve ktery byl predstaven hlavni cast, se pribeh dale rozvinul. Predstaveno bylo samozrejme nekolik novych postav, ktere se v serialu ohreji kratce ci dele a pomahaji deji kolem dvou amateru ve svete drog rozvest dal. V prubehu serialu ma Walter nekolik prapodivnych zkratu, z nichz ne vsechny jsem si dokazal vysvetlit / ospravedlnit, a zacina byt pomalu kontroverznejsi postavou. To se bohuzel zatim neodrazi na Pinkmanovi, kterej je porad stejnej blbec.. vlastne jeste horsi. Predposledni epizoda hodne silna, jsem zvedavy, jestli to bude mit nejaky presah i do dalsich sezon. ()

Reklama

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál má své kvalitně vybudované vrcholy v několika dílech rozesetých napříč sériemi, v nichž se spádově shromažďuje všechna mizérie světa křivd a bezpráví, a ty stojí za to prožít, ač mezi nimi má scénář spíše stabilně slabší rysy, jako třeba nemotivované twisty v chování postav či vztazích mezi nimi, ne vždy plně logické posuny v ději, a mnohokrát příliš jednoduše předvídatelné, až kýčovité sekvence scén. Umí ale pracovat s atmosférou a s hrou předzvěstí, předjímání, očekávání. A ty drsné vrcholové díly jednoznačně stojí za nějaké to utrpení mezi. Zatím se tedy dívám dál. *~ ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Invenční, přesto, nechť se, prosím, nikdo nezlobí, plný vaty. O cca dvě hodiny se mi posouváním na Netflixu podařilo druhou řadu zkrátit, aniž bych si vyčítal, že jsem o něco zásadního přišel. Těch opravdu silných momentů, které by opravdu posadily na zadek, bylo v těch třinácti hodinách spíše méně, než více. Asi moc velká očekávání... Postava Saula samozřejmě majstrštyk. Takové nevznikají denně. ()

Vajonek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál, k němuž jsem se (jak už se mi to tak stává poměrně často) dostala se zpožděním, má asi jeden z nejpomalejších rozjezdů, jaké jsem u seriálů s více sériemi kdy zažila. Když jsem se dodívala na jedničku, říkala jsem si, že stále moc nechápu to nadšení, které tento počin spustil. Stárnoucí borec, na kterém není vlastně nic moc zajímavého, se jednou za život k něčemu rozhoupá, využije (bohužel negativně) své inteligence a profesních dovedností (které bůhvíproč doteď naplno asi moc nevyužíval) a k překvapení zřejmě nejvíce sám sebe začne vařit perník. Ok, docela originální zápletka, ale zabývat se tím v tolika sériích? Na dvojku jsem se tak po jedničce nevrhala úplně s nadšením. Postupně jsem ale začala zjišťovat, že mě ten seriál čím dál víc zajímá, že se Waltovi a spol. podařilo vtáhnout mě do jejich světa, vzbudit různorodé emoce od zvědavosti, (ne)pochopení, napětí až po třeba znechucení. Baví mě, jak se jednotlivé dílčí zápletky odhalují, spojují a rozpojují postupně, baví mě různé náhody a absurdity, kterými je to čas od času ozvláštněno (místy mi to trochu v tomto směru připomíná Fargo). Líbí se mi, jak si v žádný moment nemůže být člověk úplně jistý, co přijde posléze. Nedá se tomu upřít dobrá atmosféra, výborné herecké výkony i hudební podkresy. Hlavní hrdina od začátku prošel velkou proměnou, která se rozhodně netýká jen účesu (s holou lebkou mu to tedy sluší mnohem víc než s tou věcí zkraje, co vypadala jako paruka; to jen tak na okraj). Jeho vnitřní boje mezi dobrem a zlem, morálkou a amorálností mě bavily od začátku a musím přiznat, že ve chvílích, kdy se z "mouchy sežerte si mě" stával borec, který si "umí dupnout", mi postava Walta byla nejsympatičtější, začala ve mně vzbuzovat i jiné pocity než jen lítost. Zase to ale musí mít trochu nějaké meze a tak, když sleduji, jak ta temná stránka evidentně začíná převažovat (resp. se možná čím dál více projevuje Waltovo pravé já?), jak už to je často více než o nebohém učiteli,  dohnaném nepřízní osudu ke škaredým skutkům, o chlapovi, kterého to celé prostě začalo bavit, trochu se bojím, jestli Walta na konci nebudu už pouze nesnášet. Zvlášť po opravdu skvělém posledním dílu druhé série (ta zbytečná smrt a to, co Walt udělá či spíše neudělá, jak to celé diváka šokuje, zasahuje, jak tím zároveň Walt zase o něco překračuje hranice, o kterých jsme si mohli myslet, že ještě existují; závěrečný monolog Skyler) se tentokrát na trojku opravdu těším a její zhlédnutí asi nebudu oproti dvojce moc odkládat. I když tuším, že se zákonitě zase o něco více ponoříme do s*aček... ()

Galerie (135)

Zajímavosti (49)

  • V scéne na konci dvanástej minúty podáva Walter (Bryan Cranston) svojej manželke Skyler (Anna Gunn) na tanier pečené kura. V nasledujúcom prestrihu má však Skyler prázdny tanier, pričom v ďalšom prestrihu Walter opäť Skyler podáva pečené kura. (GTS_PUNK)
  • Walt (Bryan Cranston) se snaží zamaskovat svůj vzhled pomocí slunečních brýlí a kšiltovky s nápisem „Albuquerque Isotopes“. Isotopes je baseballový tým hrající v nižší baseballové lize (MiLB) a zároveň se jedná o odkaz na izotop, což je označení pro jednu či více látek se stejným chemickým složením, ale odlišnou atomovou strukturou. (HellFire)
  • Jesse (Aaron Paul) poprvé z pouhých dvou případů v seriálu osloví Waltera (Bryan Cranston) „Walte“. Ve všech ostatních případech Jesse o Waltovi mluví jako o „panu Whiteovi“. (KGBelik)

Reklama

Reklama