Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

wrána

Překvapení. A to veskrze positivní. Ani jsem pořádně nevěděl na co že to do kina jdu, ale musím říct že, že tenhle příběh 17-ti leté dívčiny, která si postaví hlavu a místo soutěžím krásy se začne věnovat Roller Derby (zní to pěkně divně:-), kde najde samu sebe, to v čem je dobrá, mě docela dostal. Koneckonců, sám pořád hledám:-) ()

Tristanian

Neobyčejně obyčejný film. Takhle zručně kdyby se točila kdejaká blbost... ale člověk od toho nesmí nic čekat. Pátá hvězdička za Ellen Page, která se pro film narodila. S ní bych snad zvládnul i film od Yoko Ono... ()

Jamall

Drew Barrymore to má od teď umě jako Ben Affleck. Před kamerou ne, za kamerou ano! Vyfič je sice klišovitý až hanba, ale je to prostě fajn film (Avatar je taky samé klišé, ale stačí opakované natočit skvěle a funguje to!). Vtipný, svěží, odsýpá, kvalitní herecké osazenstvo. Bavil jsem se a vypadá to, že jsem našel další film, který uvidím ještě mnohokrát. ()

mandella

Herecké obsazení na jedna s hvězdičkou, hlavně ústřední herecké duo dcera (Ellen Page) vs. matka (Marcia Gray Harden). Ale i skvělá "vymaštěná" Drew Barrymore, drsná Juliette Lewis nebo Daniel Stern, který amerického tatíka vystřihl s přehledem. Jediné, co mě zpětně mrzí, je délka - při druhém shlédnutí mám pocit, že za to může dlouhá expozice. Třasořitka na bruslích mě zaujala stejně jako celý její tým a klasický film o dospívání měl díky botám na kolečkách šmrnc, jaký už dlouho ne. ()

Davemix

Odpočinkový film, který zaujme svou originalitou a dobrým hereckým obsazením. Čtyři hvězdy dávám za nápad a hlavně za nenásilný happyend, který jsem v amerických filmech dlouho neviděl. Skvělá Juliette Lewis - 70% ()

Chase

Chtěl jsem v neděli večer zapomenout, že jdu druhý den do práce a režisérská prvotina Drew Barrymore mi podala pomocnou brusli pohodovym filmem. Co musím vyzdvihnout je casting. Na prvoplánovou krasavici mezi rollergirls člověk až na výjimku nenarazí i když by se to nabízelo a díky tomu se celýmu filmu dalo věřit bez větší námahy. A mnohdy byla i tak radost se dívat. Za splněný očekávání jasný čtyři. ()

lomikarus

Nechápu místní dobré hodnocení, čekal jsem osvěžující komediálně/akční jízdu bez nutnosti přemýšlet. Dostalo se mi něčeho tak absolutně nezáživného, nezábavného a scénáristiky podrobeného lobotomii, že jsem horko těžko dokoukával. Absulutně jsem nechápal i některé postavy a herecké výkony (hlavně Daniel Stern). ()

Meleth

3*, ale opravdu velice dobré 3*. Sice to není nic ohromujícího, ale já se dobře bavila a kdykoliv si tenhle kousek dám znovu:) ()

jjjerry

Čekal jsem něco trochu jiného a lepšího. Brusle a zase brusle a to mě zas tak nebralo. Jinak fajn muzika a příběh. ()

HollyMolly

Celkem průměrná komedie. Zápletka není žádnou revolucí, ale její provedení je chvályhodné. Některé scény jsou ale trošku přepísknuté např. špagetový souboj si mohli odpustit. ()

david666

Ellen Page mám hodně rád takže možná při hodnocení nebudu až tak objektivní. Vyfič se mi ale líbí i když některé srdceryvné a romatnické scény bych vystřihl a více zapracoval na záběrech ze závodů. I tak se ale jedná o inteligentní komedii se skvěle vypadajícíma ženskýma (pokud tedy nejste na barbíny). Ellen Page má talent své postavě dodat reálnost a hravě dokáže unést na sobě celým film a většinu svých známějších a slavnějších kolegyň předčit. To dokázala už v Juno. ()

wray

vyborne! neviem nakolko je to zasluha Drew Barrymore (vraj jej rezijny debut) ale bolo to pekne vyvazene - zabava, romantika, akcia, cele za pomoci vela znamych tvari (a nevadi ze to nie su top-herci - boli naozaj velmi dobri) a fajn muziky. Hlavna hrdinka si zachovala stale daco z Juno, ale napriek tomu bola ina a - to je dobre. Bola by skoda keby ostala navzdy len Juno... Ked k tomu priratam prvky ako Texas, kolieskove korcule a samozrejme sexi herecky - Mile, hlucne, sexi, indie...jednoducho vyborne! (ano, aj kvoli tomuto filmu som si zase obul po 10r kolieskove korcule :) ()

cubiczech

V základu je to jen klasická romantika podle šablony. Nespokojený teenager, rodiče co mu nerozumí, usedlá nejlepší kamarádka, pěknej kluk, z kterýho se vyklube pěknej parchant... atd atd. V tom všem je na pozadí kupodivu trošku nevýrazné bruslařské klání. Jenže tak nějak skloubené to působí docela svěžím dojmem a dobře se na to dívá, bez toho, aby jste cítili zápach nějakého silnějšího kýče (i když je jich plno). Ellen Page prostě hrát umí a těším se, až ji za 10 let uvidím v dospělejších rolích a nejlépe v ne-holywoodských filmech. Výchova takových hereček není sranda a snad se časem nezkazí nějakou blbou teenagerskou komedií... kterou Vyfič, rozhodně není, i když ti si ji užijí taky. ()

oSiSko

Zaujímavý námet. Veľmi podivuhodný šport, ktorému som neprišiel na chuť, ale celkový dojem z filmu bol celkom pozitívny. Oddychový film na ktorý, ale za pár dní zabudnete.. ()

bonovox

Vcelku príjemné, ale na podobnú tému už vzniklo oveľa viac kvalitnejších snímkov. Najviac mi asi vadilo celkové to bláznovstvo, ktoré srší z hereckého prejavu samotnej režisérky, čo žiaľ výrazne preniesla aj do tohoto snímku z režisérskej stoličky. ()

winniefred

Nějak pořád přemýšlím, jestli jsem viděla stejný film jako ostatní. Mně osobně vůbec nevadí "naivní" komedie, ale tohle už bylo trochu moc. ()

SelfishMan

Ellen Page obula staré bárbínovské brusle (zajímavé že jí pořád byly) a během pár dní začala bruslit líp jako Sáblíková, Pluščenko a Ovečkin dohromady (super rychlou jízdu střídaly skoky a tvrdé hity) vzala si drsnou přezdívku a pustila se do jízdy s potetovanými maminami (Kristen Wiig byla super) a lehce zkrachovalými třicátnicemi. Když odhlídnu od té předvídatelné a tisíckrát ohrané základní kostry filmu, tak se jednalo o veskrze příjemnou (sice lehce nedotaženou) záležitost. Jako prvotinka Drew si ale zaslouží obdiv ( řekl bych ale, že to chtělo buď více vtipu, nebo více emocí a nebo ještě víc vytřískat z těch závodů) Atmosféra 80tých na mě ještě pořádně nedýchla a už byl vlastně pomalu konec...škoda (nevím jestli to je zklamání nebo ne, těžko říct co se vlastně dalo očekávat) 65% ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky