Clannad

Japonsko, (2007–2009), 18 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Scénář:

Fumihiko Šimo

Júiči Nakamura, Mai Nakahara, Ai Nonaka, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Nobuhiko Okamoto, Lesley Pedersen, Šinnosuke Tačibana, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(44)

Tomoya Otozaki je typický stredoškolský chlapec, ktorý nenávidí školu aj svoj život. O matku prišiel ešte keď bol malý chlapec a staral sa o neho len jeho otec, ktorý podľahol alkoholu. Aj kvôli tomu Tomoya nemohol uskutočniť svoje sny. Jeho život sa ale zmení, keď stretne ju... (TomX2)

Recenze uživatele Echelon1 k tomuto seriálu (2)

Clannad (2007)

K tomuto som sa dostal, keď som videl v zozname, kde bolo zaradené ako „Spolu s Angel Beats najsmutnejší seriál.“ Humoru postupne ubýva a i skrz to paradoxne prvá polovica nenechala oko suché, príbeh Fukko bol hodne smutný, potom sa to ale zmení viac menej na Slice of Life drámu. Ale nebojte, viaceré postavy tejto podarenej skupiny priateľov majú za sebou tiež svoje príbehy. I keď ma to tak ako AB emocionálne nerozbilo. Asi skôr After Story, takže ide sa na to. ()

After Story (2008) (S02)

Potlesk. Chcel som mať oveľa obsiahlejší komentár, ale po poslednom diely ma nenapadá nič iné, než definovať to jednoducho takto: Jedno z tých diel, ktoré vám pomôže byť lepším človekom. A to už niečo znamená. Veľmi ďakujem ľuďom v diskusii za obrázok, kde je časová a „medzi-dimenzionálna“ línia vysvetlená. ()