Slavný fotograf Paul Galesko miluje svou asistentku Lornu, avšak žije pod vlivem věčně sekýrující manželky Frances. Aby se vrátil ke svobodnému životu, připraví rafinovanou vraždu – manželku unese a zavraždí, přičemž nastrojí stopy tak, aby vedly k jeho novému asistentovi, čerstvě propuštěnému trestanci. Jednou z oněch stop je i fotografie unesené Frances, na které jsou vidět hodiny s časem pořízení snímku. Tento důkaz o Paulově nevině však obstojí jen do chvíle, kdy se poručík Columbo poučí o některých fotografických fintách... (Česká televize)

šerminator

Moc pekné a vtipné scény - Colombo v utulku pro bezdomovce (nejdeme vam nejake pekne ciste šaty) a s inspektorem autoškoly (bezpečnostni pasy? ony jsou povinne??? ). Vrahem je umelecky fotograf, proto se colombo zameri na fotografovani, coz mu moc nejde. Ovsem usvedceni v samotnem zaveru je opravdu strhujici, jedno z nejlepsich. ()

Yardie

Velmi dobrý díl. Nadmíru chytrý vrah, i když v úvodu ho možná i jde chápat... :-) Každopádně vyšetřování má opět šťávu a dohání Columbo dohání svého soka k šílenství. Nakonec trošku slabší závěr, resp. postavený na vodě a náhodě, ale zase je to trošku změna. Za zmínku stojí rozhodně scéna z azylového domu - to byla si jeden z nejlepších vtípků ze všech dílů Columba. To jsem se fakt neskutečně posmál. Každopádně jeden z těch lepších dílů. není úplně TOP, ale jeden z těch lepších. Howgh! ()

Nataniel73

Určite jeden z tých lepších dielov o poručíkovi Colombovi. Nechýbajú vtipné scénky (príchod poručíka do charitného domu kde si ho sestra pomýli s bezdomovcom, príchod poručíka so svojím autom na vrakovisko, kde mu oznámia, že dnes je zatvorené, otázka ohľadom fotky kokeršpaniela pre poručíkovho zamilovaného psa, či jazda s inštruktorom autoškoly na nespoľahlivom Peugeote). S vrahom sa dá tentokrát sympatizovať, no jeho navonok dobre premyslený plán má svoje trhliny. A poručík ako to býva u neho dobrým zvykom robí zo seba hlupáka aby vraha nachytal na tom, v čom sa dokonale vyzná. "Tak mě napadlo, že by ste tam zaskočil a udělal pár fotek z oslavy. Já nikam nezaskakuju poručíku."..."Takže vy pracujete v přestrojení. Ste moc dobrý detektiv." ()

vecnaAmbra

Za ten koniec musím znížiť hodnotenie. Nevieme prečo nemohol náš páchateľ riešiť zlé manželstvo trebárs rozvodom a radšej vymyslel takto komplikovanú vraždu, ale bez toho by pravda príbeh nevznikol. Každopádne aby po tom čo uskutočnil tak zložitý vražedný plán, by sa napokon neovládol a urobil takú banálnu chybu, tak to ma dosť sklamalo. Na druhej strane sama by som asi ťažko vymyslela primerane inteligentné odhalenie a Columbové podozrenia boli v priebehu vyšetrovania dosť pádne. A aj keď podľa mňa príbeh plynie občas trocha zdĺhavejšie ako by mal, Columbo je tu na vrchole sympatickosti a keď si ho príliš neopozeráte, tak táto časť ako oddychovka padne naozaj dobre. Toho chlapíka čo ho zabil mi bolo fakt ľúto akoby existoval naozaj, vydierač- nevydierač :-) A inštruktor autoškoly bol bohovský! :-) ()

DocBrown

Kdysi byvaly doby, kdy autori dokazaly vymyslet poradny scenar, kdyz divak musel u televize premyslet, aby nevypadl z deje. Zatim jsem moc dilu nevidel, takze nemuzu srovnat, ale po tomhle paradnim dile jiste dalsi shlednu. Skvele zahrany vrah (i kdyz tu vrazdu jeho semetriky bych jeste pochopil) doplati na svoji deformaci povolanim. Poruciku, vy pracujete v prestrojeni ! 85% ()

• V době natáčení byl Dick Van Dyke mluvčím kamer Kodak Instamatic (film o velikosti 110) v řadě televizních a tiskových reklam. (Epistemolog)