Spolumajitel velkého hřebčína Graham McVeigh má dlouhodobé problémy se svým bratrem Teddym, vlastníkem polovičního podílu jejich farmy. Teddy se totiž v hazardu zadlužil italskému gangsterovi Brunovi Romanovi. Graham tedy navštíví Brunův bar, způsobí tam rozruch s pomocí dvou přinesených myší a v nestřežené chvíli zavolá Teddymu z Romanovy kanceláře. Později v noci bratra na odlehlém místě zastřelí. Další den „v sebeobraně“ zabije i Bruna Romana. Poručík Columbo má podle jeho plánu uvěřit, že Romano volal Teddymu, pak že ho kvůli nesplacenému dluhu popravil a nakonec přišel vymáhat peníze na Grahamovi. Jenže Columbo opět najde pár nesrovnalostí… (Česká televize)

Blackberry

Tento diel je pravdepodobne najlepší zo všetkých, čo som mal možnosť vidieť. Konečne modernejšie poňatie, zapracovanie tretích osôb, slušná hudba, scenár, réžia a dej, ktorý ma na 89 minút nechal v napätí, čo sa nie vždy stávalo pri Columbovi. ()

Autogram

Columbo na gangsterský štýl, a teraz už pekne natvrdo aj s jeho únosom. Škoda toho spoileru v názve epizódy. Bez neho by ten napínavý záver mohol byť ešte napínavejší. Keď už sa poručík výnimočne ocitne v ohrození života, zachová sa správne „columbovsky“, teda žiadne veľké hrdinstvo. –––– Necháme popel popelem. –––– Skotsku se sodou. A málo sody. ()

wosho

Scénaristé se po dlpuhé době pokusili oživit Colomba zajímavým námětem a to se jim podařilo. Takhle Colombo vraha ještě nikdy nedostal:-) ()

DocBrown

Urcite jeden z nejlepsich dilu. Pote co se Columbo objevi na scene, tak nepokracuje pouze vysetrovani, ale dal se toho pomerne dost deje. Zaporak je ten s kulecnikovou kouli v hube z MASHe. Dokonce tu mame i naznak automobilove honicky. Jak Deux ex Machina tu epizodu obohati mafiansky boss (dabovany jako vzdy vybornym O.Brouskem). Ale nebylo to poprve, co musel Columbo pouzit nefer metody. Jen jsem nepochopil, jaktoze najednou Columbo neumi poradne italsky. ()

Yardie

Takových poctivých 70%, povedený Columbo. Dobrá zápletka, solidní vyšetřování a velice vydařený a nečekaný závěr. Columbo musel přichystat dokonalou kamufláž a past, aby se podařilo viníka potrestat. A taky musel využít pomoci, což se často nestává. Jeden z lepších dílů. Howgh! ()

majec4

Vrazda a vsetko okolo super pripravene, no vrah neratal, ze sa zamiesa aj miestna "rodina". Tato pomoc bola trochu nestandartna, Colombo ju musel prijat ci chcel, ci nehcel. Osobne mi to spojenie pripadu s mafiou nijak nevadilo. Od vysvetlenia mysiek mal porucik vraha v hrsti. Usvedcenie bolo super, az na konci cloveku dojde ako je ten zaver skvele pripraveny. Z mojho uhlu pohladu v tomto diely nebolo slabe miesto, takze dnes na plny pocet. ()

raelz

Když jsem se prohraboval jednotlivými epizodami Columba tady na ČSFD a přemýšlel jsem, kterou si tak pamatuji natolik, abych ji mohl ohodnotit, vzpomněl jsem si právě na tento díl. Perfektní spolupráce Columba s mafií a jeden z nejlepších, nejpřekvapivějších zakončeních. ()

Rudyamon

Padouch tohoto dílu si myslel, že to prostě dá. Stačí jen zabít nepohodlného bratra, jeho vraždu hodit na mafiánského bosse a toho pak odklidit taky. Co mu ale příroda dopřála na těle, zjevně ubrala na duchu. Dostat se do sporu s mafií totiž opravdu nebyl dobrý nápad. Rod Steiger v roli pomstychtivého mafiánského šéfa byl opravdu skvělý: „Když nepodepíšete, dám vás zabít. Nic osobního, jen obchod...“ O Columbovi jsme se dozvěděli, že se naučil kouřit už ve dvanácti, a za vše může jeho bratr. A taky to, že ač se dokáže spojit s mafií kvůli naplnění zákona, „hodnému padouchovi“ ruku nepodá. Závěrečná scéna, kdy vrah udělá cokoli, jen aby se dostal ze spárů mafie, je fakt super. 4 hvězdičky - 80%. ()

Grogan

Solidní záporák se slušným plánem, kde Columbo neměl nic moc průkazného a tak musel použít pomoc zvenčí. Přece jen mi tahle taktika sedla víc než ty jeho obvyklý "průkazný" stopy. ()

Likan7

Skvělý Rod Steiger a jeho italský mafián. S Columbem vytvořil celkem fajnovou a vtipnou dvojku, která samozřejmě dopadne vraha. Jinak kvituju návrat ke kořenům a klasické způsoby, kterými se seriál vyznačoval v začátcích. ()