Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na střední škole byli Matt a Ryan nejlepší přátelé. Vlastně víc než přátelé. Po maturitě se jejich cesty rozešly. O několik let později Matt dostává pozvánku na Ryanovu svatbu. A protože jeho city vůči první lásce nevymizely, rozhodne se vrátit do svého rodného městečka a zabránit Ryanovi, aby neudělal největší chybu svého života. Film v roce 2007 natočil režisér C. Jay Cox. Do hlavní ženské role překvapivě obsadil Tori Spelling (Beverly Hills 90210). (jack.hnut)

(více)

Recenze (25)

Brygmi 

všechny recenze uživatele

Co mně na dvou celovečerních filmech C. Jay Coxe přijde zajímavé, je to, jak aplikují heterosexuální stereotypy do gay prostředí. V Latter Days šlo o převedení známého klišé "vsadím se, že se s ní (ním) vyspím" mezi homosexuály, u Kiss the Bride jde o "svatbu mého nejlepšího přítele" (a inspirace je to přiznaná, o samotném filmu se tu několikrát mluví). Hlavní postavou je sympaťák Matt, který se rozhodne překazit svatbu své lásky z mladí "rád-se-ukazuji-do-půl-těla-nahý" Ryana. Pro oba pak platí to, že (stejně jako postavy z Latter Days) neřeší svou sexuální orientaci, jsou smířeni s tím, jací jsou (hetero či homo). Hlavní dvojici doplňuje Tori Spelling, se kterou jsem měla trochu problém. Herecký výkon je adekvátní, v rámci mezí je dokonce roztomilá, ale prostě... špatně se na ni dívá. Je těžké věřit, že je její Alex tak úžasná, když je každým coulem umělá. Ale to je prostě jen můj pohled a věřím, že ji někdo může považovat za okouzlující. Alespoň jsem si tedy užívala vynikajícího Steva Sandvosse a zamračenou Amber Benson. A sympatické postavy nebyly rozhodně to jediné dobré na filmu. Odlehčená atmosféra, několik povedených vtipů, narušování žánrových konvencí... Bylo to prostě fajn. Vyvažovalo to jistou plochost, která se linula filmem, a kterou jsem od Coxe nečekala. Něco zůstalo stejně... a něco se prostě (bohužel) změnilo. A mimochodem... člověk, který je zodpovědný za hudební doprovod, by si měl rychle najít jinou práci. Tohle je zlo! ()

ajuska 

všechny recenze uživatele

Ústřední nápad na mírnou obměnu žánru rozhodně není zlý, ale bohužel nakonec tak zoufale nefunguje, že to u mě Kiss the Bride zdaleka nedotáhne ani na obvyklý průměr. Příběh působí podivně, logika chování postav je často přinejmenším sporná a především to bohužel v příliš mnoha okamžicích nudí. U devadesátiminutové komedie by se člověk neměl každou chvíli koukat na hodinky.. ()

Reklama

tomeš 

všechny recenze uživatele

Ideální po kapce alkoholu a pro fanoušky Tori Spelling. Jste-li vychován jako Mormon, tak psát a režírovat snímky jako Latter Days (2003, scénář i režie) nebo právě Kiss the Bride (2007, režie) je jistě větší odvaz než Coxovo asi nejznámější dílko, pseudorodinné drama Home Sweet Alabama (2002, r. Andy Tennant). A tak na vás z Kiss the Bride kromě dokonale umělohmotné Tori Spelling (do které jsem se zamiloval už během filmu, v němž vystupuje jako vagón metra - Trick, 1999) kouká díky Coxově přístupu ještě sympatický odstup a nadhled, bez nichž by celý příběh - v gay/bi podání sice originální, ale jinak stokrát provařený - působil jako tuctová skoro komedie, co příliš tlačí na pilu. Ale tou Kiss the Bride není, a to je osvěžující. Kdo chce řachandu s gayi v hlavní roli, ať si raději dá třeba časem prověřenou Mambo Italiano (2003). Nicméně: na začátku filmu jsem chtěl Kiss the Bride dát tak dvě hvězdy (štvali mě vysvalení herci, co nehrajou), pak jednu (hrůzostrašná hudba), pak čtyři (ano, Tori, nemůžu za to), ale nakonec jsou to tři. Herci se rozehráli, na hudbu si člověk zvykne, dobře se při tom večeří a má to čekaný/nečekaný happy end. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

V rámci komedií s LGBT tematikou je film Polibte nevěstu dosti podprůměrným, klišé zavánějícím a příběhově velice banálním zástupcem, ve kterém si Tori Spelling zopakovala podobnou roli jako ve snímku Trick z roku 1999 (který byl o dost lepší). Bylo zde pár vtipných momentů, ale zbytek byla stará známá a dosti ohraná pohádka. Zkrátka film, který vyniká tím, jak je jednoduchý a trpí přítomností nevýrazných herců a tuctového příběhu. ()

Adiemus 

všechny recenze uživatele

Samotný příběh mi připadá zajímavější než jeho předloha. Každopádně se v něm vyskytuje větší množství sympatických postav než ve Svatbě mého nejlepšího přítele, ale zase chybí herec formátu Ruperta Everetta. (I když na Philippa Karnera se taky dobře kouká.) Na druhou stranu role Tori Spellingové je daleko lepší než role Cameron Diaz, i když bych obě "herečky" nahradila úplně jinými. Při opakovaném zhlédnutí filmu jsem se během první poloviny přikláněla ke čtyřem hvězdičkám, ale školometské řeči poslední třetiny filmu mě donutily jít s hodnocením zas dolů. Tímhle nešvarem trpí bohužel většina amerických filmů, když se snaží zpracovat malinko netradiční téma. Spíš televizní film než příběh pro kina. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama