Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

ScarPoul

Nemôžem jej to dovoliť" hovorí Cillian Murphy pár krát počas filmu. A my samozrejme čakáme na to, čo jej nemože vlastne dovoliť. V mysli máme nejakú tú predstavu aj tušenie, ale predsa len je nedostačujúca, alebo nejednoznačná. Peacock je takým filmom. Je to film, ktorý nemá nejako zavedený príbeh a postavy - hlavne tie vedľajšie nedostávajú veľa priestoru aby mohli výrazne zasiahnúť do príbehu, ktorý sledujeme. Dokonca aj tých pár skvelých minút z ellen page nemá takú váhu ako som si predstavoval. Film je o hľadaní identity a vysporiadaní sa z duchmi minulosti. V tomto smere doslova vytŕča Murphyho dvojrola - John a Emma. Tam kde je John utiahnutý, z typickými tikmy, tam je Emma sofistikovaná a dobrosrdečná, ale predsa len je medzi nimi jedno veľké tajomstvo, ktoré nikdy nebude zodpovedané, len naznačené v nejakých tých útržkoch. Peacock, je film ktorý mi stačilo vidieť raz. Viac krát to nebude potrebné, pretože aj keď film buduje atmosféru aj napätie, nedokáže diváka vtiahnúť na toľko do príbehu, ktorý je vlastne veľmi všedný, takže sa o to divák nejako ani nepokúša. Nakoniec tu zostane len skvelá kreácia hlavného hrdinu a záber z hojdačky a ten posledný, finálny záber. Priemer z nadpriemernými hercami a podpriemerných príbehom. ()

PROROK14

Čakal som viac. Nie som veľmi sklamaný, ale toto bolo trocha bez pointy. Nenudil som sa, zopár dobrých scén sa našlo, páčila sa mi hudba, ale malo to slabý záver. ()

Tommassi3

"My ženy musíme držet při sobě.." Viď, Normane ?! ;) Opravdu velmi dobrý, hutně atmosférický a znepokojivě bizarní, debut Michaela Landera citlivě a lehce si pohrávající s normanbatesovským motivem, byť ten tedy stojí a padá s tradičně skvostným démonickým Irem, Cillianem Murphym.. ()

Martinibaby

Jedna pro Ellen a dvě pro Cilliana za výkon. Zbytek se bohužel táhl jak nudle z nosu, jen abychom se dostali ke konci, který za to nestál. ()

Avalon820

Hlavní problém tohoto filmu rozhodně není jeho kvalita, jako spíše přehnaná očekávání. Ne, že by byla neoprávněná (plejáda populárních herců, velmi zajímavý námět...), ale z každého mraku zkrátka pršet nemůže. Dokážete-li to přijmout a brát Městečko Peacock "jen" jako další obyčejný film, nejde vůbec o nic špatného - dusivá atmosféra maloměsta, Cillian Murphy s rozdvojenou osobností, kostlivci ve skříni, již zmíněný dobrý námět a dobré herecké výkony. Jak říkám, žádná katastrofa, to rozhodně ne. Na druhou stranu je to (i přes poměrně krátkou minutáž) chvílemi nuda a po čase i dost těžká nuda. Konfrontace navíc postrádají nějaký náboj, o který si dané téma přímo říká. Výsledkem je tedy příliš dlouhé čekání na... nic. A na takové filmy se snadno zapomíná. ()

Terva

Oo vlakové nehodě v jednom zapadlém americkém městečku vyjde najevo nepříjemná pravda o místním bankovním úředníčkovi, který se vydává za svou ženu...tušíte ten velký potenciál? A pěkný obal na DVD? Ale pod touto rouškou je ukrytý jen průměrný a špatně zpracovaný příběh. ()

moviesfan

Pořádně nevím, co si mám o filmu myslet. Zajímavý námět má, kvalitní herce taky - především výbornou Sarandon, ale celek mě nechal naprosto chladným až skoro bez jakýchkoli pocitů. ()

JohnCZ

Rozdvojení osobnosti je zajímavé téma, ale v tomto filmu mi to přišlo jako strašná nuda. Herecké výkony jsou slušné, Ellen Page roztomilá, ale scénář je strašně děravý a vlastně i nudný. ()

Hoyt

I přes kvalitní námět a hereckou kvalitu mi to přišlo dost nedotažené a hodně nelogické. Velice vláčné vyprávění příběhu napětí nepřidá a proto vzniká hodně hluchých míst. Dramatické scény skoro žádné a Cillian Murphy jako žena je celkem pěkná :-) ()

Krissty

Cillianův herecký výkon bych si dovolila označit jako oscarový! Myslím, že by zasloužil alespoň nominaci, protože byl perfektní a ostatní herci a herečky (i když šlo také o skvělou Susan Sarandon) mu pouze sekundovali. Svoji psycho-dvojroli zvládl na jedničku s hvězdičkou. Atmosféra filmu je celkově velmi povedená a ani na chvíli mi nepřipadalo, že by filmu docházel dech. Naopak. Začátek byl sice perfektní a nejlepší na celém snímku, ale konec byl velmi šokující a prvním scénám se bez problémů rovnal. ()

SaNcHeZ_cz

Vizuálně poměrně herecky vyvedená psychologická procházka schyzofrenickou myslí postavy výborného Cilliana Murphyho, kde i přes občasné zádrhely ve scénáři vyniká jeho výkon v ústřední dvojroli. I přes svoje chyby je Peacock povedeným psychologickým dramatem napínavým až do konce. ()

MartinezZ

Ne, ne a ne. Na tohle přistoupit prostě nehodlám. Scénárista se TAK snažil vytvořit něco psychologického a mrazivého, že zapomněl na to, že lidé, tedy všechny ostatní postavy, nejsou úplná slepá hovada. Hlavní postava je skutečně případ pro psychouše a snad i ústavní "léčbu", ale že jsou všichni ostatní ve městečku tak blbý, že nevidí abnormální chování postavy ani naprosto do očí bijící vzhled "ženy", to prostě neberu. U Supermana je to pochopitelné, tak jsou všichni pitomí, protože je to komiks, tady jsou všichni pitomí, protože scénárista. Přepsat, přetočit. ()

Popluh

Nezávislý a pomalu vedený psychologický thriller s výborným obsazením a excelujícím Cillianem Murphym, kterému tahle komorněji laděná "poloha" sedla více než bohémská role ve Snídani na Plutu. Debutující Lander si rozhodně ostudu neudělal, atmosféra snímku je příjemná a stupňující se a nechybí ani prvky paranoie, bez kterých by prostě tenhle film se svým námětem fungovat nemohl. Na druhou stranu, nějaké výraznější vypointování by rozhodně na škodu nebylo. Celý ten námět je totiž nesmírně zajímavý a přestože v tomhle podání není špatný, nelze se ubránit pocitu, že se z toho dalo vytěžit víc. Mnohem víc. 75 % ()

pevico

To jsem se nechal ale hloupě nalákat na psychologický thriller..kéž by člověk dopředu věděl, do čeho jde..zpočátku se film rozjíždí celkem zdařile, ale postupem času vás utluče nudou. ()

blackrain

Ta nehoda vlaku totálně rozvrátila Johnovi každodenní rituály a to bylo špatně. O horor a thriller rozhodně nejde, protože se tu nic takovými prvky, které bych hledala v obou zmíněných žánrech, nevyznačuje. Spíše je to psychologická studie. ()

Remedy

Upřímně jsem byl "namlsán" trailerem i hereckým obsazením, takže očekávání byla nemalá. Je fakt, že Peacock má místy dost slušnou ( i když dost nepříjemnou) atmosféru - zejména při zobrazení psychiky hlavního hrdiny/"hrdinky". Herecky opravdu velmi sympatické, námět poměrně originální, scénář na slušné úrovni, režie dobrá, ale prostě jsem nedostal, co jsem očekával, navíc potenciál, který Peacock má (měl) zůstal mnohonásobně nevyužit.... Trochu více tajemna, které by filmu dodalo příchuť mysteriózního thrilleru, by dle mého fungovalo mnohem lépe... Takhle to je "jen" slušné komorní psychologické drama. 70% ()

runner85

dlho dlho som sa snažil aby som tento film dopozeral dokonca a kedže to má "len" 90 minút to nemal byť problém ... ale bol i keď herecké obsadenie nie je vôbec zlé ale schizofrenický Cillian Murphy a slobodná mamička Ellen Page mi vôbec nesadli / a to ich mám ako hercov rád / a dráma a ani thriller to nie je ... je to akurát psychologické ... tomuto filmu by veľmi pomohlo keby mal takých 10 minút ()

hunty

Výborný psycho thriller, jehož dvě hlavní postavy, John a Emma, jsou vlastně jedna. Fakt vymazlenost plná dobrých herců a zajímavým nápadem, u které napjatě čekáte, jak se vyvrbí. Ten konec bych nejradši zanechal bez úplně posledního rozuzlení. ()

M.i.k.e

velmi,ale opravdu velmi pozvolna plynoucí drama s naprosto vynikajícím Cillianem Murphym.Obrovská škoda,že i přes výborný námět dostane film alespoň nějaké obrátky až v poslední třetině (byť to ve finále stojí za to).Ne snad,že by první dvě třetiny byly úplně zbytečné,ale upřímně,už dlouho sem neviděl film s takhle místy až uspávajícím tempem.Každopádně horor či snad mysteriozní thriller opravdu nečekejte...60% ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)