Krimi z prostředí Triád nás zavede mezi obchody s drogami, násilí a vraždy. Vše jde hladce až do chvíle, kdy je jeden z obchodů přerušen policií a jeden člen gangu je zatčen. Zatčeného a zkorumpovaného kolegu je zapotřebí zabít, proto se Lok Tin Hung a část gangu vydávají na policejní stanici vykonat popravu. Později se však ukáže, že zkorumpovaných členů je mnohem víc. Proti Lungovu gangu stojí jeden z nejvyšších členů, a to madam Soso společně se svým komplicem Fatem. Triády se začínají nelítostně vraždit mezi sebou a jejich řady se stále zužují. (TomikZlesa)

Mol

Jako největší plus tohohle filmu, hodnotím jednoznačně hudební doprovod. Ten byl fantastickej. Příběh a intriky byly taky dobře zmáknutý, jen souboje s digi krví a občas přehnanejma skokama, sráží hodnocení filmu. Musím se přiznat, že jsem se občas ztrácel v tom, kdo je kdo. ()

VanTom

"Bratrská" loajalita respektované rodiny čínské triády si prošla v této přelidněné gangsterce těžkou zkouškou (i bez nějakého výrazného zásahu upozadněné policie). Samoúčelné "superhrdinské" krvavé CGI cákance bych s klidem toleroval, mnohem hůře jsem však pobral vznosně ctnostné, přestože absolutně neopodstatněné rozuzlení, nemluvě o epilogové kompletní čistce (kdo za ní jako stál???). Hongkongsky ledabylé zápletkové oslí můstky se před ní už párkrát předvedly, nicméně tady ten mi smysl dával pramalý (podobně jako český distribuční název). Napoprvé jsem tu měl za **. ()

Puol

Obstojný pokus o gangsterku z prostredia triád s riadne krvavou akciu a veľkým množstvom postáv (takmer všetky sú ale záporné). Poriadného súboja sa sa dočkáme až na konci filmu, keď to rozbalí Sammo Hung proti Jackymu Wu, slušný fight. Videl som dlhšiu nezistrihanú=brutálne krvavú verziu. Tak 7/10. ()

MickeyStuma

Sammo Hung se vrátil k roli mafiánského bosse, jehož děj měl údajně být pokračováním či dokonce prequelem snímku ´Zóna smrti´. Ale protože tomu určitý vývoj a jeho vztahů právě postavy Samma dává patřičnou jinakost, udělal se z toho nakonec zcela jiný film. Příběh plný kšeftů, občasných bojů, korupce u policie, atd. je zcela typický pro gangsterku. Sammo je na svůj věk a postavu stále hbitý, což dokazuje při závěrečném souboji. Steven Seagal by si z něho měl vzít příklad. Dějově se to řadí spíše mezi thrillerové drama a byť se v některých pasážích snad nechtěně objeví nudnější místo, dá se považovat scénář za dobře napsaný. Volný přirozený vývoj všemu dává patřičný čas, což hlavně nabírá na síle celkové atmosféry. CGI krev během bitek už nijak nepřekvapí. Sice to ztrácí onu přirozenost, ale na druhou stranu to dostává alespoň komiksový háv. Vyloženě pecka to samozřejmě není, ale jako o špatném filmu se to říci také nedá. ()

gauron666

Vcelku průměrná gangsterka, kterou ani plejáda známých tváří nedokázala pozvednou na vyšší level. Děj byl takový nemastný a neslaný, ale s tím se ted Hongkong( 香港) vcelku dost potýká a nové příběhy už zdaleka nedosahují kvalit dřívějších snímků. A já si nemůžu pomoct, ale ty počítačové efekty jako třeba ta umělá krev, která tady cákala na všechny strany prostě těmhle filmům nesvědčí. A jěště bych si dovolil takovou malou poznámku k české distribuci, je sice fajn, že si člověk může tyto filmy konečně zakoupit i v ČR, ale když pak dáte placku do DvD přehrávače a v menu na vás vyjukne obří hlava Donnieho Yena z filmu Kill Zone a na druhé tapetě pro změnu Jacky Wu z Legendary Assassin, tak si řeknete "sakra tady je asi něco špatně" a je to o to víc smutné, že v cizině vycházejí tyto filmy v nadherných edicích jak na dvd tak i BluRay, ale český fanoušek, který třeba tak dobře nevládne anglickým jazykem, se musí spokojit s těmito hybridy ano vlastně o nic nejde, ale představte si, že koupím film Pán Prstenů a v menu na mě vykoukne Harry Potter, tak to bylo takové menší zamyšlení na téma "DvD Menu v Čr", píši to také proto, že se to nestalo poprvé. Jinak Fatal Move patří prostě do průměru Hongkongské produkce a nějaké větší ambice asi těžko může mít. ()

Tamten

Pěkná moderní gangsterka z prostředí triád, která je po dějové stránce poměrně zajímavá a většinu času i přehledná. Akční scény jsou tu rozmanité, od klasických přestřelek, přes hromadné bitky až po souboj jednotlivců (ten je tu bohužel jen jeden). Jacky Wu opět ukazuje, jak se umí ohánět (tentokrát mečem) a západní herci by si z něj měli brát příklad, jak se točí souboje (nějaké umělé zrychlování zde skutečně není potřeba, spíše zpomalování, aby divák stíhal sledovat). Nutno poznamenat, že film je míty dost krvavý a o nějaké ty useknuté končetiny a podříznuté krky tu není nouze. ()

vieriX

Nemilosrdný svět čínských triád, kde se zrada nebo podvod trestá smrtí většinou jde o dost drsnou popravu, aby bylo vidět, že s triádami si člověk nemůže zahrávat. Ale existuje tu určitý typ respektu mezi hlavními bossy triád. Kung-fu soubojů tu moc není spíš se to řeší klasickou formou jako je zbraň a meč. Jako velkého bratra triády tu vidíme Sammo Hunga, který se vůbec do ničeho nezapojuje jen dává rozkazy, což je částečně škoda, ale v závěru filmu ho tu vidíme v souboji Wu Jingem a jejích souboj patří mezi to nejlepší co může Asie nabídnout. Ve filmu se představuje asijská smetánka ať už ve větších či menších rolích tudíž pokud vás trochu asijská tvorba zajímá tak určitě známe tváře najdete to vám garantuji. ()

pekas

Nad dějem filmu jsem trochu v rozpacích. Kdo byl za tím, že nakonec všechni dopadli, tak jak dopadli? Policie, konkurence? Kromě scénáristického zmatku a možná až moc přehnané krvavosti ale jinak nemám filmu co vytknout, jak obsazením, tak stylem hodně připomíná Zónu smrti. Takže čtyři hvězdy 70%. ()

milanhanic

Film byl velmi zvláštní. Akční scény byly suprové, to bez debat. Nicméně mě zklamala ta velká chaotičnost mezi scénami. Děj mi unikal. Chtělo to více promyslet a nebo zkrátit. Jinak film se líbil. Akční filmy jsou od akčních scén, ale trošku bych uvítal více toho, že bych se v tom vyznal. ()

Vykuk

Opět snímek s klišoidním, leč dobrým potenciálem, který však opět nebyl využit. Film je otřesně dlouhý, táhlý, místy nudný, pár dobrých scén, nic moc smysludávající příběh, zde se ideálně hodí označení "zbytečný film". K solidním fajtr scénám jen ta porcovačka s Jackym Wu na začátku a poslední fajtík stojí za zmínku, ale to nestačí. Tedy neurazilo, ale ani moc nepobavilo, o nadšení se nedá ani mluvit. ()

JaguarN

Bohužel jsem viděl jen sestříhanou verzi pro Evropu, takže nemůžu jít s hodnocením výš než na 60 %, protože ta "děravost" v ději se zkrátka nedala přehlédnout. Škoda, jinak dobrá gangsterka a věřím, že plná verze si zaslouží klidně i 4 hvězdičky. ()

frahor

Mafiánské téma v podání ochotníků z asijské tržnice. Nejdřív jsem se ztratil v postavách (buď se jmenují Ju, nebo jsou si hrozně podobní) a nakonec jsem nepobral ani ten konec. ()

leonskennedy

Škoda že kromě konce filmu toho Sammo Hung moc nepředvede a je tu spíš za takového hodného tátu.Jinak se mi líbili akční scénky hlavně ty co předváděl čínský modrovlásek se samurajským mečem,sekání prstů a rukou nemělo chybu. ()