Joy Division

• Slovensko Joy Division (festivalový název)
všechny plakáty

Definitivní biografie legendární postpunkové kapely, představující řadu nikdy předtím neviděných koncertních záběrů a s bezprecedentní účastí tří pozůstalých členů kapely. Po uznávaném životopisném snímku Control o k záhubě odsouzenému zpěváku skupiny Joy Division Ianu Curtisovi, následuje pronikavý dokumentární film režiséra Granta Gee. Rozšiřuje úhel pohledu na celou kapelu a na město, které ji zplodilo – postindustriální anglickou metropoli zvanou Manchester. Snímek obsahuje řadu nikdy neviděných koncertních záběrů, nově objevené zvukové nahrávky a bezprecedentní účast tří zbývajících členů kapely, jimiž jsou Bernard Sumner, Peter Hook a Stephen Morris, kteří později založili skupinu New Order. Definitivní příběh legendárních Joy Division zachycuje vzrušující vzestup kapely, tragédii jejího konce, i její trvalý hudební a kulturní odkaz. (oficiální text distributora)

corn3y

Neuvěřitelný dokument! Nabízí pohled přímo z první ruky, strhující originální záběry z živých vystoupení, úžasný zvuk(za ten ale můžou především Joy Division) a plno zážitků. Manchester je hnusný a zárověň krásný a to i díky této kapele. Ian bude asi navždy nevyčerpatelným tématem. Jejich hudba je tak strhující a ubíjející zároveň. ()

pavlinap

"Moderní město je takové, které slibuje dobrodružství, moc, blaho, prosperitu, proměnu světa i nás samotných. Zároveň ale také hrozí, že zničí všechno, co máme, známe a čím jsme." M. B. Naprosto fascinující dokument pro všechny, co sjíždí elpíčka této kapely. Obraz Manchestru je stejně uhrančivý a hudba JD k němu prostě patří. ()

pablohoney

Dokument-pomník o jedný z nejdůležitějších kapel v dějinách populární hudby a městě, který ji zrodilo. A vynikající. Skvěle vyváženej poměr intimity a kontextu, piety a ironie (vzpomíny Sumnera, Hooka, Morrise a Wilsona na Curtisovu smrt). Kdo se chce seznámit s fenoménem Joy Division, nemá lepší možnost. Krom poslechu hudby samotný samozřejmě. ()

feefoo

Vizuálne nesmierne pôsobivý dokument dopĺňa trilógiu k 24 Hour Party People a Control, no neidealizuje ani Iana Curtisa ani Tonyho Wilsona. Zobrazuje veci (dúfam) tak, ako sa stali, s tým, že o nich hovoria tí najpovolanejší - pozostatok celých Joy Division (a zo zvukového záznamu i Ian Curtis), Tony Wilson, Annik Honoré... Výborné! ()

Andre.w

Přestože jsem film/dokument viděl nedávno, už si z něj moc nepamatuji. To hovoří za vše. Corbijn se snažil zachytit kořeny a prostředí ze kterých vyrůstala jejich hudba, nebo-li důvod proč byla tak temná. Osobně mám radši hudbu New Order. ()

Petra46

Troufám si říct, že tohle byl jeden z nejlepších hudebních dokumentů, které jsem měla doposud možnost vidět. Povídání zbylých tří členů skupiny a ostatních lidí, kteří se vyskytovali okolo, působilo velmi osobním dojmem a záběry z různých vystoupení nebo nahrávky rozhovorů jsou pro fanoušky Joy Division naprosto neocenitelné. Těžko říct, co by bylo, kdyby Ian Curtis nespáchal sebevraždu, vím jen, že to byla obrovská škoda, protože genialita jeho textů mě stále nepřestává udivovat a ze způsobu, jakým prožíval živá vystoupení, mi běhá mráz po zádech. ()

nakedsoul

Jeden z nejlepších dokumentů o hudební skupině jaký jsem viděl. Vizuálně zajímavý, neidealizující jak jsme u dokumentů tohoto typu zvyklý. A i jsem se pobavil. Třeba tu historku Stephena Morrise o Martinu Hannettovi (to musel bejt psychedelik !), když nebyl spokojen se záznamem při nahrávání "Unknown Pleasure"... Tak říkal něco ve smyslu: "Dáme to znova a zahraj to víc žlutě" nebo "..dej tam víc cocktail party". Sumner dodává: " Mně říkal ' zpomal ale rychlejc ' ...:) No a takhle vznikaj desky z těch nejzásadnějších! Prostě skvělý dokument o jedné z mála opravdových kapel! A Ian Curtis svojí sebevraždou stvořil legendu... ()