Sedm světel

(TV film)

Ve 20. století zachvátily Evropu dva totalitní režimy, nacismus a komunismus. Nikoli náhodou, mnozí, kteří byli perzekvováni nacistickým režimem, skončili i v komunistických koncentračních táborech nebo na popravišti jako Milada Horáková. Existují ale židovské ženy, které nejenom že přežily holocaust, ale aktivně se podílely na odboji proti nacistickému režimu za II. světové války. Jejich autentické svědectví je poslední možností vyslovit zločinnost totalitního nacistického režimu prostřednictvím konkrétních osudů. A zároveň připomenout, že Židé nebyli jen bezmocnou obětí Hitlerovy doktríny, ale i aktivními odbojáři, kteří se podíleli na boji proti zločinu. (oficiální text distributora)

raikonen16

Dokumentova špička, Olga Sommerová ukazuje, proč je nejlepší režisérka v tomto oboru. Neuvěřitelné osudy, historické záběry a dobrý hudební doprovod. ()

Kňour

Dokument je působivý, babči přeživší koncentrák působí hrozně fajn dojmem a až na místy nevhodně zvolený hudební doprovod je to velmi, velmi dobrý dokument. ()

m&rticka

Šokující dokument, který nám ukazuje jen tisícinu toho, co hrozného se tehdy dělo... ale dostalo mě, že paní, které je 85 let vypadá sotva na 50. A to i po tom, co všechno zažila... ()