Hrdinou tohoto netradičního kriminálního filmu je sedmatřicetiletý Tibor, který pracuje jako patolog. Vede osamělý způsob života, má problémy s komunikací. V téže nemocnici o několik pater výše leží jeho matka umírající na rakovinu. Tibor se dozví o možnosti léčby matčiny nemoci ve Švédsku, což ovšem pro něj představuje finanční náklady, které by sotva zaplatil. V tu chvíli vstupuje do jeho života tajemný jednooký muž, zvaný Kyklop, jenž mu za zabití jistého člověka nabízí potřebný obnos. Tibor na jeho nabídku přistoupí, aniž by věděl, koho vlastně sprovází ze světa. Dopis, který po vraždě obdrží, mu však odhalí souvislosti, které netušil. Režisér a scenárista Attila Gigor nenatočil svůj první hraný film jako podívanou pro silné žaludky. V jeho hrdinovi je i něco dojemně bezbranného, o čemž vypovídají výrazně stylizované scény jeho představ. (MFF Karlovy Vary)

amirgal

Člověk si říká: V detektivním žánru už snad ani není co vymyslet. Zápletky se pořád opakují. Překvapte mne taky jednou, sakra! No a pak koukáte na Vyšetřovatele a ještě v polovině filmu si říkáte, kde je k čertu ten vyšetřovatel?! Formálně, mám na mysli z hlediska techniky vyprávění, je film velmi zajímavou hříčkou. Marně se snažím podchytit, co mi připomíná a k čemu dokazuje. Spíše než "trhiller", "drama" nebo "krimi" by se slušelo uvést, že se jedná o černou komedii. (a Tibor, jen tak pro pořádek, není patolog, ale asistent patologa) ()

MartinezZ

1) Ještě, že nemám záclony ale žaluzie. 2) Do fitka nepáchnu. 3) Nebudu vraždit lidi. Přinejmenším dokud si o nich něco nezjistím. ~~~ Výborná "malá" maďarská! detektivka v čele s perfektně zahraným cynickým pomocníkem patologa, okořeněná humorem a neokoukanými nápady. Výborné. Až jsem se místy přistihl, jak se připitoměle usmívám. Maďaři překvapili! ()

Duotone28

Fuha, tak toto som rozhodne nečakal, maďarov nemám napozeraných vôbec, a o to väčšie prekvapenie, keď sa mi dostane do rúk takáto kvalitná vec práve od nich:). Netradičné, záhadné, hitchcockovské a vo výsledku vynikajúce! Nazdar ()

easaque

-4* určitě originální maďarská detektivka, oživená černým a absurdním humorem a nápaditou vizualizací. Děj je tajuplný a dost zašmodrchaný, tak není nouze o překvapení. Rozhodně zajímavé a artoví fanoušci by si mohli užít, stejně jako já. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Lyncha

Ještě nikdy jsem žádnému vrahovi tak nepřála, aby nebyl odhalen. Příjemně mě překvapila výtvarná stránka filmu - Tiborovy představy. Humor je opravdu černý, až morbidní, ale nezachází nikdy za hranice vkusu. ()

Martin741

Madarskym filmom sa dost vyhybam, hoci Kontroll z roku 2003 bola chutovka neskutocna. Tuna je hrdinom 37 rocny patolog, ktory nema peniaze- a cely film sa o tom toci. Ma kludne tempo, vyborne dialogy, kulisy - nerad to pisem, ale Madari natocili pravu nefalsovanu filmarsku jazdu, prosim viac takychto filmov : 89 % ()

Gavin87

Naprosto vynikající film. Spojit napínavý kriminální (smysluplný) děj s důvtipem, bizarnostní a nadsázkou, to se nepovede každý den. Dávám všech 5 hvězd. Herecký výkon hlavního hrdiny byl skvělý! Více takových filmů... ()

markuc

Film mne velmi prijemne prekvapil - svoji originalitou a "evropskou kinematografii". Takovehle filmy mam opravdu rad, propracovany scenar vypraveny velmi pozvolna - a k tomu doplnen prijemnou a nevtiravou hudbou. ()

VittaBella

Nebýt filmového festivalu v Uherském Hradišti, tak bych na toto mistrovské dílo nikdy nenarazila...hrozná představa! Maďaři mi zkrátka v posledních letech ukázali, že umí točit neuvěřitelně originální filmy a je velká škoda, že se k nám nedostanou snad ani na DVD. Opravdu o hodně přicházíme! Vyšetřovatel je založen na divné atmosféře a na černém humoru. A ústřední hrdina - patolog nemá chybu! Strhující film zakočila velmi vtipná scéna. Ráda bych poznala scénáristu :-D podle mne to bude velmi zajímavý člověk... ()

hanagi

Krimi zápletka je pouhou záminkou pro přehlídku svérázných postav a bizarních scén. Drsný černý humor, spojení reality s představami, skvěle zahrané a do poslední chvíle ne zcela čitelné. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

ghatos

Před sledováním snímku jsem byl ve velkém očekávání. Celkový dojem je lehký nadprůměr. Některé věci jsou výborné. Třeba herecký výkon hlavního představitele nebo figurka kriminalisty. Dějová zápletka není až tak originální. Naopak bych řekl, že to je klasicka profláknutá variace, kdo vraždí v rodině. Sarkasmus je výtečně zobrazen třeba v kině. Ty snímky, která tam promítali bych chtěl vidět :) . ()

Kacounek

Absurdní až syrová detektivní zápletka v čele s jedním studeným bručounem a patologem Tiborem, který se vám chtě nechtě nakonec bude zdát sympatický. ()

BuryGol

Kromě čabajky, guláše a tokaje uměj Maďaři i kvaliní filmy. Čekal jsem nějakou prasárnu s pitváním a nakonec se z toho vyklubalo příjemný krimidrama. Zsolt Anger jako úplně klidnej chlapík z pitevny bez smyslu pro humor se dostal do dost blbý situace a musí najít cestu ven. Artový části filmu byly super vymyšlený a celkově to působilo fajn dojmem. A navíc-ta maďarština je fakt úžasná řeč. Režisér Galambos má našlápnuto na tvůrce světovýho formátu. Jen aby mu to vydrželo. ()

joora1

Tak toto je opravdová maďarská filmová lahůdka.Celý film stojí na hlavním hrdinovi, který je svým suchým humorem nenapodobitelný.Příběh není vůbec na vedlejší koleji, právě naopak, je zamotaný až do konce a děj se vtipnými dialogy a suchými hláškami jen hemží.Měl jsem možnost film shlédnout na MFF KV2008 a patřil k tomu nejlepšímu co se dalo vidět. ()

pijavica

7,5/10 Filmová hra(čka) na detektívny žáner (min. päť odkazov na slávnych vyšetrovateľov by ste mali spoznať), s občasnými komentármi na súčasné médiá a medializáciu. Mám však zvláštny pocit, akoby sa jeden vedľajší motív (ten s matkou) v druhej polke filmu kamsi vyparil... Ktorý "detektív" túto záhadu vyrieši? ()

Abiosis

*ÁTLAGOS FILM* Maďarskú kinematografiu nepoznám, nie je teda s čím porovnávať. Táto kriminálka ma však príliš nenadchla. Všetko sa točí okolo zvláštneho chlapíka, trpiaceho bližšie neurčenou psychickou poruchou, ktorej výsledkom je nezáujem o iných a neschopnosť s ľuďmi komunikovať, a akási absolútna citová prázdnota. Film je pomalý, jediným vzpružením sú nehody a obete, ktoré sa dostávajú na Tiborov pitevný stôl a samotná vražda. Záhada obete akosi nenadchne a rovnako ani zistenie totožnosti objednávateľa vraždy, ktorú možno tušiť už od polovice filmu. Jedinou záhadou tak pre mňa zostáva dôvod, prečo sa o čudáka Tibora jeho priateľka vôbec zaujímala. Verdikt v 1 vete: Slabšia kriminálka, ktorá sa miestami snaží byť (neúspešne) originálna. 16.02.11 ()

HanaM.

Tenhle film jsem viděla omylem v Uherském Hradišti, když zapomněli dovézt nějaký úplně jiný film. Úplnou náhodou jsem viděla asi nejlepší a nejdivnější thriller. Hrdina ve vás budí odpor i soucit. A až do poslední minuty netušíte, jak to vlastně dopadne. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech