Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

Boobus

Nedá se říct, že by to byl film roku, to rozhodně ne, ale úplný propadák to dle mého názoru není. Ano, je to souhrn reklam, ale děj filmu nechybí. Mladý kluk je vtažen do velkého světa plného fint a peněz a nechá se jím polapit. ()

DanielDall

Další nedotažený kousek, který mohl uspět kdyby... ...kdyby se to třeba přestříhalo a odstranily některé nelogismy nepatřící do českého mediálního a golfového reálu. ()

maara666

Rivalové po česku - Tomsa vs. Nosek to opravdu nejsou. Ale díky vizuálu (golf + holky), mě to docela baví. Bohužel Tomsa je katastofální neherec. Naopak Nosek se pro role záporáků narodil. Film vytahuje příjemná hudba. ()

grejfurt

Bylo to táááááák slibné! Cirka první minutu jsem si říkal "ty brďo, jak udržej tuhle formu"? No a pak to spadlo do divné kombinace patosu, neuvěřitelností, divných hereckých výkonů a prapodivně kostrbatě uchopené "katarze". A já myslel, že uvidím český "Wimbledon". I podle plakátu. Škoda tématu! Komedie o golfu je těžká i kvůli cílové skupině, ale tohle se fakt nepovedlo. ()

Gyl

Film nijak nevyčnívá ze standardní úrovně české kinematografie. Nechápu ta mizerná hodnocení. Je to prostě průměrný film, ve kterém se snoubí mizerný scénář a mizerné herecké výkony. Zahrát si golf zmrzlým hráškem do pupíku Sandry Novákové by ale bylo velké potěšení :-) ()

JB001

Až tak zlé to nebylo. Zdejší většinově nízké ohodnocení si vysvětluji tím, že hodnotitelé nemají z různých důvodů rádi golf resp že jsou plni předsudků. V našich luzích a hájích byla natočena spousta hoších filmů ... ()

kodwin

Scénář klišé na klišé a ještě blbě napsaný. Tomsa neumí hrát. Film, který se natočil zřejmě jen proto, že na něj byly peníze ... Jedna hvězda za Klepla a Kocurovou, která mě jako neherečka překvapila. ()

Zix. odpad!

Neskutečně naivní příběh, je tam spousta blbostí. Od kdy jsou u nás obyčejný golfisti z obyčejných turnajů nebo jejich manažerky celebrity se spoustou titulních stránek a mají hromadu rozhovorů? To si tvůrci filmu spletli zemi kde se děj odehrává, pokud je to vůbec někde reálný (napadá mě jedině USA kde je možný všechno). Je i naprostá kravina aby se obyčejný kluk co golf hrál maximálně jako dítě stal během pár týdnů takovou hrozbou, aby ho soupeři zranili. To musí být pro lidi co to hrajou profesionálně slušná urážka. Provedení je taky celkem slabý, hlavně Tomsa mi do tý role moc nesedl. ()

Nick321

Mělo by se to jmenovat spíše Kterak píngl k životu golfové celebrity přišel. Zní to trošku jak z pera Josefa Čapka, ale název by byl rozhodně věrohodnější. Ne vždy se "festivalový" název filmu musí shodovat s tím, jak si režisér projekt operačně pojmenoval. ()

lacertacz

Televizní lovestory hloupě natažená na celovečerní film. Lze sledovat jen s pravidelným rychloposuvem. Děj i finále odhadnete v první třetině. ()

SimonM odpad!

Bože ochraňuj nás od všeho zlého a všechny filmové fanoušky od filmu Veni, vidi, vici. Myslel jsem si, že českou komedii Waterlo po česku nemůže nic překonat a vida, je to tu. Nehorázná slátanina od pana producenta Nejedlého se nedá snad hodnotit jako film, ale jako poměrně dlouhá a nepříliš kreativní reklama na desítky firem a produktů. Děj je kostrbatý a rozhodně neplyne k pointě a šťastnému konci, spíše skáče po reklamních bannerech a na konci.... nic. Happy-end, na který jsme zvyklí z amerických filmů podobného žánru se nekoná, kapesníčky dam zůstávají v kabelkách, a co je nejhorší, za celý film se nikdo v kině nezasměje, není totiž čemu. Nedá se dokonce smát ani tvůrcům filmu, je k pláči, že pod tímto filmem je režijně podepsán Pavel Göbl, který svým prvním celovečerním filmem Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí dával určité naděje, že vyroste v dobrého režiséra. Co se týká scénáře, tak Radan Dolejš by se měl vrátit k televizním estrádám, které mu šly významně lépe. Abych ale jen nekritizoval, Bob Klepl podal dobrý výkon a vždy, když se na plátně objevil, přemluvil jsem se, že protrpím tenhle filmový zážitek do konce. ()

CZBios

Český film opět nezklamal. Ve světovém měřítku je to odpad. V českéme měřítku možná mírné zlepšení. Po celou dobu filmu jsem vlastně nepochopil o jaký žánr se jedná. Je to romantická komedie - i takové prvky bychom našli - je to drama - i takové bychom našli - je to komedie - takových chvílí je málo, ale možná bychom našli. Evidentní nejasnost žánru má za důsledek, že rozpoluplný pocit ze sledování. V tu chvíli trochu romatinky, tu zase životního příběhu, ale nic, na co se soustředit a splynout s. Film trvá 95 minut, ale jsem přesvědčen, že v případě scén, které děj nikam neposouvají, spíše film jen ilustrují, se mohli na délce zkrátit a tak zefektivnit. V mém pohledu platí že méně je více. Zaměřit se na jeden žánr - určitě. Absence tohoto je fatální chybou díky které si film neužijete. výkony herců - samozřejmě nepřesvědčivé. Dnešní herci neumějí hrát a dokazují to každým "mladým" filmem. Hlavní postava Honza (Filip Tomsa) byl otřesnou volbou, ale naopak Jaromír Nosek se na svou roli hodil a výborně ji ztvárnil. Herecký výkon Sandry Novákový patří mezi nejlpší v celém filmu. Mám stejný názor jako mnoho jiných - je co zlepšovat, ale už nyní v ní vidím velký potenciál. Co se týče product-placementu - někdo film platit musí. To, že se tvůrci evidentně moc netrápili s tím, jak reklamu umístit, aby se nevtírala, to určitě. Asi nejblbější moment ze všech je hned samotný začátek, kdy Filip Tomsa alá Honza má svůj rádoby samoúčelný monolog (první moment, kde selhal jako herec a kde se mi vůbec nelíbil text) a odpaluje první míček, je detailní záběr na jeho obličej kde v pozadí je příroda. Hned vedle jeho hlavy, ale samozřejmě cedule s nápisem jména hřiště, kde právě hraje. Nejmarkantnější a nejhorší. Co jistě můžu zkritizovat je scénář, který mě místama tahal za uši a za nohy. Mám za sebou mnoho filmů a použité věty ve filmu naprosto nepomáhají ke sdělení informace a zpomalují už tak pomalý děj.. Konec konců - obecně vzato hrůza, ale sledování VVV jsem přetrpěl ve zdraví a nakonec jsem měl čas si pročíst i noviny na internetu. Takže jedna hvězda za pohodovku k novinám. ()

Jasmín

Rozhodně nejlepší česká komedie z prostředí golfu!!! :-) A ten Gott se ten svůj part o punchy od pravé nohy naučil celkem dobře.... ()

potkys04 odpad!

Přesně jak Chýlková v Díky za každné nové ráno ... jsem trapná,trapná,trapná .... "prý romantická komedie" ()